Як зв’язати шарф-снуд гачком: схема і опис в’язання снуда

Шарф-снуд – це дуже вдалий предмет молодіжного гардеробу. Але й старші жінки не відмовляються від цього аксесуара. Він уже кілька сезонів утримує лідируючі позиції. На це є вагомі причини – він теплий, затишний і стильний. Особливо актуальний ажурний снуд. Для в’язання можна використовувати ті ж схеми, що для вовняних і акрилових виробів, але нитки повинні бути тонкі. Ажурний снуд, пов’язаний гачком, можна носити і в теплу погоду.

Як же пов’язати снуд гачком?

Такі шарфи дуже прості у виготовленні, тому навіть починаюча рукодільниця зможе порадувати себе обновкою. Вони можуть бути однотонні або багатобарвні, пов’язані по колу або замикаються гачками, гудзиками або іншими декоративними елементами. Шарф можна використовувати як шапку, накидку або гріти в ньому руки в сильні морози. Зв’язати цей аксесуар можна гачком або спицями – схем дуже багато, є опис. Довжина і ширина його залежить від особистих уподобань його творці.

Простий шарф-снуд

Схема в’язання снуда з допомогою гачка проста і зрозуміла. Вам знадобитися гачок №4,5 і пару
мотків ниток по 50 грамів кожен. Можна використовувати акрилову пряжу, шерсть, бамбук. Наберіть ланцюжок з непарної кількості петель, у залежності від передбачуваної довжини. Замкнути кільце і провяжите чотири повітряні петлі (підйом).

Потім потрібно вводити в петельку через одну. Захоплюйте нитку і провязывайте три повітряні петлі. Третю пропускайте через петельку на гачку. Продовжуйте в’язати по спіралі, вводячи під повітряну петлю, яка перебуває в попередньому ряді.

Ось і весь опис. Схема в’язання снуда гачком настільки проста, що навіть недосвідчена в’язальниця впорається із завданням. У готовому вигляді виріб виглядає дуже красиво і акуратно.

Схема з накидом

Приблизні розміри шарфа будуть такими: довжина – 69 см, висота – 25,5 див. Не всі рукодільниці люблять акрилову пряжу, вважаючи за краще по-старому в’язати з натуральних ниток.

Але у акрилу є переваги:

  • Вироби не линяють;
  • Речі довго носяться, не втрачаючи первісний вигляд;
  • Матеріал гіпоалергенний, не колеться;
  • Пряжа доступна за ціною.

Для шарфа-снуда, пов’язаного гачком, можна використовувати акрилові нитки, наприклад, Caron United, бордового і блакитного кольору.

Щільність в’язання буде наступна:

  • 6,5 рядів – 10 на 10 см;
  • 12 стовпчиків з накидом.

Спочатку в’яжіть бордовою пряжею. Починати потрібно з повітряних петель – їх повинно бути 84, і замкніть за допомогою з’єднувального стовпчика. Робити це необхідно обережно, щоб не перекрутити петельки. Далі слід в’язати круговими рядками.

Перший ряд: зробіть одну повітряну, провяжите стовпчик без накиду (СБ), а потім напівстовпчик з накидом (ПСН)кожні дві петлі.

Зробіть стовпчик з двома накидами в кожну третю повітряну. Далі схема така: по одному СН у наступні дві петельки, по одному полустолбику у наступні дві повітряні петлі і ще по одному СБ у наступні дві. Чергуйте до кінця ряду, а потім за допомогою з’єднувального стовпця приєднайте блакитну пряжу.
Другий ряд: блакитними нитками зробіть чотири повітряні, а потім в’яжіть тільки за задні дуги. По одному СБ кожні дві петельки, по одному полустолбику в наступні два, по одному СБ в наступні три, напівстовпчик в наступні дві, СБ в наступні три петельки. Повторюйте цю комбінацію до кінця, приєднавши з допомогою з’єднувального ряду бордову нитку до початкових повітряних петель.

Третій ряд: зробіть одну повітряну петлю, а потім в’яжіть тільки за задніми дугами. Зв’яжіть СБ, по одному полустолбику у наступні дві, СБ, по одному подвійному СБ в наступні три. Далі потрібно повторювати чергування до кінця ряду. Для прикріплення блакитний нитки використовуйте з’єднувальний стовпчик.

Продовжувати в’язання гачком снуда (останніх двох рядів) потрібно, поки не досягнете висоти 25,5 див. можна обрізати і закріпити нитку. Пов’язаний снуд захистить вас від вітру і морозу, його можна носити як хустки.

В’язання гачком снуда – справа захоплююча і нескладне. Трохи тренувань – і ви зможете створювати оригінальні і стильні шарфи, які доповнять ваш образ.

Залишити коментар