Адріанол — краплі в ніс для дітей

Як Ви ставитеся до судинозвужувальних засобів? Теоретично всі розуміють, що нічого хорошого в них немає, адже вони не лікують, а лише полегшують дихання. Але на практиці без них нікуди, адже забитий ніс не дасть заснути дитині (а з ним і всієї сім’ї).

Пропонуємо взяти на замітку адріанол — краплі в ніс для дітей. Але спочатку давайте розберемося, що це за препарат.

Чим Адріанол не схожий на інші судинозвужувальні засоби?

При нежиті і дорослим, і дітям доводиться користуватися засобами, які знімають набряк і забезпечують нормальне носове дихання. Найчастіше в хід йдуть краплі, що містять оксиметазолін або його похідні.

Це всім добре знайомі Називин, Галазолін та інші засоби. Ніхто не стане заперечувати їх ефективність, але дія препаратів дуже нетривало — зберігається кілька годин. Крім того, деякі з них викликають печіння, а при частому і тривалому застосуванні їх результативність помітно падає.

У такому разі необхідно використовувати засіб з іншим складом. Хорошою альтернативою перерахованим вище ліків є краплі в ніс для дітей Адріанол. У ньому міститься два компоненти — по 0,5 мг фенілефрин гідрохлориду і тримазолина. Вони виробляють протинабрякову дію на слизову носа. Це нормалізує носове дихання, зменшує тиск в середньому вусі і придаткових пазухах, а значить, є профілактикою отиту та гаймориту. Оскільки розчин має в’язку консистенцію, ефект від його застосування зберігається набагато довше.

Ліки виготовляють в Сербії. Воно поміщено в непрозорий флакончик з крапельницею об’ємом 10 мл. Його ціна становить близько 100 руб.

Коли знадобиться допомога Адрианола?

Для чого призначаються краплі Адріанол? Вони показані при гострому і хронічному нежиті і синуситах. Тобто це засіб може бути корисно в таких випадках:

 • якщо у дитини дуже сильно закладений ніс;
 • якщо відзначається інтенсивне виділення слизу з носа паралельно з розвитком інших лор-патологій;
 • якщо до появи нежиті призвела алергія на будь-які подразники;
 • при недостатньому відтік слизових виділень;
 • якщо риніт спровокований захворюванням вірусної природи (рекомендується застосовувати краплі при перших же симптомах інфекції).

Крім цього, краплі використовують перед початком лікувальних або діагностичних процедур, які проводять отоларингологи (наприклад, перед видаленням аденоїдів).

Коли не можна використовувати препарат?

Перш ніж розпочинати лікування, слід звернути увагу на те, що краплі в ніс для дітей Адріанол, згідно інструкції, заборонено використовувати до досягнення дитиною 3-річного віку.

Ліки не підходить таким категоріям маленьких пацієнтів:

 • мають алергію на будь-який з його компонентів;
 • страждаючим захворюваннями нирок і печінки;
 • тим, у кого стабільно підвищений тиск;
 • малюкам, у яких виявилася атрофія слизової носа;
 • діткам з ІХС, атеросклероз, тиреотоксикозом.

Важливо! Батьки обов’язково повинні проконсультуватися з педіатром або лором про можливості використання Адрианола, якщо дитина хвора на епілепсію, має патології головного мозку. Небажано використання препарату при різкому зниженні зору.

Як правильно застосовувати ліки: дозування і запобіжні заходи

Назальні краплі для дітей слід застосовувати за такою схемою:

 • новонародженим і дітям до 1 року (після консультації з лікарем!) — по 1 кап. в кожний носовий прохід за півгодини до годування;
 • малюкам з 1 до 7 років (тільки з дозволу лікаря) — по 2 кап. 3 р. в день;
 • з 7 років (доросла дозування) – по 1-3 кап. до 4 р. на добу.

Важливо! Не слід використовувати для дітей дорослі краплі, так як кількість активних діючих компонентів у них в 3 рази більше.

Краплі застосовують при невеликому нахилі голови назад. Після їх введення рекомендується на нетривалий час притиснути ніздрю.

Хоча Адріанол застосовується місцево, він здатний спровокувати небажані реакції: хворобливість і сухість слизової, медикаментозний риніт, нудоту, запаморочення, втрату смаку, головний біль, підвищення АТ. Щоб такого не трапилося, його слід застосовувати обмежений проміжок часу — не довше 5-7 діб.

При порушенні цієї умови можна зіткнутися з тим, що терапевтичний ефект від його використання буде набагато гірше, так як почнеться звикання. Якщо лікування проводити тривалий час, то може атрофуватися слизова, що призведе до її потовщення і збільшить ризик появи поліпів в носовій порожнини і гортані.

Перед тим як закапати ліки, необхідно переконатися в тому, що не закінчився термін його придатності (він становить 3 роки). Так як до краплях зазвичай вдаються при розвитку інфекційного захворювання, для кожного хворого краще використовувати окремий флакон, щоб не допустити поширення інфекції і повторного зараження.

Сама чесна оцінка: що кажуть про краплях мами?

Краплі в ніс Адріанол – не розрекламоване засіб, тому відгуки про нього зустрічаються не так часто. Але батьки, які мають досвід його використання для лікування риніту у дітей, оцінюють ефективність дуже високо. Особливо сподобалося те, що він діє тривалий час. Можна ввечері закапати носик малюка, і він буде спокійно спати 7 годин. Ефект відчувається через 10-20 хвилин. Згадки про побічні дії зустрічаються вкрай рідко.

А ось які зауваження отримав цей препарат: він не забезпечений захистом від злому, тому слід подбати про те, щоб дитина не зміг до нього дістатися і спробувати на смак. Крапельниця не дуже зручна: не видно, ллється рідина чи ні, і складно порахувати належну кількість крапель. Так як ємність непрозора, незрозуміло, скільки ще розчину в ній залишилося. Тому батьків може чекати неприємний сюрприз: в самий непідходящий момент раптом виявиться, що порожній флакон.

На відміну від «ксимелиновых» судинозвужувальних препаратів, Адріанол діє не так швидко, зате менше подразнює слизову і рідше провокує залежність, коли ніс без крапель просто відмовляється дихати. При «класичному» нежиті він стане хорошим помічником. Це хороші краплі за прийнятною ціною. Але, щоб вони лікували риніт на п’ять з плюсом, використовувати їх потрібно не частіше 1-2 разів на рік і не довше 20 днів поспіль.

Залишити коментар