Закладає вуха при вагітності: симптоми, причини стану, лікування

Період виношування дитини для кожної жінки не тільки радісний, але й дуже відповідальний час, повний сюрпризів, на жаль, не завжди приємних.

І одним із них нерідко стає стан закладеності вух, що часто лякає майбутніх матусь, які вважають його патологією. Насправді ж закладає вуха при вагітності практично у всіх і тому є чимало причин.

Симптоми і ознаки

Напевно, немає такої людини, кому б не було знайоме це досить неприємне стан, практично завжди виникає при авіаперельотах, підйомах на ліфті або в гори, при перепадах тиску, особливо різких.

Коли закладає вуха під час вагітності, жінка може відчувати не тільки тимчасове зниження слуху, дискомфорт, але і неправильне сприйняття свого голосу, який може здаватися занадто гучним. Такий стан називають ауфонией, при закладеності це явище може спостерігатися як в одному вусі, так і в обох.

Причини того, чому закладає вуха при вагітності, можуть бути різними, але саме в залежності від них і змінюється симптоматика цього дискомфортного стану. Якщо воно викликано якою-небудь недугою, наприклад, отитом або іншим запальним процесом, то до загальним ознаками можуть додатися відчуття дзвону, шуму у нездоровому вусі, біль, виділення, а також відчуття наявності рідини і її переливання. Іноді такий стан може супроводжуватися запамороченнями, симптомами загальної інтоксикації.

Причини закладеності у вухах при вагітності

Зустрічатися подібне явище може на різних стадіях виношування, протягом будь третини терміну, при цьому стан здатна поширитися на одне вухо і відразу на обидва. У багатьох жінок, як не дивно, при вагітності практично постійно закладає саме праве вухо, але певні фактори, що призводять до цього, не встановлені.

Причини того, що при вагітності закладає вуха, можуть бути досить різноманітні. До них можна віднести:

 • Звичайні перепади тиску. На думку лікарів, саме тому так часто виникає даний симптом. Скачки тиску при виношуванні дитини спостерігаються у багатьох майбутніх матусь, особливо якщо у них сильно знижений гемоглобін. Звичайно, те, що у жінки закладає вуха на тлі нестабільності тиску, не можна сприймати, як ознака вагітності, але такий стан дійсно зустрічається дуже часто.
 • Нежить вагітних, є особливим фізіологічним станом, досить часто спостерігається у першій третині періоду, що стає причиною того, що у майбутньої матусі закладає вуха при вагітності на ранніх термінах. Нерідко цей стан викликає якась інфекція, але переважно воно з’являється з-за природних процесів, що відбуваються в жіночому організмі.
 • Занадто швидкий набір зайвих кілограмів також може спровокувати виникнення такого стану. Надбавка у вазі на 8 – 12 кг за період виношування є нормальною, але зовсім нерідко з-за хорошого апетиту, наявності збою гормонів, неправильного харчування або звичайною схильності генетичної лінії ця цифра може виявитися набагато вище. У цьому випадку вуха може закладати при різких поворотах або нахилах голови, зміні положення тіла.
 • При вагітності на пізніх термінах нерідко закладає вуха з-за природного збільшення швидкості кровотоку та загального об’єму крові, а також з причини нестабільності гормонів.
 • В деяких випадках подібний дискомфорт може означати наявність пробок сірки у вушних проходах і вказувати на необхідність звернення до лікаря для їх видалення. При виношуванні дитини деякі фізіологічні зміни можуть стати причиною збільшення вироблення цієї речовини.

Звичайно, зовсім нерідко причиною того, чому закладає вуха під час вагітності, можуть стати і різноманітні захворювання, особливо супроводжуються нежитем. У цьому випадку стан потребує медичної допомоги, важливо пам’ятати про те, що у цей відповідальний період не можна займатися самолікуванням.

Що можна зробити?

Необхідно зрозуміти, що, якщо при вагітності заклало вуха (неважливо, яка саме тиждень, 23-а, 25-а, пізніше або раніше), з цим доведеться змиритися і трохи потерпіти.

Як правило, це дискомфортний стан триває зовсім недовго, зникає самостійно, але може повторюватися досить часто, що, втім, абсолютно індивідуально. Якщо ж проблема викликана захворюванням, слід відразу звернутися до лікаря, в інших випадках можна спробувати полегшити проблему самостійно.

Важливо знати, що можна робити при вагітності, якщо заклало вухо, щоб не завдати шкоди ні собі, ні розвиватися дитині.

Народна медицина пропонує для усунення такої проблеми чимало абсолютно нешкідливих способів, наприклад:

 • Попити чаю або звичайної води. Саме цю міру найчастіше рекомендують жінкам в положенні старші родичі, і зовсім не даремно, адже багатьом це дійсно допомагає. Якщо ніякого напою під рукою немає, можна просто ковтнути слину.
 • Можна глибоко вдихнути, затримати дихання (затиснувши ніс) на кілька секунд, після чого ковтнути або різко видихнути.
 • На деякий час якомога ширше відкрити рот, як би позіхаючи.
 • Можна щось пожувати, наприклад, шматочок яблучка або кілька горішків. Не варто використовувати для цієї мети жувальну гумку, оскільки користі немовляті вона не принесе, а може заподіяти шкоду.
 • Деяким жінкам допомагає повільний нахил вперед, опускання голови вниз.
 • Можна прилягти, прийнявши комфортне горизонтальне положення і розслабитися.

При наявності сірчаних пробок, не потрібно намагатися усувати їх самостійно, краще звернутися до лікаря. Відвідати лікаря і розповісти свого гінеколога про наявну проблему слід і в тому випадку, коли звичайні народні методики не допомогли, а стан закладеності виникає часто зберігається надовго, створюючи серйозний дискомфорт.

Не можна намагатися вирішити проблему за допомогою медичних засобів самостійно. Не слід використовувати різноманітні вушні краплі, борний спирт і навіть перекис водню. Більшість подібних засобів при виношуванні малюка заборонені. Краще довіритися досвідченому лікарю, який після проведення ретельного обстеження призначить адекватну терапію (при необхідності).

Профілактичні заходи

Багатьох жінок цікавить те, чи закладає вуха при вагітності, і чи це нормально. Так, у більшості випадків це стан фізіологічно (якщо не викликано недугою) і вказує лише на ті, що відбуваються, згідно з новим станом, зміни. Звичайно, можна постаратися запобігти подібні ситуації, своєчасно прийнявши досить прості заходи.

Важливо намагатися уникати всіляких негативних і патологічних станів і хвороб, які можуть ускладнити цей і без того непростий період, особливо тих, що супроводжуються закладеністю у вухах.

З метою профілактики подібних станів слід:

 • Контролювати надбавки у вазі, не допускаючи серйозного набору зайвих кілограмів.
 • Стежити за своїм раціоном, дотримуватися рекомендованого лікарем меню і режиму харчування.
 • Більше бувати на свіжому повітрі, щодня гуляти, а також зміцнювати імунітет і природні функції захисту організму.
 • Регулярно проводити заходи гігієни вушних порожнин, своєчасно видаляючи сірку, щоб уникнути її скупчень і утворення заторів.
 • Дотримуватися правил здорового способу життя.
 • Уникати всіляких простудних і вірусних недуг.

Не варто ставитися до закладеності вух, як до патології, адже в більшості випадків цей стан є фізіологічним і не вимагає медичного втручання. Потрібно лише трохи потерпіти такі незручності заради щастя, яке дарує жінці материнство.

Залишити коментар