Аденома паращитовидної залози – симптоми і лікування

Аденома паращитовидної залози – це захворювання, що характеризується утворенням доброякісної пухлини в області паращитовидних залоз. Людина, що страждає від недуги, може відчувати постійну слабкість, депресію, пітливість і роздратування.

Відсутність лікування призводить до дуже плачевних наслідків, тому при виявленні характерних симптомів варто пройти відповідне обстеження.

Яка функція паращитовидних залоз?

Паращитовидні залози синтезують паратиреоидный гормон, що складається з великої кількості амінокислот.

Причиною для синтезу цього гормону є зниження рівня кальцію в крові. При відносно високій концентрації кальцію вироблення паратиреоїдного гормону сильно гальмується.

Яким чином діє цей гормон?

Він впливає на організм через окремі органи, такі як кишечник, нирки і навіть кістки.

Паратгормон провокує резорбцію кісткової тканини, за рахунок чого відбувається вивільнення кальцію. Впливаючи на кишечник, «активатор» стимулює підвищене всмоктування кальцію, що призводить до збільшення його концентрації в крові.

На тлі нестачі кальцію порушується згортання крові, робота гладкої мускулатури і нервової системи. Також хімічний елемент впливає на лактацію, внутрішньоутробний розвиток плоду і міцність кісток.

Основні причини розвитку аденоми

Які можуть бути причини виникнення аденоми паращитовидної залози?

Фахівці виділяють два основних фактори, що впливають на процес розвитку недуги, це:

 • Дефіцит кальцію. Брак в організмі кальцію провокує деструктивні зміни в структурі клітин. Внаслідок цього відбувається їх безладне поділ, чим і викликане освіта пухлини;
 • Мутація транспортного білка. Мутовані клітини, які транспортують хімічні елементи до паращитовидным залоз, не здатні виконувати свою функцію. Недолік кальцію і є імпульсом до безладного розмноженню клітин, які також недієздатні.

Крім того, причини дисфункції паращитовидних залоз можуть бути викликані радіаційним опроміненням або серйозними травмами. Однак переродження доброякісних новоутворень у злоякісні зустрічається вкрай рідко – не більше 2%.

Симптоматична картина

Зазвичай пухлина сильно не розростається, тому ідентифікувати аденому на початкових стадіях вельми проблематично. Лікарі відзначають нечіткість симптомів аденоми паращитовидної залози, що істотно ускладнює постановку діагнозу.

І все-таки до домінуючим ознаками розвитку недуги можна віднести такі симптоми:

 • Прискорене серцебиття і тахікардію;
 • Зниження життєвого тонусу;
 • Занепокоєння та роздратування;
 • Сонливість і швидку стомлюваність;
 • Незначне збільшення розмірів зоба;
 • Підвищену пітливість.

Подібні симптоми можуть свідчити про появу й інших видів хвороб. Тому у разі виявлення вищезгаданих ознак варто пройти відповідне обстеження.

Методи діагностики

Діагностика аденоми паращитовидних залоз може проводитися за допомогою безлічі медичних приладів та аналізів. Завдяки їм можна практично 100% визначити наявність доброякісних утворень.

Якими способами діагностують недуга?

 • Візуальним оглядом пацієнта – дозволяє визначити збільшення зоба;
 • Проведенням УЗД – визначається місце локалізації пухлини та її розмір;
 • Клінічними дослідженнями – аналіз крові і сечі вказує на концентрацію в організмі кальцію і фосфору;
 • Рентгенографією – виключається можливість розвитку патологій кісткових тканин;
 • Біопсією – проба, взята з лімфовузлів в шийному відділі, може «розповісти» про концентрації в організмі хімічних елементів;
 • Фиброгастродуоденоскопией – визначається наявність гастриту і виразкової хвороби.

Ортодоксальні методи лікування

Лікування доброякісних утворень завжди здійснюється за допомогою операції. Однак до майбутнього оперативного втручання потрібна особлива підготовка.

Залежно від стадії розвитку недуги лікар призначає медикаментозну терапію з прийомом таких препаратів:

 • Гіпотіазид. Даний препарат належить до числа діуретиків, що дозволяють підвищити концентрацію кальцію в крові;
 • Фуросемід. Більш сильний петлевий діуретик, стимулюючий вироблення паратиреоїдного гормону;
 • Синтетичний паратгормон. Благотворно впливає на процес згортання крові, стан гладкої мускулатури і кісткових тканин.

Після проходження терапії здійснюється операція на паращитовидних залозах, завдяки якій видаляють всі доброякісні новоутворення.

Радикальне втручання здійснюється кількома способами:

 • Прямий доступ. Робиться порожнинна операція на аденомі паращитовидної залози, в результаті якої хірург видаляє новоутворення;
 • Резекція з мінімальним доступом. Даний спосіб передбачає більш «м’яке» втручання, в результаті чого хірург робить надріз, через який витягує пухлина;
 • Резекція з відеоспостереженням. Фахівець робить невеликий розріз, в який вводить видеоэндескопический апарат. Він визначає місце розташування пухлини, після чого її видаляють за допомогою високотехнологічного пристрою.

Що раджу травники?

Багато людей здійснюють лікування аденоми народними засобами, а саме лікувальними відварами і настоями. Проте слід розуміти, що альтернативні методи не можуть дати потрібного результату, тому за розвитком недуги в сталості повинен спостерігати фахівець.

Як правильно лікування аденоми паращитовидної залози проводити народними засобами?

 • У 100 г підігрітого молока додати 1 ч. л. лляного насіння. Поставте ємність з зіллям на вогонь і варіть до тих пір, поки відвар не загусне. Остудіть гущу і процідіть через марлю. З розпарених насіння робіть компреси, прикладаючи їх до опухшему горла;
 • У рівних пропорціях змішайте розтоплений мед з гречаним борошном і подрібненими волоськими горіхами. Раз на тиждень робіть розвантажувальний день, вживаючи тільки приготоване засіб. При необхідності його можна запивати несолодким чаєм або мінеральною водою.

Багато медики стверджують, що лікування без операцій аденоми паращитовидної залози не приносить відчутних результатів. Але, за словами травників, регулярне використання вищезазначених коштів зупиняє розвиток пухлини і навіть сприяє її зменшенню. У будь-якому випадку зважившись на альтернативне лікування, неодмінно проконсультуйтеся з фахівцем.

Аденома паращитовидних залоз – серйозне захворювання, що вимагає оперативного лікування. Ігнорування проблеми може призвести до появи ускладнень, які погіршують стан здоров’я.

Залишити коментар