Ацетатний шовк: переваги і недоліки. Для чого застосовується тканина?

Сьогодні у світі текстилю штучні матеріали застосовуються досить часто. Незважаючи на те, що багато хто з недовірою ставляться до таких тканин, ми повсюдно застосовуємо в повсякденному житті вироби, виготовлені з них. Не став винятком і ацетатний шовк, з якого виробляють одяг, білизна і т. д.

Переваги і недоліки тканини

Інакше цю тканину називають штучним шовком, а для її виробництва застосовується ацетилцеллюлоза. Матеріал володіє як достоїнствами, так і недоліками. Сировиною для одержання волокна є целюлоза. Як правило, використовують бавовняну її різновид, але в деяких випадках її недостатньо або немає взагалі, і тоді використовується деревна різновид. Ацетатний шовк володіє своїми плюсами і мінусами.

Переваги тканини:

 • На дотик вона м’яка, але пружна, що є позитивними експлуатаційними якостями;
 • Матеріал володіє лоском, поліпшує його естетичні властивості;
 • Він не «сідає» в результаті прання;
 • Тканина менш схильна до зминання, ніж натуральний шовк і багато інші види матеріалів;
 • Штучні тканини не є синтетичними, оскільки для їх виробництва застосовується натуральна сировина.

Незаперечною перевагою ацетату є зовнішня схожість з шовком. При цьому перший більш простий у догляді, а його вартість, як правило, на порядок нижче вартості останнього.

Всі ці властивості сприяють тому, що ацетатний шовк затребуваний, але у нього є і ряд недоліків:

 • Незважаючи на такі плюси, як швидке висихання після намокання в силу того, що тканина погано вбирає вологу, вона часто піддається деформації при цьому процесі;
 • Міцність матеріалу не можна назвати високою. У зв’язку з цим вироби з неї досить швидко зношуються, особливо при частих праннях і прасуванні;
 • Ще одна проблема, з якою стикаються ті, хто використовує ацетат – здатність тканини до електризації. Вона значно погіршує експлуатаційні характеристики виробів.

Нерідко саме ці мінуси стають причиною того, що люди неохоче купують вироби з ацетату. До них можна віднести і те, що у деяких людей штучні матеріали викликають алергію.

Застосування

У текстильній промисловості ацетат шовку використовується для виготовлення одягу, домашнього текстилю (штор, рушників, серветок, постільної білизни) і т. д.

Незважаючи на те, що його якість поступається якості натуральних матеріалів, у застосуванні він досить зручний. Оцінили його і в світі моди, у зв’язку з чим тканина використовується для пошиття одягу, зокрема, для брендових речей.

Вони виходять практичними і володіють потрібними естетичними якостями.

Виправдано її застосування і для таких побутових приладів, як рушники, штори. Матеріал добре переться, тому за цими предметами побуту легко доглядати. А ось що стосується постільної білизни, що виготовляється з ацетату шовку, далеко не всі згодні з доцільністю застосування цієї тканини для його пошиття. Постільна білизна вимагає частого прання. Будучи недостатньо міцним, ацетат, на відміну від натуральних аналогів, швидко зноситься від цього заходу, втратить свої естетичні властивості.

Не меншою проблемою при експлуатації стане і його здатність до електризації. Під час сну вона доставить незручність відпочиваючим людям. Постільна білизна має безпосередній контакт з шкірою людини, відповідно, може викликати алергію.

Тим не менш, багато хто з тих, хто користується постільною білизною, виготовленим з ацетату, стверджують, що воно практично не поступається за якістю виробів, виготовлених з натурального його аналога.

Особливо цінують його люди, для яких зовнішній вигляд має велике значення, і у яких матеріал не викликає алергії.

Незважаючи на це, таке постільна білизна краще не використовувати для дітей. Щоб не ризикувати їхнім здоров’ям і зручністю, надавати їм краще білизна з натуральних тканин.

Свідченням того, що на сьогоднішній день застосування ацетату досить широко, служить і той факт, що він займає друге місце у відповідність з обсягами виробництва.

Відмінності між натуральним і ацетатным шовком

Враховуючи те, наскільки сьогодні розвинене виробництво, знати їх потрібно обов’язково. Справа в тому, що недобросовісні продавці нерідко видають ацетат за цей шовковий матеріал, намагаючись продати його за відповідною вартістю або трохи дешевше.

 • Так як зуміти відрізнити натуральну тканину від штучної?
 • Звичайно, втілити в життя такий метод її перевірки, як підпалити, не завжди вдається. Тим не менш, пам’ятайте, що підпалений шовк має запах горілої вовни, тоді як ацетат виділяє синтетичний «аромат» – паленої пластмаси або паперу;
 • Натуральний шовк володіє таким термічним властивість, як здатність переймати
  температуру. Якщо ви візьмете його на руки, притуліть до щоки, шовк сам прийме таку ж температуру, як у вашого тіла;
 • Цей метод рідко використовується на практиці при покупці тих чи інших виробів, тому він вимагає проведення хімічного експерименту. Для цього робиться склад, що включає в себе щіпку каустичної соди, 10 г гліцерину, 150 мл води, 16 г міді сульфату. До складу опускаються нитки, і якщо вони натуральні волокна розчиняться, штучні ж свого початкового вигляду та структури не змінять;
 • Ще один надійний метод того, як можна розпізнати ацетатний шовк і відрізнити його від натурального – зім’яти тканина. Заснований він на тому, що натуральні нитки не піддаються зламу, на відміну від штучних волокон. Зімніть матеріал, подивіться, як він поведе себе після випрямлення. Якщо на ньому видно чіткі заломи, значить, він штучний, а якщо вони практично непомітні – натуральний.

В даний час якість штучного шовку досить високо, тому відрізнити його від натурального аналога буває досить складно. Намагайтеся використовувати не одну, а кілька методик, щоб це зробити.

Відмінності між капроном і ацетатом

Іноді капрон візуально схожий з ацетатом. Основна їх відмінність полягає у способі виробництва. Якщо другий є штучним матеріалом, то перший – синтетичним.

Їх основні відмінності полягають в наступному:

 • Капрон володіє вираженим блиском, тоді як штучна тканина зазвичай матова;
 • Синтетика жорстка на дотик;
 • Капрон досить міцний, в тому числі, в мокрому стані;
 • Нитки синтетики мають більш високий показник осипаемость;
 • Капрон розчиняється в оцтовій кислоті в умовах нагріву, а ацетат – в умовах холоду.

Дозволяє розрізнити ацетатний шовк, капрон такий ознака, як горіння. Останній спочатку плавиться, після чого займається, виділяючи запах сургучу.

При цьому полум’я має жовто-синім забарвленням. Перший же горить жовтим полум’ям.

Знаючи про всі переваги і недоліки тканини, відмінності її від інших матеріалів, ви зможете зробити усвідомлений вибір, чи хочете ви використовувати вироби з неї.

Залишити коментар