Який клас віджиму в пральних машинах краще?

Вибір пральних машин-автоматів сьогодні здатний будь-якого покупця поставити в глухий кут. Марка, дизайн і тип завантаження, звичайно, важливі питання, але один з головних показників, який впливає на вартість і комфортне використання пральних машин, клас віджиму.

Який краще? Варто переплачувати за найпотужнішу модель або економія доречна?

Високі обороти – плюс чи мінус?

Віджим – одна з обов’язкових функцій будь-якого прального агрегату автоматичного типу. Його категорія зазначена в паспорті.

Вона означає, наскільки ретельно дана модель здатна «видавити» вологу з випраних речей. Основні показники, які використовуються для зарахування побутової техніки до того чи іншого класу, – кількість обертів барабана в хвилину і залишкова вологість. З першим показником все зрозуміло: він залежить від потужності двигуна. Кількість обертів на сучасних машинках варіюється від 600 до 1200. Але деякі «просунуті» моделі видають до 2000 тис. оборотів, а застарілі розганяються всього до 400.

Що стосується залишкової вологості, то її легко обчислити і самостійно. Треба зважити білизну до прання і після неї, з другої цифри відняти першу, різницю розділити на «сухий» вагу. Те, що вийде, помножити на 100%. Це і буде кількість вологи, яке залишилося в випраних речах після віджимання. Але робити такі обчислення покупцеві зовсім необов’язково: все це вже зробили за нього виготовлювачі техніки. Клас (а їх сім) позначається англійськими літерами від А до G (в алфавітному порядку від найвищого до самого гіршого»).

Здавалося б, який клас віджиму в пральних машинах краще, зрозуміло і неспеціалісту. Звичайно, треба брати максимальні оберти і віджим! Але, по-перше, чим вище клас, тим дорожче техніка. А по-друге – чим більше оборотів, тим голосніше машинка і тим коротше термін її служби. Так що є над чим поміркувати.

Швидко або ще швидше? Що вибрати?

Розібратися в тому, який клас прання в пральних машинах краще, Вам допоможе така інформація:

  • найвищий клас А – після прання вологість складе не більше 45% (майже сухе), швидкість віджиму – до 1600 обертів за хвилину;
  • «золота середина» і найпопулярніший варіант — клас віджиму b. Ось що це означає: залишкова вологість – 45-54%, якщо віджим буде проводитися при 1400 об/хв. (це максимум для таких апаратів);
  • клас віджиму с. Що це означає на практиці? Коли машинка закінчить свою роботу, вологість випраних речей не перевищить 54-63% (тобто, грубо кажучи, вони будуть наполовину сухими). Число оборотів складе 1200 об/хв.;
  • клас D – 63-72%, барабан може обертатися зі швидкістю 1000 об/хв;
  • клас Е – 72-81%, при максимумі 800 об/хв;
  • клас F – 81-90%, не більше 600 об/хв;
  • найбільш «слабкі» — классG: білизна залишиться практично мокрим, кількість вологи в ньому становитиме 90% і більше, продуктивність машинки – всього 400 об/хв.

Фахівці вважають, що оптимальний показник вологості — 60%. Його забезпечують машинки класу А, В, С. Саме до такої категорії належить більшість автоматичних «прачок», які входять в сучасний асортимент. Апарати класу Е, F, G у продажу вже практично не зустрічаються, оскільки вважаються малопродуктивними.

Важливо! Висока кількість оборотів зовсім не говорить про те, що це надійний і довговічний агрегат. Навпаки, на думку майстрів — ремонтників, подібні високошвидкісні моделі служать менше їх малопотужних попередників (з кількістю обертів не більше 800), тому що всі вузли просто не витримують таких «космічних» навантажень і спрацьовуються швидше.

Якщо Ви плануєте сушити білизну на свіжому повітрі, то необов’язково вичавлювати його насухо. Не забувайте, що це прискорить його знос. Обертання на швидкості від 1600 оборотів і вище в прямому сенсі слова рве речі. Після такої «струсу» вони майже позбавлені вологи, але дуже швидко вирушать в утиль. Крім того, коли Ви дістанете їх із барабана, вони будуть сильно зім’яті. В такому випадку можна взяти техніку класу С або навіть D. Але пам’ятайте, що погано віджаті речі стають важче, тому для того, щоб дістати їх із барабана, доведеться докласти зусиль. Якщо Вам заборонені фізичні навантаження, то краще придбайте агрегат з високим класом віджиму.

Насправді Ви навряд чи побачите різницю у вологості між речами, віджатим при 1000 і 1500 обертах. Це буде помітно тільки при пранні дуже щільних виробів, таких як пальто або джинси. Звичайно, в магазині Вас можуть здивувати і запропонувати диво-агрегат, який видає від 1600 до 2000 оборотів в хвилину. Але наскільки доцільно таке дуже дороге придбання? Високошвидкісна машина буде гриміти, «як ракета на старті», і різко збільшить витрати на електроенергію. Звичайні ж моделі служать до 15 років, причому навіть не доводиться заглядати в їх мотор.

Скільки електроенергії «з’їсть» машинка при кожному пранні?

При покупці пральної машини слід також дізнатися її клас енергоспоживання. Який краще? Зрозуміло, що це потужний побутовий прилад, і від ступеня віджимання безпосередньо залежить і кількість електроенергії, яка буде витрачатися на його роботу. Агрегат, який якісно справляється з таким завданням, не буде найбільш економічним, а значить, Ваші рахунки за електрику зростуть. Але справа не тільки в цьому. Найбільш енергозберігаючими є апарати з інверторним двигуном, економія складе 20%.

Найбільш економічною вважається техніка зі знаком «А+++», до числа маловитратних в плані споживання струму також відносяться моделі з маркуванням «А++» (витрачають менше 0,15 квтг/кг), «А+» (споживають не більше 0,17 квтг/кг) і «А» (до 0,19 квтг/кг). Моделі В менш економічні – до 0,23; С – не більше 0,27; D – 0,31; E – 0,35; F – 0,39 квтг/кг. Якщо стоїть маркування G, отже, зекономити не вийде: «апетити» перевищують 0,39 квтг/кг. Але треба зазначити, що витрата енергії залежить від обраної програми та завантаженості машини.

Тим, хто турбується з приводу енергоємності машинки, експерти радять брати моделі класу Ст. Вони гарантують хороший віджимання і не споживають занадто багато електроенергії. Однак якщо Ви купуєте агрегат для домашнього прання, то навряд чи станете включати його по п’ять разів на день, тому цілком можна дозволити собі і більш потужну техніку.

Який же клас віджиму Вам вибрати? Тут все залежить від кількох факторів. Якщо Ви ділова людина, дорожіть кожною хвилиною і не особливо обмежені в засобах, то беріть функціональний пристрій вищого класу (А). Якщо ж Ви дбайливо ставитеся до речей, не бажаєте переплачувати за кіловати, сушіть білизну на свіжому повітрі і часто перете речі, що вимагають делікатного поводження, то вибирайте клас або С. Така техніка точно не обдурить Ваші очікування і не спустошить гаманець.

Залишити коментар