Як зволожити повітря в кімнаті без зволожувача?

Якою б затишній не була квартира, існують чинники, від яких безпосередньо залежить комфорт перебування в ній. Сьогодні мова піде про одного з них — про зміст водяної пари в повітрі, тобто про вологості. Знання, як зволожити повітря в кімнаті, допоможуть мешканцям уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.

У чому сенс підтримки оптимальних параметрів зволоження повітря?

Напевно, багато бували в приміщеннях, де прагнення обігріти їх перевищує здоровий глузд. Вже при вході в такий будинок сухе повітря дає про себе знати, а при тривалому перебуванні рівень дискомфорту зашкалює. Шкіра стає сухою, слизові оболонки носа і очей пересушується, в горлі дере тощо.

Занадто висушений повітря негативно позначається не тільки на всьому живому, але і на дерев’яних виробах і меблів. Втім, надлишок вологи також нічого доброго не обіцяє. Благополучно вирішити таку проблему можна за допомогою спеціально створених пристроїв – зволожувачів або скориставшись досвідом, накопиченим народом.

Нормальний повітря в кімнаті повинен мати відносну вологість у межах 40-70%. Саме в межах цих значень лежить сприятлива зона, а відступ як в одну, так і в іншу сторону загрожує розвитком хвороботворних мікроорганізмів, алергічними проявами, пилоутворенням, а також емісією будівельних матеріалів.

Як вирішити проблему?

Як зволожити повітря у квартирі? Само собою зрозуміло, що найбільш простим і ефективним способом буде зволожувач. Однак безкоштовно його нам не дадуть, і не у кожного є можливість придбати хороший прилад. Як же зволожити повітря в кімнаті без зволожувача? Давайте розбиратися.

Для початку злегка відновимо в пам’яті шкільний курс фізики. Поняття відносна вологість включає в себе процентний вміст вологи в повітрі. Надлишки вологи при значенні, що дорівнює 100%, перетворюються в конденсат – крапельки води. Величина відносної вологості знаходиться в залежності від температури повітря та атмосферного тиску.

Важливим у розумінні цього процесу є той факт, що при більш низькій температурі для отримання результату у 100% необхідно меншу кількість вологи. Цей показник змінюється в протилежну сторону, якщо температура повітря підвищується. Простіше кажучи, при одному і тому ж кількості водяних парів у разі зниженої температури вологість буде вище, а при підвищеній – нижче.

Саме тому в осінньо-зимовий період, коли вдома примусово обігріваються до потрібної температури, значення вологості має стійку тенденцію до зниження з усіма витікаючими з цього наслідками. Щоб змінити стан справ в потрібну сторону, необхідно зволожувати приміщення. У цих цілях можна використовувати:

  • посудини з водою, розставлені по кімнаті;
  • розкладені на батареях опалення вологі рушники і пелюшки;
  • пристосовані до опалювальних елементів резервуари з водою і наступним додаванням останньої по мірі випаровування;
  • розміщений джгут з бинта на поверхні опалювального радіатора, один з кінців якого опускається в ємність з водою.

Також підвищити вологість повітря допоможуть періодичні вологе прибирання і провітрювання, кімнатні рослини, встановлення акваріума, сушка білизни в приміщенні.

Як зволожити повітря в кімнаті новонародженого?

Однією з головних турбот батьків є забезпечення оптимальних показників повітря в кімнаті дитини. Нормальними вважаються такі показники:

  • температура — 18-20°;
  • вологість 50-70%.

Враховуючи, що у немовлят температурна регуляція нестала, виникає велика ймовірність ризику і переохолодження і перегріву. Батьки в основному докладають максимальних зусиль у боротьбі з недостатньою температурою в кімнаті, не думаючи при цьому про можливу нестачу повітря.

Крім того, обігріваючи повітря, ми тим самим знижуємо рівень вологості практично у два рази від рекомендованої. Враховуючи особливості терморегуляції малюків і те, що температура видихуваного повітря і тіла однакові, а вологість його при цьому становить 100%, очевидно: чим він сухіше, тим більшу кількість вологи втрачає дитячий організм.

Запаси рідини у малюків невеликі, а її втрата загрожує безліччю неприємних проявів, виражених порушенням роботи всіх систем і органів, що призводять до проблем зі здоров’ям. Доктор Комаровський Е. О. при вирішенні завдання, як зволожити повітря в кімнаті, радить часто проводити вологе прибирання приміщення, використовувати пульверизатори, встановлювати акваріуми, інші елементи декору, наприклад, фонтани. Нарешті, можна розмістити в кімнаті ємності з водою і не закривати їх кришками.

Педіатр також не обходить увагою і технологічні пристрої, покликані допомогти підтримати вологість повітря на належному рівні. До них відносяться:

  • зволожувачі повітря побутові;
  • ультразвукові зволожувачі;
  • очисники повітря;
  • випарні охолоджувачі.

Вологість — параметр, який поряд з температурою й чистотою повітря можна віднести до життєво важливим. Так, сухе повітря сприяє зневоднення організму, пересихання слизових оболонок носа, горла, очей. Саме тому знання, як зволожити повітря в кімнаті, просто необхідні.

Залишити коментар