6 дієвих способів для розмноження лілій

Квіти радують своєю красою кожного з нас. Їх різновиди, форми і забарвлення не залишають байдужими любителів цих вишуканих рослин. Люди вирощують їх в садах і вдома в горщиках. Як і всі рослини, квіти вимагають уваги, правильного догляду та розмноження.

Розмножувати їх можна для розширення ділянки садової клумби або для продажу. Так, ще на квітах можна заробити.

Головне питання цієї статті – як розмножити квіти лілії. Розглянемо тему детальніше.

Лілії – гарні квіти, мають багато різновидів. Перед садінням треба ознайомитися з правилами посадки і зберігання. Вибирайте якісні цибулини.

Популярні сорти:

 1. Розеллас Дрім;
 2. Мапира;
 3. Бланка;
 4. Арсенал;
 5. Пумилум;
 6. Гвінея Голд;
 7. Белоника;
 8. Фіфті-Фіфті;
 9. Кассандра;
 10. Мускадет.

На зиму клумби з квітами необхідно покривати, щоб уникнути загибелі цибулин від морозу.

Щоб не витрачати гроші на насіння кожен рік, навчитеся самостійно розмножувати рослини.

Відомо 6 способів розмноження, з яких можна вибрати найбільш підходящий для вас:

 • розмноження бульбочками;
 • розмноження лусочками;
 • насіннєвий спосіб;
 • череночный спосіб;
 • листове розмноження;
 • цибулинна розмноження.

Як правильно розмножувати лілії бульбочками

Почколуковички розвиваються не у всіх видів лілій. Ростуть вони в пазухах листя і готові до збирання в кінці цвітіння. Готовими до збору вважаються бульбочки, легко отделяющиеся від стебла. Їх зберігають у холодильнику в зимовий період, пересипавши піском або тирсою. Можна висівати в грунт відразу, тільки не забудьте клумбу утеплити. Почколуковички здатні витримати температуру до 30 °С морозу. Покривають землю листям, тирсою, соломою. Цвітіння лілій вирощених таким способом настає через рік.

Як лусочками розмножити лілії

Розмножити лілії лусочками не складе праці. На початку травня, коли з’являться паростки, треба акуратно відсунути землю біля цибулини, але не викопувати її. Намагайтеся не пошкодити коріння. Зніміть зовнішні луски. Вони не повинні бути ушкодженими або плямистими.

Вибирайте здорові білого кольору. Цибулини і луски обробіть розчином перманганату калію – марганцівки.

Після обсипте золою. Ось і все, садіть сировину у відкритий грунт і чекайте цвітіння на наступний рік. На зиму покривайте клумбу.

Як лілії розмножуються живцями

Живцювання – рідкісний спосіб, застосовуваний для розмноження екзотичних видів або рослин довгого розвитку і зростання. Для розмноження лілій живцями, потрібно стебло з бутонами. Його розрізають на частини і видаляють зайві листя в місці закопування в землю. Садять в землю і поливають. Через місяць збирають утворилися цибулинки – готову сировину.

Як розмножити лілії їх насінням

Розмножувати гібриди найлегше насінням. Цей спосіб легкий. Він захищає рослину від захворювань і дає міцне потомство. Насіннєвий спосіб економічний і підходить для вирощування квітів у величезній кількості, наприклад, для бізнесу.

Насінники готові, коли коробочка стає коричневого кольору і повністю суха. Якщо насіння сируваті, їх розкладають на папір і дають повністю висохнути будинку.

Перед посадкою в грунт сировину пророщують будинку. Замочують в мокрій ганчірці, поки не з’являться паростки. Тепер висаджують в розсадники. Після появи листя, саджають у відкритий грунт. Такі сіянці не викопують з місця 2 роки. На третій рік їх пересаджують один від одного на відстані маленького кроку, приблизно 20 див.

Перед первинної висадкою підберіть місце, на якому в останні роки не росли цибулинні. Така земля відпочила і встигла накопичити поживні речовини, які потрібні, щоб виростити лілію.

Як розмножують лілію пелюстками

В період бутонізації зриваються верхні листки з підставою. Їх закопують в землю і роблять теплицю. Для створення парникового ефекту ящичок покривають харчовою плівкою або листом скла. Поливають паростки у міру потреби. Згодом листя дають коріння і утворюють цибулинки. Готові відростки висаджують у грунт і утеплюють. Розмножувати пелюстками краще місцеві рослини. Гібриди, привезені з інших країн, можуть не прижитися.

Цибулинна розмноження

Розмноження цибулинами використовують після закінчення 4 років після посадки лілій. За цей час під землею утворюється гніздо – багато цибулин на одній рослині. Їх поділяють і розсаджують окремо.

Шкідники і хвороби

Щоб виростити здорові та красиві квіти, треба убезпечити їх від шкідників і захворювань.

Розглянемо докладніше шкідників цієї рослини:

 1. лилейная трещалка;
 2. миші;
 3. попелиця;
 4. капустянка;
 5. дротянка;
 6. цибульна муха;
 7. кореневий цибулинний кліщ.

Лилейная трещалка залишає рослини без пелюсток. Червоний жук поїдає їх повністю. В цьому випадку не настає цвітіння. Шкідників збирають руками як колорадського жука і тиснуть або труять отрутохімікатами.

Попелиці – комахи, що переносять хвороби і вредительствующие здоровим рослинам. Борються шляхом обприскування спеціальними розчинами.

Миші можуть знищити всі цибулинні

Капустянка підгризає листя і коріння, очищаючи таким способом територію для відкладання яєць. Допоможе перекопування грунту або отрута для шкідника. Вивести одного разу прижилися медведок дуже важко. Розпізнати можна по численних норкам в городі і саду. Вони особливо помітні після дощів.

Дротянка прогризає ходи в лілійних цибулинах, піддаючи рослина загнивання і повної загибелі. Для боротьби треба знизити кислотність грунту. Ще розкладають принади у вигляді картоплі або буряків. Загалом, створюються несприятливі умови для розмноження личинок.

Цибульна муха відкладає яйця на бутонах, які відпадають, не встигнувши навіть пофарбуватися і розквітнути. Знищення проводиться отрутою.

Кореневий цибулинний кліщ харчується лусками і викликає загнивання. Така рослина сповільнює ріст і починає хворіти.

Щоб уникнути розмноження і появи шкідників, землю необхідно добре перекопати. Додати луг для зниження кислотності або селітру. Запасіться заздалегідь отрутами, щоб при перших ознаках ураження рослини провести обробку і не дати квітам загинути.

Залишити коментар