Як залишитися здоровою після 30 років?

Народна мудрість говорить, що в 30 років кожна розумна жінка зобов’язана стати красунею, незалежно від природних дених. І, справді, саме в цьому віці настає справжня гармонія інтелекту та привабливості.

На жаль, цей же рубіж часто стає переломним і щодо здоров’я. Які небезпеки можуть ховатися за квітучим зовнішнім виглядом 30-річної жінки і як не дати їм зіпсувати собі життя?

Всі хвороби від нервів?

Не всі, звичайно, але ми б, напевно, були дуже здивовані, якби знали, наскільки це вираження близько до істини. Невипадково найчастіше лікарняні листи відкриваються в понеділок, а найрідше — в п’ятницю.

І недарма в сучасному світі так швидко розвивається психосоматична медицина, яка вивчає вплив психологічного стану людини на її фізичне здоров’я. Тому головна профілактична допомога самій собі — не приймати все, що відбувається близько до серця. Психологи вчать дивитися на проблеми в особистому житті не зсередини, а як би з боку. Спробуйте — а раптом вийде!

Однак деколи ми не тільки відмовляємося боротися зі своїми стресами, але і всіляко їх культивуємо їх на підсвідомому рівні. Лікарі називають це внутрішнім протестом. Набридла робота, втомилася від домашніх турбот, ні сил, але є гостра потреба відпочити. А ще — хочеться відчути увагу і турботу. Організм чутливо реагує на такі сигнали і включає певні механізми — і ось ми вже на домашній, а то і на лікарняному ліжку.

Цей небезпечний легкий холод

Холод буває різний. Продрогнуть до кісток, задубіти до бажання негайно залізти в гарячу ванну — це ще півбіди. Куди небезпечніше і підступніше приємний легкий холодок, протяг або такий рятівний кондиціонер в літню спеку.

Забираючи тепло з тіла помалу, він в кращому випадку закінчується банальною застудою, але може спровокувати і куди більш серйозні наслідки. І з віком шанси легко звільнитися від такого підступного переохолодження повільно, але вірно зменшуються. Що робити? Насамперед — пам’ятати про те, що легкий холод існує, що він небезпечний, і постійно контролювати ситуацію.

Рак грудей

Онкологія молодіє, і на перше місце у жінок виходять злоякісні процеси в молочній залозі. Після 30 років тримати ситуацію на контролі потрібно вже постійно. У профілактичних цілях раз в 1,5-2 року рекомендується робити мамографію і УЗД, відвідувати гінеколога і проводити самодіагностику. Крім того, потрібно мати уявлення про ознаки хвороби, щоб вчасно розпізнати небезпечні зміни.

Не можна втрачати жодного дня, якщо відбувається щось з описаного нижче:

 • форма або розмір молочних залоз втратили симетрію;
 • з’явився набряк або місцеве почервоніння грудей;
 • сосок почав втягуватися всередину;
 • з нього з’явилися виділення будь-якого кольору, тим більше — з кров’ю;
 • на окремих ділянках грудей з’явилися виразки, ущільнення, почервоніння, потовщення або ямочки, шкіра скривилася або покрилася лусочками;
 • збільшилися пахвові лімфатичні вузли.

Слід пам’ятати, що больових відчуттів при цьому може не бути зовсім — тим і підступно початок цього страшного захворювання.

Серце не камінь

Незважаючи на те, що серцеві патології частіше вражають представників сильної статі, жінкам за 30 розслаблятися на цей рахунок теж вже не варто. Якщо чоловіка удар частіше наздоганяє раптово, то дама може носити в собі розвивається патологію тривалий час, приймаючи її перші симптоми за зовсім інші хвороби, наприклад, за грудної остеохондроз. Це можуть бути болі в грудній клітці, відчуття печіння, швидка стомлюваність, задишка, набряки, високий артеріальний тиск, відчуття тяжкості і т. д.

Багато з цих ознак дійсно можуть мати місце при різних захворюваннях, і в цьому зв’язку треба зрозуміти просту істину. Вибираючи лікаря, ми часто вибираємо собі і діагноз. Вузький фахівець розбирається в симптомах і хворобах іншого профілю часом лише трохи краще, ніж сам пацієнт, і то тільки тому, що краще знає людський організм. Це не погано і не добре — це природно. Широкий профіль мають лише патологоанатоми і уринотерапевты, і це майже не жарт. Тому при наявності неочевидних симптомів, супутніх різних захворювань, зверніться до різних спеціалістів. Так, можливо, вам поставлять кілька різних діагнозів. Уролог почне лікувати нирки, а гастроентеролог — шлунок. Крім того, як жартують самі медики, два лікарі мають три думки. Але ймовірність того, що серед поставлених діагнозів буде і правильний, набагато вище.

Гінекологічні проблеми

Жіноча репродуктивна система — ще одна больова точка, за якою може бути завдано удару в зовсім молодому віці.

Потрібно насторожитися і відвідати гінеколога, якщо:

 • відчувається свербіж і печіння в зовнішніх статевих органах, спостерігається місцеве почервоніння;
 • з’явилися специфічні виділення;
 • порушений менструальний цикл;
 • періодично виникає тупий ниючий або раптовий різкий біль;
 • місячні незвично болючі;
 • є будь-яка кровотеча поза менструації — необхідна невідкладна допомога;
 • статевий акт стає болючим;
 • часті позиви до сечовипускання.

Щитовидна залоза

Найпоширенішими порушеннями роботи щитовидної залози в цьому віці є гіпотиреоз і гіпертиреоз. Ризик збільшення щитовидки зростає під час вагітності та годування.

Відчуття жару, підвищена пітливість, відчуття підвищеного роздратування і бажання плакати по кожному дрібному приводу, порушення циклу та безпричинне схуднення — симптоми, які можуть свідчити про даної патології. Необхідний прийом препаратів, які знизять активність вироблення гормонів.

Зворотна ситуація — гіпотиреоз. Симптоми її не так очевидні. Можлива сухість волосся і шкірних покривів, часткове облисіння, знижена концентрація уваги, зниження ваги. Всі ці ознаки не є характерними і можуть супроводжувати та іншим проблемам, тому необхідна загальна профілактична діагностика.

Пам’ятайте, що у жінок, що вступають у пору фізичної зрілості, лише в 30 % випадків серйозних захворювань винні генетика та інші незалежні чинники. Решта 70 % причин можна запобігти. Іноді достатньо лише уважніше прислухатися до власного тіла і не ігнорувати їх посилають їм сигнали. Прийміть до відома, що прозвучали поради і рекомендації. Але, звичайно, дуже здорово, якщо вони вам так і не знадобляться.

Залишити коментар