8 властивостей тростинного цукру, про які ви не знали

Цукор, як відомо, це солодка отрута. Однак без цього продукту прожити людина довго не зможе. Він активує кровообіг спинного і головного мозку. Якщо він не надходить в організм, то наступають склеротичні зміни.

Крім того, він запобігає утворенню тромбів. Тому вживати його треба, питання тільки в тому, який саме. Звичайно, вибирати треба коричневий цукор – він набагато корисніше білого.

Якими корисними властивостями володіє тростинний аналог?

Тростинний цукор містить багато необхідних людині речовин: калій, залізо, магній, натрій, цинк, кальцій, фосфор, вітаміни групи В, клітковину. Тому користь цього продукту безсумнівна, але тільки якщо мова йде про нерафінованої солодощі.

Цукор корисний з багатьох причин:

 • невеликі порції покращують роботу печінки і селезінки;
 • глюкоза, яка в ньому є, живить мозок, виробляє енергію;
 • патока, завдяки якій солодкість має коричневий колір, містить багато корисних речовин;
 • знижує ризик розвитку легеневих інфекцій;
 • зміцнює імунітет;
 • позбавляє від болю в горлі та кашлю;
 • покращує роботу судин і серця, так як містить калій;
 • нормалізує травлення, так як в ньому міститься клітковина.

Обробка сировини для приготування тростинного цукру дозволяє зберегти практично всі мікроелементи і вітаміни. Нічого не втрачається.

До переваг можна віднести ще й те, що він не змінює смаку страв (на відміну від білого) і при цьому, має приємний ніжний карамельний смак.

Шкода продукту

Цей продукт може нести не тільки користь, але і шкоду. Коричневий тростинний цукор, так само як і буряковий, шкідливий, якщо вживати його у великих кількостях. І справа навіть не в тому, що людина набуває зайві кілограми. Важливіше те, що рафіновані вуглеводи забивають наш організм слизом, тому з’являються різні хвороби. У людини може знизитися імунітет, порушуються обмінні функції. Тому вживати цей продукт треба в міру. Як бачите тростинний цукор приносить і користь, і шкоду.

Види продукту

Існує кілька різновидів солодкого продукту:

 • Мусковадо світлий – вологий з карамельним ніжним запахом;
 • Мусковадо темний – темно-коричневого кольору з яскраво вираженим запахом;
 • Кассонад – дрібнозернистий, колір являє собою середнє між світлим і темним мусковадо;
 • Демерарра – золотисті великі кристали, що погано підходять для випічки і добре для чаю;
 • Турбінадо – великі кристали світло-золотистого або бурого кольору, частково рафінований;
 • Чорний барбадоський – вологий і тонкий, чорно-коричневого кольору.

Вибирати ви можете будь-який вид, в залежності від того, які страви ви збираєтеся готувати.

У чому різниця між звичайним цукром і тростинним?

Рафінована очеретяна солодкість практично нічим не відрізняється від бурякової. А ось нерафінований має багато відмінностей.

Яка є різниця між звичайним і коричневим цукром:

 • тростинний має коричневий колір, а буряковий – білий;
 • цей продукт їстівний і у рафінованому, і не в рафінованому вигляді, а буряковий – лише у рафінованому;
 • тростинний трохи калорійніше бурякового;
 • у коричневому більше корисних речовин;
 • тростинний більш давній, був відомий ще до нашої ери;
 • у коричневого більш інтенсивний смак і аромат.

Тепер питання, який цукор краще буряковий чи тростинний, у вас не виникне. Все гранично ясно.

Як відрізнити справжній тростинний цукор від підробки?

Деякі виробники видають просту підфарбовану солодкість за більш дорогий і корисний продукт. Як відрізнити підробку?

Є два способи.

Перший — кинути кубик в теплу воду. Якщо вона забарвиться, значить, це звичайний рафінад, який пофарбували. Цей продукт не може забарвлювати воду.

Другий — приготувати сироп з кубиків і капнути туди трохи йоду. Якщо сироп став блакитним, цукор натуральний (так як в ньому є крохмаль).

Крім того, треба уважно вивчати упаковку. Там повинно бути зазначено, що цукор нерафінований тростинний. А країна-постачальник – Куба, Бразилія, Гватемала, острова Маврикій, США, Коста-Ріка. І, звичайно, він повинен бути більш дорогою, ніж звичайний цукор.

Як зберігати і використовувати

Оскільки солодкість відрізняється розміром кристалів і кількістю патоки, різні страви треба додавати різні види цього продукту. Наприклад, у випічку краще додавати дрібні кристали – кассонад або мусковадо. Те ж відноситься і до холодних напоями. А ось в гарячий соус, напій або джем краще додавати великі кристали – турбінадо або демерара.

Що стосується патоки, чим її більше, тим насиченішим буде смак і аромат. Тому, якщо ви хочете, щоб був такий аромат, вибирайте більш темний і насичений.

Продукт треба зберігати в щільно закритій ємності, інакше він затвердіє. Чим він темніший, тим більше ймовірність його затвердіння. Якщо він все ж затвердів, перекладіть його в керамічний посуд і накрийте вологою серветкою. Після закінчення двадцяти хвилин поставте посуд у мікрохвильову піч на півхвилини.

Ще один спосіб простіше: в закриту ємність з солодкістю покладіть часточку яблука або цедру апельсина. Через кілька днів він розм’якшиться.

Як бачите, тростинний краще, ніж буряковий. Різниця між ними суттєва. Тому якщо ви дбаєте про здоров’я, харчуйтеся корисним тростинним продуктом. Але вживати його треба помірно, так як замість користі виникнуть проблеми.

Залишити коментар