Активоване вугілля при проносі

Активоване вугілля – це копійчана засіб, яке з’явилося ще в кінці 19 століття. Саме тоді чорний порошок стали призначати ліки. Але цілющі сили речовини були помічені ще в Давньому Єгипті, коли його використовували для очищення і тіла, і духу. Сьогодні активоване вугілля широко застосовується при поносі. Але завжди він допомагає?

Вугілля в тій чи іншій його іпостасі повсюдно використовували для позбавлення від «хвороб живота». Ним лікували харчові отруєння, дизентерію, холеру, черевний тиф, рятувалися від гастритів і коліту, від діареї і блювоти. Зараз для серйозних інфекцій існують інші препарати, але активоване вугілля досі рекомендують при проносі і розладах шлунка. І він дійсно допомагає. Але не завжди.

Чи допомагає активоване вугілля від проносу?

Розлад кишечника трапляється з-за порушень мікрофлори. Причиною проносу можуть бути:

 • отруєння;
 • зміна режиму харчування;
 • інфекційні хвороби;
 • стрес;
 • побічна реакція на антибіотики або інші ліки;
 • захворювання травної системи.

Будь-який з цих приводів провокує часті випорожнення, біль у животі, які викликають «винуватці» нездужання. Серед них можуть бути не тільки шкідливі бактерії, але і отруйні речовини, гази, алкалоїди, солі важких металів, алергени-продукти, лікарські засоби.

Щоб купірувати пронос, необхідно подолати причину його виникнення, а значить, вивести всі шкідливі речовини з кишечника. Активоване вугілля тут незамінний: він діє за принципом губки і вбирає в себе токсичні речовини (ендогенні та екзогенні), пов’язує їх і видаляє з організму.

Детоксикаційні властивості вугілля корисні при будь-якій формі проносу. Але якщо розслаблення кишечника було викликано отруєнням або інфекцією, то для повного позбавлення від недуги потрібні і інші препарати, що здатні зупинити блювоту, налагодити роботу перистальтики, а також відновити мікрофлору і кислотно-лужний баланс. Якщо ж обходитися одним вугіллям, то є ризик погіршити ситуацію.

Правила прийому

Як пити активоване вугілля при проносі? Приймати такі таблетки-сорбенти необхідно за годину до їжі або до вживання інших лікарських засобів. Разова доза для дорослих зазвичай становить 1-2 г — це 4-8 таблеток. У такій кількості препарат приймають 3-4 рази на добу.

Скільки активованого вугілля пити при проносі дітям? Для них дозу розраховують за ваговій категорії – на 1 кг має припадати 0,05 г активованого вугілля. Кількість прийомів таке ж, як і для дорослої людини.

Вживають сорбент безпосередньо в таблетках або розчиняють її у воді.

Особливості допомогою активованого вугілля

Як і інші препарати, вугілля має свої особливості. Багатьох цікавить, чи можна вагітним приймати активоване вугілля при проносі? Відповідь – так. Препарат повністю натуральний, не містить ніяких домішок, здатних негативно вплинути на здоров’я мами і малюка. Однак після вживання активованого вугілля або іншого сорбенту потрібно відновлення мікрофлори за допомогою пробіотиків. Крім того, не зайвим буде і прийом вітамінів. Справа в тому, що подібні препарати виводять не тільки шкідливі речовини, але і корисні бактерії, що абсолютно неприпустимо не тільки під час вагітності, але і взагалі. Саме тому тривалий прийом активованого вугілля неприпустимий, причому для всіх, а не тільки для жінок в положенні.

Протипоказаннями до прийому препарату вважаються:

 • виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки в гострій формі;
 • коліти;
 • кровотечі ШКТ;
 • відсутність перистальтики та тонусу кишечника;
 • непереносимість препарату.

Не рекомендується одночасне лікування активованим вугіллям і антитоксичними засобами, дія яких проявляється після всмоктування.

Розвиток медикаментозної промисловості трохи знизило популярність активованого вугілля. Проте його як і раніше використовують при проносі і відзначають ефективність такої допомоги. На користь результативності вугілля говорить і те, що на основі цього препарату випущено чимало нових засобів, аналогічних за впливу. А значить, немає сенсу переплачувати.

Залишити коментар