Жерстяне весілля: скільки років спільного життя, як відсвяткувати і що подарувати?

День одруження – відправна крапка для початку спільного життя подружжя з усіма її радощами і прикрощами. Саме в повсякденному житті люди перевіряють, наскільки вони готові терпіти недоліки один одного, підтримувати партнера, стати для нього другом і опорою.

У подружньому житті є ряд криз, а бляшана весілля припадає на один з них.

У зв’язку з цим святкування цього дня має подвійне значення, адже якщо пара досі разом, значить, їм вдалося подолати черговий кризовий період в їх спільного життя.

До цього моменту вони вже давно «притерлися» один до одного, вирішили не одну проблему, виховують дітей.

Але побут і рутина можуть затьмарювати стосунки, значить, необхідно різноманітність і внесе святкування цього важливого дня.

Чому жерстяна?

Є у цього торжества і інша назва – макова весілля, але жерстяної його називають набагато частіше. Чуючи про це свято, багато хто цікавиться, а скільки ж це років спільного життя відзначається в жерстяну весілля. У цей день сім’ї виповнюється 8 років. Іноді винуватці торжества дивуються, чому цей день названий саме так.

Найчастіше назва цього свята пов’язують з однією повчальною притчею. Опинившись на
гірській вершині, два брата виявили скарб – мішок, у якому вони знайшли палицю, виконаний з бляхи, і золото. Старший з братів вирішив взяти мішок з золотом, а молодшому дістався посох. Коли брати спускалися з вершини, старшому було важко нести свою ношу. А ось молодший легше подолав спуск завдяки ціпку.

Мораль притчі полягає в тому, що, скільки золота не було б у людини, воно може бути тяжкою ношею, а жерсть, що володіє більш яскравим блиском, ніж у благородного металу, може стати підмогою.

Чому саме цю притчу пов’язують з торжеством?

До того часу, як подружжя проживуть разом 8 років, вони вже встигають зрозуміти, наскільки надійний людина знаходиться поруч, адже до цього моменту багато пройдено разом.

Традиції

Багато з них прийшли до нас ще з часів Русі. Вони шануються і дотримуються до цих пір, хоча і доповнюються сучасними традиціями.

Ось деякі з давніх звичаїв:

  • В день, коли шлюбу відзначали 8 років, наряд жінки прикрашався бляшаними шматочками, на яких, як правило, були викарбувані візерунки;
  • У ніч перед святом в стайню поміщали лист жерсті а якщо зранку знаходили на ньому слід від кінського копита, це означало, що в родині буде лад та розуміння на довгі роки. Щоб це ознака виповнилося, шматок, де був відбиток, вирізали і зберігали вдома;
  • У дворі будинку, де відзначалася жерстяна річниця, ставили відро горілки з кухлем і ковшем, виконаним із жерсті. Випити за щастя подружжя міг кожен, хто забажає. Платили за частування монетою;
  • Часто знаходилася пара, яка не була запрошена винуватцями торжества, але на святі вони були присутні. Випровадити їх з застілля було не можна, якщо вони обряжались у нареченого і наречену і надягали кільця із жерсті. Щоправда, за свою присутність непрохані гості повинні були розважати гостей.

Сьогодні ці традиції в первісному вигляді не дотримуються або дотримуються в адаптованому під сучасність варіант, так само, як і ідеї про те, що можна подарувати на жерстяну весілля. Наприклад, раніше було прийнято приносити відро з квасом на торжество, що зараз робиться навряд чи.

В давні часи на столі обов’язково повинні були бути присутніми пироги з маком. Приготовлені вони повинні бути виключно винуватицею торжества. Звернути увагу потрібно і на сервіровку столу. Посуд на ньому повинна блищати, а за своїм виглядом вона повинна походити на начищенную ретельно жесть.

Що дарують гості?

Звичайно, це питання зацікавить вас, якщо вам належить відвідати такий захід. Зазвичай на такі свята дарують тематичні подарунки. Але макова річниця не завжди вимагає такого підходу.

Крім бочки з квасом для подарунка подружжю є й інші ідеї, в тому числі, жартівливі. Наприклад, дружині здавна вручали 8 банок консервацій, тушонки, бажаючи тим самим, щоб в домі був достаток. З’їсти цей подарунок треба було протягом 8 днів, щоб збулося побажання гостей.

У свою чергу, чоловікові дарували 8 судин з різними напоями. Зазвичай вони були міцними, але якщо ви вирішите взяти на «озброєння» цю ідею, вибираєте напої з невеликим градусом, оскільки чоловікові випити їх доведеться теж протягом 8 днів.

Сучасні гості в ролі напою нерідко вибирають пиво. В цьому випадку не завадить і вельми оригінальний «букет», наприклад, рибний.

Роздумуючи над тим, що зазвичай дарують на жерстяну весілля, можна обійтися і без жартів, а подарувати щось потрібне.

Проте не варто забувати, що основна ідея дару повинна полягати в тому, щоб зробити побут подружжя простіше і радісніше. Він повинен робити їх життя легше, скрашувати сірі будні. Це можуть бути предмети техніки, інтер’єру, меблів.

Гарним подарунком будуть будматеріали, які знадобляться для ремонту. Якщо ви роздумуєте не тільки над тим, що можна подарувати чоловікові, але і хочете зробити подарунок на жерстяну весілля в жартівливій формі, можна подати лише один будівельний інструмент, зробивши таким чином натяк на ремонт. Варто сказати, що більш доречним такий подарунок буде, якщо вручить його сама дружина. Тематичним подарунком буде все, що може якимось чином бути пов’язаним з бляхою. Навіть цукерки, каву або чай, упаковані в коробці, виконаній з жерсті, будуть доречним даром.

Також ви можете подарувати подружжю кухонні предмети, виготовлені з цього металу.

Що подружжя дарують один одному?

Найпростіший варіант – подарувати щось потрібне або те, що ви хочете, але запакувати в
відповідний метал. Деякі подружжя творчо підходять до цього питання і виготовляють з жерсті або з звичайної фольги медальки, вручаються один одному за якісь особливі заслуги.

Чоловік може подарувати дружині предмети домашнього ужитку, виконані з цього матеріалу. Але чи доречно це буде тільки в тому випадку, якщо дружина дійсно бажає отримати такий дар. Інакше презент може викликати розчарування або навіть образу.

Романтичним подарунком буде вечеря на 2 персони в хорошому ресторані. Такий дарунок оцінять обидва з подружжя. До речі, його можуть подарувати один одному не тільки винуватці торжества, але і гості. Хто б не був дарувальником, потрібно пам’ятати, що жерсть має блищати, а не бути тьмяною.

Поздоровлення

Вони теж можуть бути незвичайними чи тематичними. Ви зможете знайти поздоровлення з жерстяної весіллям у різних варіантах, у віршах або в прозі на сторінках листівок та інтернету. Якщо ж ви готові тексти читати не любите, можете сказати вітальні слова, складені самостійно. Головною їх ідеєю має бути побажання незгасаючої любові і пристрасті.

Цей період подружнього життя є якоюсь мірою переломним, а рутина може згубно вплинути на стосунки.

Тому бажати сім’ї на торжество потрібно нововведень, різноманітності. Листівку з привітаннями ви можете подарувати винуватцям торжества особисто або надіслати її з кур’єром, як це прийнято в сучасному світі.

Який би подарунок і поздоровлення ви не підібрали для торжества, побажання гостей і подружжя один одному повинні бути щирими, щоб сім’я на довгі роки була щасливою.

Залишити коментар