Заколисування дитини під час поїздки на машині: причини, симптоми, лікування

Сімейні поїздки на автомобілі дуже часто замість радості приносять маленьким мандрівникам тільки одна прикрість. Заколисування – це справжня проблема, яку вирішити остаточно, нажаль, неможливо.

Так що робити, якщо дитину закачує в машині і іншому транспорті? Чи є можливість хоч трохи полегшити неприємні симптоми?

Кінетоз – ось справжнє ім’я відомої проблеми, яку дуже часто можна спостерігати і у дорослих. Так звана морська хвороба нерідко стає причиною відмови від переміщення на тому або іншому виді транспорту, що створює численні клопоти.

Чому закачує в машині? Симптоми

Причина кінетозу прихована у вестибулярному апараті, який знаходиться в голові у людини. Цей орган дуже чутливий до перепадів висоти. Будь-яка зміна положення в площині верх-низ відразу ж позначається на самопочутті, викликає неприємні відчуття. Особливо такий людський «гіроскоп» слабо розвинений у дітей в силу їх віку. Якщо вашій дитині від 2 до 12 років, то він автоматично потрапляє в групу ризику. Чому саме ця межа?

Чому кинетозу схильні діти старше 2 років?

Вся справа в тому, що зовсім маленькі дітлахи ще не забули відчуття похитування, коли були єдиним цілим з мамою. Саме тому вони відчувають себе спокійніше, коли їх беруть на руки і починають заколисувати, тут спрацьовує рефлекс. Звичайно, бувають виключення з правил, є крихти, яких нудить і в півроку. Що стосується верхньої межі, то після 12 років вестибулярний апарат стає досить «дорослим», щоб реагувати на перепади висоти.

Перед тим як вирішувати, що робити, коли в машині колише дитину, необхідно знати, які ознаки бувають при морської хвороби.

До симптомів кінетозу відносять такі відчуття:

 • нудота;
 • запаморочення;
 • слабкість;
 • апатія;
 • блювання;
 • неприємні відчуття в животі.

Варто також розуміти, що всі перераховані вище симптоми можуть бути викликані порушенням функціонування нервової системи або шлунково-кишкового тракту.

Тому якщо виникли сумніви, краще зайвий раз перестрахуватися і відвідати педіатра. У будь-якому випадку такий візит зайвим не буде, доктор випише таблетки від захитування, а також більш детально пояснить, чому дитину рве і закачує в машині.

Що робити?

Як вже було сказано вище, кінетоз неможливо вилікувати, його можна перерости. Це не означає, що треба змиритися і обмежити всі подорожі за допомогою транспорту, що викликає у малюка морську хворобу.

Симптоми заколисування можна звести до мінімуму:

 1. Їжа. Не треба годувати дитину за кілька годин до поїздки. На повний шлунок кінетоз переноситься набагато важче. В дорозі малюку можна дати апельсин або мандарин, якщо немає алергії. Також відмінно допомагають освіжаючі льодяники, м’ятна жуйка;
 2. Питво. А ось воду дитині давати не тільки можна, але і потрібно. Тільки ніякої газованої води, тим більше солодкої, звичайна чиста вода, пити треба по маленькому ковточку, але часто. Велика кількість води, випитої зараз, може спровокувати блювоту;
 3. Блювота. Якщо дитину все ж рве, то необхідно зупинитися і дати йому прийти в себе. Як правило, деякий час він буде відчувати себе добре, але це тільки обман. Не забудьте дати малюкові води після нападу блювоти;
 4. Зупинки. По можливості необхідно робити перерви під час поїздки, це позитивно позначиться на самопочутті дитини;
 5. Намагайтеся не давати дивитися дитині за вікно, це провокує заколисування ще більше, нехай краще він займеться якою-небудь грою в салоні. Краще заздалегідь приготувати необхідні іграшки і продумати гри;
 6. Чим більше свіжого повітря, тим краще. Якщо напад «підкотив до горла», а можливості зробити термінову зупинку немає, то необхідно попросити дитину глибоко дихати;
 7. Багатьом допомагає браслет акупунтурного дії, має невеликі шипи, які діють на точки зап’ястя.

Ось такі нескладні дії допоможуть полегшити поїздку всієї родини, і вже більше не треба буде задавати собі питання, що робити, якщо дитину колише в поїздці.

Батькам важливо також не забути запастися пакетиками, у разі, якщо дитину рве, а також серветками і додатковим комплектом одягу.

Залишити коментар