Аевіт при мастопатії

Одним з найпоширеніших жіночих захворювань є мастопатія. Лікарі вважають її провісником онкології. Небезпека хвороби полягає в тому, що в більшості випадків симптоматика на ранніх стадіях майже не помітна. Мастопатія представляє собою захворювання молочних залоз на тлі гормонального розладу.

Кістозні утворення на кінцях молочних проток можуть викликати розвиток пухлини. Болі в молочних залозах в першій половині менструального циклу, відчуття ущільнень – привід негайно пройти обстеження у фахівця.

Медицина розрізняє два виду захворювання.

 • Дифузної форми характерні поодинокі ущільнення в молочній залозі. Вчасно призначене комплексне лікування дає хороший результат у більшості випадків
 • Вузлова мастопатія відрізняється великими ущільненнями. Найчастіше потрібне хірургічне втручання для видалення пошкодженої тканини.

Складні випадки розвитку захворювання можуть викликати розвиток обох форм мастопатії.

Причини виникнення хвороби

Основною причиною виникнення мастопатії є гормональні порушення в організмі жінки. Тому, вік, в якому може проявитися це захворювання, не обмежений. Лікарі радять не нехтувати медичними оглядами, особливо після 30 років. У підлітковому віці діагностувати мастопатію набагато складніше із-за особливостей організму дівчаток.

Батькам слід уважно поставитися до скарг підлітків на болі в молочних залозах. Списувати це на тимчасові вікові зміни не варто. Сучасні діти схильні до ризику гормональних розладів в набагато більшою мірою, ніж дорослі. До того ж, особливості психіки підлітків, часом заважають вчасно звернути увагу на що починається хвороба і пройти обстеження.

Крім того мастопатію можуть викликати:

 • Запальні процеси в організмі
 • Ускладнення після грипу та ГРВІ
 • Спадкова схильність
 • Переривання вагітності
 • Менопауза
 • Травми (забій молочної залози)
 • Стрес
 • Відмова від годування грудьми після народження дитини
 • Шкідливі звички (куріння, алкоголь)

Лікування мастопатії

У більшості випадків, рання діагностика захворювання дозволяє обійтися без хірургічного втручання. Вчасно призначене комплексне лікування здатне позбавити від мастопатії без неприємних наслідків.

Важливо знайти причину захворювання. У деяких випадках достатньо налагодити роботу органу негативно впливає на гормональний фон, щоб зупинити розвиток мастопатії.

Не варто займатися самодіагностикою і самолікуванням. Багато симптоми захворювань схожі між собою. Провести дослідження та призначити лікування повинен лікар. І чим раніше жінка звернутися за допомогою до фахівця, тим більший шанс лікування вона буде мати.

Дієта при мастопатії

Правильне харчування при мастопатії має допомогти жінці збалансувати кількість жирів і вуглеводів. Це має велике значення для нормалізації гормонального обміну. Основним принципом харчування при мастопатії має стати минимизирование прийому продуктів, що містять насичені жирні кислоти. Збільшення обсягу рослинних компонентів навпаки вітається.

Слід виключити з раціону жирні сорти м’яса і копченості. Уникати вживання спредів і молочних продуктів великий жирності. Повністю протипоказаний алкоголь, кава і міцний чай.
Вітається рибний раціон, фрукти і ягоди в необмеженій кількості і всі види круп.

В якості підтримуючої терапії лікарі призначають комплекс вітамінів. Відмінні результати показує застосування аевіт.

Призначення аевіта при лікуванні

До складу препарату входить вітамін А (ретинол), вітамін Е. Ретинол сприяє нормалізації білкового, вуглеводного, частково жирового обміну.

Вітамін Е в більшій мірі впливає на жировий обмін і є сильним антиоксидантом.

Поєднання вітамінів у складі аевіта відновлює капілярний кровообіг, нормалізує проникність тканин та капілярів, покращує тканинне дихання і стійкість до гіпоксії. Саме завдяки цим властивостям аевіт так цінний при захворюванні мастопатією.

Аевіт призначається у складі комплексного лікування. Прийом одного препарату, яким би гарним він не був, не дає стабільного результату. Тим більше що будь-які вітаміни можна використовувати тільки як додатковий засіб лікування. Вони можуть підвищувати деякі функції і посилювати імунітет.

Приймати аевіт без призначення лікаря не варто. Передозування вітамінів може викликати негативні побічні явища у вигляді нудоти, блювоти, діареї. Можливі розлади сну, підвищена збудливість, алергічні реакції і навіть зміни в роботі нирок і печінки.

При лікуванні мастопатії аевіт призначають по 1 капсулі раз на добу. Цієї дози цілком достатньо для м’якого впливу на кровотік в тканинах молочних залоз. Підвищуючи прохідність молочних проток, аевіт перешкоджає виникненню кістозних відростків.

Нормалізуючий вплив на гормональний обмін допомагає запобігти перехід дифузної мастопатії вузликову фазу. Не рекомендується приймати аевіт тривалий період. Курси лікування призначають від двох тижнів до місяця, залежно від складності захворювання та індивідуальних особливостей організму. Курс прийому аевіта можливий не більше двох разів на рік.

Протипоказання до прийому аевіта

Незважаючи на всю користь препарату, приймати його можуть не усі. Аевіт заборонений до прийому для людей які перенесли інфаркт міокарда. Жінкам страждаючим атеросклерозом, хронічними захворюваннями нирок варто попередити лікаря про неможливість брати аевіт. Вітаміни, що входять до складу аевіта, можна отримати з продуктів харчування. До того ж фахівці обов’язково порадять змінити звичайний раціон і додати продукти, що впливають на обмін речовин.

Залишити коментар