Як вкласти дитину спати вдень швидко і без стресів

Коли з’являється малюк, про якісний сон можна забути. Молоді мами завжди змушені перебудовувати свій режим під маленької дитини, адже його біоритми поки ще значно відрізняються від наших.

Новонароджений не пристосований до тривалого нічного сну, його цикли значно коротше, ніж у дорослих. Стислість циклів змушує ретельно стежити за графіком сну, при якому малюк буде часто засипати.

Графік сну дитини до року і після сильно різниться, — коли малюк підростає, то скорочується і кількість заходів до сну: після року дитина може переходити на нічний сон з доповненням у вигляді денного сну, а після 4 років — повністю забути про денному сні і спати вночі. Міцний сон малюка сприяє його нормальному розвитку і надає мамі годинник повноцінного відпочинку.

Давайте ж розглянемо як вкласти дитину спати вдень швидко і без нервів.

ТОП-5 рекомендацій для дітей будь-якого віку

Методики відходу до сну залежать від віку дитини. Маленьким потрібно заколисування, старші діти діють по закладеним звичкам. Вік визначає також час і ритміку сну. Спочатку малюк буде спати багато і часто, але час потрібно поступово скорочувати і переводити на дорослий режим. Повноцінний графік стабілізується років до 5.

Існують загальні рекомендації, які допоможуть укласти малюка м’яко і без стресів.

Не панікуйте!

Основною проблемою, яка заважає налагодити нормальний сон мамі і дитині є мамина втому. Щоденне напруження, відсутність можливостей для повноцінного відпочинку часто робить жінку більш нервової і вразливою до стресів. У підсумку, коли дитина не може заснути або довго плаче з незрозумілих мамі причин, мама починає нервувати і дратуватися.

Мамине роздратування часто ще більше збуджує дитини і укладання в ліжечко стає зовсім нестерпним справою. Зв’язок малюка і матері все ще велика, дитина відчуває більшу частину того, що переживає мама, і пряма агресія, роздратування, гнів у його бік викликають в ньому паніку, гострі напади нерозуміння і страху. Яскравий негатив від матері у багатьох дітей викликає підвищення нервового напруження. Психічна напруга може викликати проблеми зі сном, дитина стає неспокійним.

Тому важливо вчитися триматися в стані рівноваги, не дозволяти собі внутрішніх і зовнішніх (особливо внутрішніх!) емоційних зривів. Пробуйте переживати стреси більш розслаблено, відкидаючи зайві негативні прояви.

Спокій мами обов’язково передасться і малюкові, він відчує себе в турботі і надійному оточенні.

Дослідіть особливості своєї дитини

Більшість відомих методик до моменту публікації втрачають індивідуальний підхід. Звичайно, є загальні принципи, за якими можна діяти, але кожен дитячий організм має власні індивідуальні характеристики. Особливості дитини важливо відстежувати з самого дитинства.

Можливо, вашій дитині легше засинати на годину або два пізніше встановленого часу, можливо раніше.

Спостерігайте, які звички у нього прокидаються перед відходом до сну: деякі діти можуть позіхати, деякі — труть очі, а деякі — стають трохи бадьоріше звичайного, наче пручаються подступающему сну.

Ці звички допоможуть вам зрозуміти природним чином в який час дитина хоче спати. Постарайтеся створити графік, який буде відповідати особистим ритмам вашого малюка.

Проводите більше часу на природі

Свіже повітря ідеально сприяє якісному сну. Якщо дитина рідко гуляє або дихає повітрям близько запорошених вулиць, то немає нічого дивного в поверхневому неміцному сні. Тривалі прогулянки на природі сприяють повноцінному насиченню киснем, завдяки чому подальший сон виходить здоровим.

Особливо корисно просувати звичку активного відпочинку на природі, тоді дитина буде варіативно розвиватися фізично, насичуватися силами і робити правильний обмін між власною діяльністю і навколишнім середовищем.

Створіть умови для активного відпочинку

Щоб добре спати, потрібно гарненько стомитися. Створіть для дитини природні умови для активної гри, тоді він обов’язково буде добре висипатися днем, адже запас сил потрібно буде поповнити.

Головне, поступово знижувати ритм і насиченість ігор і безпосередньо перед сном робити проведення часу більш спокійним.

В якості активного відпочинку відмінно підходить поєднання розвиваючих і активних ігор. Нехай дитина пограється з іншими дітьми, займеться з вами фізичними вправами для малюків або просто активною діяльністю. Важливо, щоб до полудня він відчув легку втому і сам захотів в ліжечко.

Підключайте голос

Малюки відмінно засинають під монотонний приємний фон. У фонових цілях можна використовувати легку музику, мультики та інші схожі елементи, але найкраще діє на немовлят мамин голос. Емоції, які мати здатна вкласти в пісню, надають їй м’яку і спокійну мелодику. Такі колискові заспокоюють і дарують маляті відчуття захищеності.

Як вкласти дитину спати: практичні методики

Конкретний спосіб підготовки малюка до сну залежить від його віку. Немовлята потребують маминої близькою опіки, дитині старшого віку можна передати більше самостійності. Постарайтеся зробити режим зручним для малюка і сон буде йому в радість, тоді виникне проблем поменше.

Для зовсім маленьких

Дітки до року засипають строго під наглядом мами, однак, є кілька способів, які можна використовувати для укладання дитини. Грудничка можна заколисувати, пропонуючи йому заснути на руках, або, навпаки, поступово привчати його засипати самому.

І так, якщо ви ставите питанням, як швидко вкласти дитину спати, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  1. Укачивайте малюка, співаючи йому пісеньку. Процес повинен продовжуватися, поки дитина не засне. Потім перекладіть немовлят у ліжечко. Цей метод вимагає ідеального спокою і терплячого підходу. Організм немовляти буде швидко рости і набирати вагу. Через кілька місяців довго тримати підростаюче чадо на руках може бути важкувато. І доведеться відучувати дитини від заколисувань якщо ви використовували цей метод постійно.
  2. Візьміть дитину і баюкайте його. Можна прилягти разом з малюком, співаючи йому пісеньку. Це метод хороший, діти швидко засинають, та й мама може отримати хороший сон на кілька годин, але дитина сильно звикає до тісного контакту і потім привчити його міцно спати окремо засинаючи в ліжку може бути досить складно.
  3. Заспокойте і спробуйте заколисати дитину під час годування. Прийом їжі розслабляє нервову систему малюка, тому велика ймовірність, що він вдало засне. Єдине, при перекладанні дитина може прокинутися.
  4. Дотримання ритуалів. Кожен день перед тим, як укладати малюка спати, дотримуйтеся певну послідовність зрозумілих для нього дій: викупайте, погодуйте, почитайте книжку. Потрібно створити для нього чіткий асоціативний ряд, який буде морально готувати дитину до сну. Через кілька тижнів виробиться звичка і малюк почне терти очі вже на початку ритуалу. Звичайно, важливо дисципліновано виконувати всі дії. Якщо у вас хаотичний графік справ і послідовність постійно збивається, то цей метод не принесе ефекту.
  5. Укладіть дитину в окремому ліжечку, коли він починає проявляти ознаки засипання. Продовжуйте стояти над ним і акуратно колисати, наспівувати пісеньки. Намагайтеся не чіпляти увагу малюка і просто створювати фон. Коли дитина засне, можна тихенько вийти з кімнати. На руки малюка краще не брати і намагатися заспокоїти можливий плач заколисуванням. Проте, якщо малюк заливисто плаче більше 3 хвилин, то можна трохи покачати його на ручках. Цей метод дозволяє почати привчати дитину до окремого сну. Тут важливо проводити чітку зв’язок між сном і ліжечком, не дозволяючи дитині засипати в інших місцях (особливо, на руках). Метод досить важкий, вироблення звички може зайняти близько місяця. Спочатку час заколисування не повинна перевищувати 45 хвилин.
  6. Покладіть сонну дитину в ліжечко і тихенько выскользните з кімнати. Цей метод більш строгий, ніж попередній. Він допоможе малюкові навчитися засинати одній. Якщо чуєте плач, почекайте 1-3 хвилини, поверніться і заспокойте дитину. Після цього процедуру можна повторювати спочатку. Терпляче продовжуйте процес до результату або не довше 45 хвилин.
  7. Деякі діти добре засинають після тепленькою ванни. Якщо ваша дитина такий, то робіть йому ванну з травами (наприклад, з чередою), після ванни застосувати один з вищеописаних методів.

Краще заздалегідь привчати дитину спати самостійно. Це важкий шлях, але він полегшить вам сон і побут в майбутньому.

Для діток постарше

Для того щоб укласти дитини в 2-3 року спати вдень, пам’ятайте, що перевчити їх буде досить важко, тому всі корисні звички потрібно закладати заздалегідь. Якщо ви завжди серйозно ставилися до процесу сну і створювали дитині необхідну дисципліну, то проблем з цим процесом виникати не буде. Перед відходом до сну можна поступово витісняти заколисування і замінювати колискові спокійні бесіди, розповідання казок і легенд.

Щоб виправити брак дисципліни і привчити дитину спати вдень після довгої перерви, потрібно створити для нього сильну активність вранці. Використовуйте активні ігри, прогулянки на природі, щоб малюк втомився і до обіду сам тягнувся до сну. Поєднуйте це з казками.

Малюків завжди заспокоює мамин голос.

Перевага казок в тому, що крім спокою і прямої взаємодії, вони дають можливість почати м’яко навчати малюка принципам взаємодії з іншими людьми, природою, створять йому якісну платформу для барвистих снів.

При створенні ритуалу денного сну важливо робити його звичним і регулярним, інакше всі зусилля будуть викликати у малюка лише стрес. На цьому грунті може розвинена проблема і з відходом на нічний сон, щоб уникнути її, — дотримуйтесь режиму, створюйте ритуали, подготавливайтесь до сну заздалегідь і самі будьте спокійні, — і тоді дитина буде засинати вчасно і без істерик. Чого ми вам і бажаємо! А які ритуали використовуєте ви перед тим, як вкласти дитину спати? Поділіться з нашими читачам в коментарях, можливо саме ваш спосіб буде комусь корисний.

Залишити коментар