Заняття карате для дітей — спорт і мораль

Останнім часом все більшою популярністю серед інших видів спорту користуються секції східних єдиноборств, в яких займаються не тільки дорослі, але і діти.

Заняття карате для дітей, що це? Данина моді або унікальна можливість не тільки забезпечити фізичний розвиток дитини, але їх навчити його елементарним навичкам самооборони?

Карате та його особливості

Всі знають, що карате – це одна з найбільш відомих і поширених систем японської самооборони. Основні види рухів, що становлять основу цієї боротьби – це удари, які наносяться ногами і руками. Паралельно з цим активно практикується техніка кидків і різких випадів тіла, а також вплив на суглоби атакуючого болем, яка з’являється в результаті ударів по специфічним точках тіла людини.

Крім фізичної підготовки і отримання навичок самооборони, ці заняття передбачають інтелектуальний фон. Адже такий вид боротьби – це не тільки корисна гімнастика, завдяки якій ваша дитина буде у відмінній формі, це ще й певна філософія, спосіб мислення.

Саме тому заняття карате для дорослих відрізняються від тренувань, які проводять з маленькими дітьми. Адже викладачі цього різновиду єдиноборств, які займаються з дітьми повинні бути не тільки відмінними каратистами, але також педагогами і психологами.

Карате для дітей, в якому віці починати заняття?

На батьківщині цього виду бойового мистецтва, в Японії, навчання карате є частиною культури виховання підростаючого покоління. Тому що займаються цим видом боротьби діти віком 4-5 років там зовсім не виняток. Найчастіше десятирічні японці вже мають певний дан (рівень, ступінь майстерності) з карате.

У Росії ситуація дещо по-іншому. Так як навчання маленьких дітей східних єдиноборств ще не стали широкої традицією (як, наприклад, заняття плаванням або футболом), то кількість секцій, які можуть похвалитися професіоналами високого класу, які вміють і люблять працювати з дошкільнятами не так вже велика.

Середній вік, у якому діти починають тренування, у нас наближається до 7-8 років. Саме в цей період дитяча мотивація до тренувань і досягнення успіхів в обраному виді спорту стає яскраво вираженою.

Особливості навчання карате дітей

Малятам-дошкільнятам віку 5-6 років дуже складно свідомо контролювати рухи ступень ніг і кистей рук. У багатьох дітей у цьому віці кінцівки часто живуть своїм життям, тому заняття карате немає сенсу починати, поки малюки не навчаться відчувати периферійні м’язи рук і ніг, і згодом керувати ними в довільному порядку.

Викладачі, що працюють в дитячих групах, відзначають, що найбільш сприятливий період для початку занять визначається віковими рамками 6-8 років, коли діти вступають до школи. Пов’язано це з тим, що в такому віці вони починають відчувати себе повноправними членами колективу, і розуміють, чого чекає від них викладач. Якщо початковий етап занять у школі збігається зі стартом тренувань карате, то якісний рівень проведених тренувань стає істотно вище.

Що розвивають заняття карате

Розвиток тілесних і фізичних навичок:

  • Удосконалюються і розвиваються фізичні дані малюка, підвищується гнучкість і рухливість суглобів його.
  • Тренується координація рухів, спеціальні вправи сприяють коригування відхилень у розвитку опорно-рухового апарату
  • На заняттях карате діти вчаться правильному диханню, оволодівають навичками контролю свого м’язового апарату, навчаються і розслабляти м’язи напружувати тоді, коли це необхідно.

Розумовий розвиток

Цей вид східної боротьби сприяють розвитку вміння концентрувати увагу, що є надзвичайно корисним і необхідним навиком для сучасних дітей. Адже часто їм важко зосередитися навіть на уроках у школі, виконуючи завдання викладача. Крім цього тренування відмінно сприяє поліпшенню дитячої пам’яті, вчать уникати стереотипів у мисленні.

Можна говорити, що у дітей, які займаються цим видом боротьби, гармонійно розвиваються обидві півкулі мозку, таким чином, забезпечуючи повноцінне формування не тільки образної, але й аналітичного, логічного типу мислення.

Вплив на особистість

У процесі регулярних занять карате невпевнений і сором’язливий дитина стає більш впевненими в собі і своїх силах, цілеспрямованими, які володіють базовими навичками самоконтролю.

Заняття цим видом боротьби протягом тривалого періоду часу є чудовою ілюстрацією для дітей, яка демонструє, як можна досягти успіху, якщо підходити до цього послідовно і сумлінно. В результаті регулярних тренувань дитина багаторазово переконується в існуванні тісного зв’язку між наполегливою працею і результатом.

Коли можна говорити про успіхи

Якщо діти займаються з задоволенням і під керівництвом професійного педагога, то вже до кінця першого року занять вони можуть домогтися успіхів. Однак серйозні якісні зрушення в оволодінні навичками карате можна очікувати не раніше, ніж через 2,5-3 роки після початку занять.

Передача про заняття карате для дітей:

Залишити коментар