Абдомінопластика живота – суть операції, можливі наслідки та реабілітація

Всі представниці прекрасної статі мріють про ідеальну фігуру, на якій немає жодного сантиметра жирових відкладень. На жаль, домогтися цього може бути дуже складно, особливо у разі природної схильності до повноти.

Деякі жінки і дівчата, зневірившись боротися із зайвою вагою і недосконалостями своєї фігури, звертаються за допомогою до сучасної пластичної хірургії, з допомогою якої можна вирішити практично всі проблеми людського тіла.

Для позбавлення прекрасних дам від звисає в’ялого живота і відновлення тонусу передньої черевної стінки в пластичній хірургії застосовується така операція, як абдомінопластика.

В результаті проведення даної процедури прибирається «фартух» з жиру і шкіри, який з часом з’являється у багатьох жінок, особливо після народження одного або декількох дітей.

Жіноча фігура після здійсненої абдомінопластики живота «молодшає» на десяток років і стає неймовірно сексуальною, тому багато пані звертаються до цієї процедури, незважаючи на її високу вартість.

Показання та протипоказання

Така операція, як абдомінопластика живота не має жодних протипоказань за винятком загальних проблем зі здоров’ям, при яких не рекомендується хірургічне втручання. Перед проведенням даної процедури обов’язково роблять повне обстеження пацієнтки, що включає в себе численні аналізи крові і сечі, електрокардіографію та інші дослідження.

Показана ця операція практично у всіх випадках, коли у жінки є звисає донизу живіт. Така проблема може виникнути після вагітності і пологів, у тому числі шляхом кесаревого розтину, різкого і значного схуднення, а також у результаті вікових змін. Крім того, якщо пацієнтці проводиться ліпосакція, спрямована на видалення зайвого жиру, після неї майже відразу ж необхідно зробити абдомінопластику. В іншому випадку тіло і, зокрема, живіт жінки некрасивими.

Багато дівчат нерідко цікавляться, чи можна народжувати після проведеної абдомінопластики? За великим рахунком це не забороняється, і наявна в анамнезі пластику живота не є протипоказанням до виношування дитини або природним пологам.

У той же час якщо дівчина завагітніє і збереться народжувати після операції, її результат буде практично зведений нанівець, і практично відразу ж після народження малюка все повернеться на круги своя. Саме тому лікарі рекомендують проводити цю процедуру тільки в тому випадку, коли жінка впевнена, що у неї більше ніколи не буде дітей в силу віку або інших причин.

Методи проведення операції

Залежно від кількості жирових відкладень і загального стану пацієнтки можуть застосовуватися різні методи проведення операції, а саме:

 • ендоскопічна абдомінопластика є найбільш щадним хірургічним втручанням, під час якого в нижній частині живота робляться мінімально можливі розрізи. Така міні-операція триває близько півтори години і проводиться тільки тоді, коли на тілі жінки зовсім небагато надлишкових тканин. В основному цей метод використовується для дівчат не старше 30 років, які звертаються до хірурга після вагітності та пологів;
 • стандартна операція передбачає виконання досить великих поперечних розрізів в області пупка і лобка, після яких на тілі можуть залишитися помітні рубці. За допомогою цих розрізів хірург усуває надмірне розтягнення черевної стінки, видаляє жирові відкладення і підтягує шкіру. При цьому пупок у більшості випадків переноситься на інше місце. Як правило, ця операція виконується під загальним наркозом і триває від 2 до 5 годин;
 • при наявному у жінки дефекті стандартну операцію абдомінопластики живота нерідко поєднують з ліпосакцією;
 • нарешті, в тому випадку, коли потрібно видалити значну жировий прошарок і великий обсяг надлишкової шкіри, проводять велику абдомінопластику з корекцією визначених зон. По суті, вона проводиться точно так само, як і стандартна, але розрізи в цьому випадку значно довше. Цей метод вимагає серйозного професіоналізму лікарів-хірургів, а його тривалість залежить від індивідуальних особливостей тіла пацієнтки.

Реабілітація після абдомінопластики

Період відновлення після цієї операції може бути досить тривалим. У разі використання ендоскопічного методу корекції фігури, пацієнток у більшості випадків виписують додому вже на наступний день після операції. Якщо ж застосовувалася стандартна тактика ведення абдомінопластики, період перебування в стаціонарі зазвичай становить близько тижня.

Навіть після виписки жінки і дівчата повинні обмежити важкі фізичні навантаження. Повернутися до звичайного життя, повсякденних справах і звичної фізичної активності можна не раніше, ніж через 3 тижні після хірургічного втручання.

Як правило, протягом декількох днів після абдомінопластики зберігається набряк м’яких тканин живота і больові відчуття в місці розрізу.

При таких обставинах після операції необхідно приймати знеболюючі лікарські препарати, а у важких випадках-і антибіотики для попередження нагноєння і інших ускладнень, пов’язаних з попаданням в рану інфекції.

Щоб результат втручання зберігся на довгий час, після того як лікар дозволить, необхідно виконувати спеціальні вправи на зміцнення прямих м’язів живота, качати прес, а також внести зміни в раціон харчування. Після абдомінопластики живота зазвичай не призначають певної дієти, але рекомендують ввести в своє щоденне меню продукти, багаті клітковиною, і виключити різні солодощі і кондитерські вироби. Спеціальна дієта прописується тільки при наявності ускладнень та деяких проблем зі здоров’ям, не пов’язаних з проведеної пластикою.

Можливі ускладнення після абдомінопластики

Безумовно, абдомінопластика – це, в першу чергу, хірургічне втручання, тому після нього можуть виникати досить серйозні ускладнення.

Серед найбільш поширених наслідків абдомінопластики живота можна виділити наступні:

 • запальний процес в розрізі, нагноєння;
 • кровотечі і внутрішні гематоми в області рани;
 • скупчення в розрізі серозної рідини;
 • оніміння ділянки шкіри живота в результаті перетину нервових волокон;
 • виникнення асиметрії в області живота;
 • незначна зміна кольору шкірних покривів;
 • при тривалому постільному режимі після важкої операції – тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок і застійна пневмонія;
 • уповільнене загоєння рани, особливо у людей, які страждають різними захворюваннями ендокринної системи.

Щоб знизити ризик розвитку ускладнень після проведення хірургічного втручання, необхідно повідомити лікаря про всі наявні у вас проблеми зі здоров’ям і строго виконувати всі його рекомендації після процедури.

Якщо правильно ставитися до даної операції і до свого організму, у більшості випадків можна заздалегідь попередити всі можливі наслідки і придбати красивий, підтягнутий і неймовірно сексуальний животик, який буде зводити з розуму всіх чоловіків на пляжі.

Залишити коментар