10 способів позбутися нав’язливого апетиту

Проблема переїдання важлива з різних причин: у зв’язку з ожирінням, тенденцією до підвищення тиску, цукру в крові, через випадків клінічної депресії і зниження якості життя людей, які не можуть взяти під контроль своє харчування. Замість пошуку таблеток, що викликають огиду до їжі, спробуйте контролювати почуття голоду і насичення самостійно, використовуючи прості прийоми.

Деякі полягають у тому, щоб насильно переключити увагу з їжі щось протилежне, фізично відбити апетит а також у психологічному зниження цінності їжі в ваших очах.

Ополіскувач для рота

Якщо час прийому їжі ще не настав, а ви вже сходіть з розуму від голоду, спробуйте почистити зуби і прополоскати рот спеціальним засобом. Можете експериментувати з марками, поки не знайдете той самий смак, який відбиває апетит і зупиняє слиновиділення (за рахунок в’язкого ефекту).

Смак зубної пасти та ополіскувача не дуже приємний, що відволікає від думок про їжу. Єдине, дотримуйтесь інструкції і не полощіть рот частіше, ніж рекомендує виробник.

Чай з солодкою

Між прийомами їжі можете випивати по 150-200 мл трав’яного чаю з кореня солодки. У нього солодкий смак, але немає вуглеводів: солодкість пригнічує апетит і виділення шлункового соку, при цьому не піднімається глюкоза в крові.

Всього в добу рекомендується не більше 3 прийомів чаю, так як великі дози солодки мають протипоказання. Як чай проти апетиту, в помірній кількості солодка допоможе з проблемою, ви станете менше з’їдати і поступово повернете собі красиве тіло.

Кава без цукру

Кофеїн стимулює нервову систему, змушуючи організм витрачати накопичені ресурси. Після чашечки чорної кави їсти хочеться менше, виникає приплив сил незважаючи на нуль калорій.

Правило одне — в чашці не повинно бути нічого, крім води і власне кави. Молоко і цукор перетворять напій в повноцінний вуглеводний перекус, і через годину захочеться їсти з подвоєною силою.

Безпечне кількість чорної кави в день — 3 чашки (150 мл, 2 г розчинної або 5 г меленої кави). Якщо є протипоказання — високий тиск, задишка, серцебиття — не використовуйте цей спосіб.

Перегляд документальних фільмів з медичними або хірургічними процедурами

Грати з розумом небезпечно, проте багато хто відзначає, що натуралістичні або документальні сцени операцій, програми про лікування хвороб і подібні речі за кілька секунд здатні відключити апетит. Не варто змушувати себе дивитися таке, якщо ви вразливі або підозрюєте у себе іпохондрію.

Однак для нездоланних цей спосіб може знадобитися. Достатньо один-два рази подивитися що-небудь подібне, і закарбується в пам’яті картинка, на мить викликає огиду. Цього вистачить, щоб перестати думати тільки про їжу на якийсь час. Остерігайтеся проробляти цей номер часто! Небезпека — в нервовому розладі живлення.

Почистити туалет або відро для сміття

А для слабкодухих існує більш щадний спосіб, як викликати відразу до їжі.

Використовуйте вроджену гидливість!

Зазвичай прибирання бруду веде думки зовсім в іншу сторону, і ви вже не так одержимі ідеєю насолодитися смачним тортом чи відбивною, як до цього моменту.

Понюхати дуже сильний одеколон або мило

Фізіологічний і безпечний метод полягає в тому, щоб відвернути себе різким і духмяним запахом. Аромат не повинен бути огидним, проте досить сильним, щоб перебити апетит.

Зробити це можна, понюхавши чоловічий одеколон (східний, шипровий, з тих, від яких нудить в ранковому автобусі) або шматок дешевого туалетного мила. Як ви здогадалися, «смачні» ягідні та шоколадні аромати не підійдуть.

Нарізати на дрібні шматочки

Ми не рекомендуємо випльовувати їжу і намагатися жувати її знову — це досить близько до нервової булімії. Зате можна піти на хитрість і подрібнити їжу ножем і виделкою, так що, наприклад, пристрасть до відбивної, нарізаною 1?1 см, трохи вщухне.

Дієтологи з’ясували, що менш апетитною виглядає порція, подрібнена в тарілці вже після подачі страви. Недарма нарізати весь шматок заздалегідь вважається порушенням столового етикету, так як — увага! — відбиває апетит. Так що користуйтеся і цим прийомом теж.

Грати з їжею

Мами забороняють дітям ігри з хлібом, котлетами і фрикадельками в супі, так як знають, що це здорово відволікає малюків від поїдання обіду. Дорослим же не гріх звернути цю особливість проти свого ворога — переїдання.

Звичайно, мова йде не про літаючої по кухні яєчні, просто беріть приклад з рафінованих аристократок, відомих своєю манерою перекладати шматочки по тарілці, розбирати на купки і знову змішувати салат, довго вдивлятися в кожну грудочку картопляного пюре.

Така звичка не тільки вказує на відсутність апетиту, але і сама його пригнічує. «Награвшись» зі своєю маленькою порцією, ви відчуєте, що втратили інтерес до добавці і встаєте з-за столу без почуття голоду.

Стати веганом

Радикальний спосіб як виробити відраза до їжі — від душі вникнути в те, що говорять і пишуть строгі вегетаріанці. Переконайте себе, що шматочок м’яса у вашому супі ще недавно був живою істотою, думайте про те, скільки ви споживаєте страв, для приготування якої були вбиті тварини.

Незайвим буде поцікавитися, в яких умовах утримується худоба та птиця на фабриках — більшості людей після такої інформації довгий час не хочеться нічого м’ясо-молочного. Взагалі, більш дбайливе ставлення до світу природи допоможе зрозуміти, що ми просто не маємо права переїдати, адже щоб ми наситили свій шлунок, живі істоти повинні гинути.

Ці факти, якщо не відіб’є апетит зовсім, то, принаймні, викликають огиду до фуа-гра та іншим негуманним, а заодно і страшно калорійним делікатесів.

Одноманітність їжі

Боротися із зайвою вагою можна і так. Безліч дієт побудовані на неймовірній різноманітності продуктів, коли кожен прийом їжі практично не повторюється. Часто чути рекомендації робити порцію красивою, щоб, так би мовити, наїстися очима, однак у вас це може лише посилити виділення слини і шлункового соку, так що насичення навряд чи настане.

Спробуйте уникати закусок, відмовтеся від різноманітних соусів і підлив — вони створені, щоб з’їсти якомога більше! Наслідуйте дітям, які страждають над приїлася манною кашею — зробіть свій раціон нудним 5 днів в тиждень, балуйте себе лише по вихідних. Від колишнього вовчого апетиту не залишиться і сліду!

Дізнавшись ці способи, будьте обачні і не налаштовуйте себе проти їжі щоразу перед їжею.

Незайвим буде перевірити і свій індекс маси тіла, а якщо він нижче 17,5, значить, у прагненні схуднути ви зайшли занадто далеко. Пам’ятайте, що ваша мета —нормалізувати свою вагу і стати привабливішим, будьте поміркованими у своїх звичках і дбайте про здоров’я з розумом!

Залишити коментар