Як виростити ампельну петунію: правила висадки та догляду

Створити затишну, що милує око атмосферу в домі допомагають квітучі кімнатні рослини. Якщо ж мова йде про прикрасу саду, присадибної ділянки, тераси або альтанки, то першим рослиною, яке приходить в голову, є петунія ампельна. Цей дивний підвид рослини, який часто називають каскадним, відрізняється особливо довгими і дуже гнучкими пагонами, що досягають деколи 1,0-1,5 метрів.

Петунія широко поширена в країнах з теплим кліматом і зустрічається там у найрізноманітніших кольорах, спускається яскравими різнобарвними «водоспадами» за огорож і стін готелів, звисає об’ємними «шапками» з кашпо біля вхідних дверей і обрамляє пишним цвітінням балкони та вікна.

Чи є відмінність петуній ампельних від каскадних? Всі сорти і гібриди ампельних рослин умовно поділяються на три групи:

  • стебла яких спочатку росте вгору, а потім, стеляться;
  • квіти, що мають гнучкі міцні пагони 60-120 см завдовжки з щільно розгалуженим бічними гілками, підходять для формування «шторок» з квітів;
  • полуампельниє квітки з короткими батогами, висаджуються в балконні ящики, підвісні кашпо і великі вазони.

Щоб квіти петунія виросли красивими і пишними, а витрачені не придбання насіння кошти не пропали даремно, слід ознайомитися з правилами висадки та вирощування цих рослин.

Правила висадки

Існує безліч сортів петунії кущової, але самими якісними і «плідними» визнані насіння західних селекціонерів, а саме: Easy Wave, Tornado, Fortunia, Wave, та ін.

Якщо ви хочете у своєму саду або на присадибній ділянці «поселити» цей дивовижний квітка, вирощена з насіння самостійно, запасіться терпінням, так як посадка петунії кущової і догляд за нею – справа клопітна. Зайнятися їх посівом необхідно вже в кінці січня або початку лютого. Це необхідно для того, щоб рослини встигли зміцніти і виростити пагони достатньої довжини.

Посадка насіння повинна проводитися в пухку, разровненную, добре зволожений грунт. Зверху вони не засипаються землею, а просто накриваються нетканим матеріалом або склом. Скільки штук потрібно садити поруч? Бажано щоб вони росли окремо, це значно спростить подальшу пересадку.

Для активного зростання їм необхідно +24-26°С і часте обприскування зверху або зволоження через піддон. Бажано в приміщенні, де буде вирощуватися петунія, влаштувати додаткове освітлення.

Грунт для висадки каскадної петунії бажано купувати в квіткових магазинах. Він повинен бути досить рихлим, багатим поживними речовинами і добре утримує вологу.

Процес вирощування і догляд

Петунія росте досить повільно, так як перші тижні рослина налагоджує кореневу систему і тільки потім «згадує» про своїх листках. Активний ріст починається через 1,5-2,0 місяці після сходів. З появою перших росточков приблизно на 2-3 тижні після посіву, скло необхідно зняти і трохи зменшити обсяг зволоження грунту, інакше сходи можуть почорніти. А ось додаткове освітлення входів має залишитися незмінним.

Як і будь-яка рослина, підвид ампельна намагається рости вгору, тому якщо вчасно не прибрати пагони вона протягнеться, знайде не дуже гарний стебло, який буде завалюватися вбік під власною вагою. Тому їх необхідно прищипувати або пікірувати.

Як необхідно прищипувати ампельну петунію? Виробляти цю процедуру треба двічі. Перший раз рослини потрібно пікірувати у фазі чотирьох листків, другий раз – потрібно прищипнути ампельну петунію через місяць після першої процедури.

Краще всього виробляти першу прищіпку в першій декаді травня і після пересадки рослини у відкритий грунт або вазон, в якому воно буде рости. Зручніше за все це зробити за допомогою манікюрних ножиць. Ними потрібно вирізати верхню бруньку максимально глибоко. Однак можна робити це без пристосувань, просто руками.

Отщипнутые шматочки стебел можна використовувати для розмноження. Рослини потрібно помістити в банку з водою і почекати появи корінців. Після цього їх можна висаджувати в землю зрізавши все листя окрім двох верхніх.

Виростити шикарні петунії допоможе регулярне підживлення комплексними добривами з високим вмістом азоту. Проводити її потрібно раз на тиждень, розбавивши у воді для поливу 15 грам добрив з розрахунку на 12 літрів. Доглядати за рослиною потрібно регулярно інакше про красивою квіткової композиції не варто й мріяти.

Секрети успішного вирощування

Якщо ви загорілися ідеєю вирощування гарних пишних петуній і хочете отримати найкращий результат у вигляді красивих, правильно оформлених рослин, віддавайте перевагу насінню зарубіжних виробників.

  • Для вирощування цих рослин важливо підібрати якісний грунт, який добре утримує воду, багатий мінералами і вітамінами;
  • Занадто близько один до одного висаджувати рослини не варто, оскільки в кашпо можна садити петунії кущової по 3-5 штук, у вазоні – від 10 до 20 в залежності від його діаметра;
  • Якщо хочете отримати перші квіточки вже в травні, висівати насіння потрібно вже в лютому. Поступове підсів насіння з періодичністю в 2 тижні до кінця березня допоможе отримати «комплект» рослин, які будуть цвісти до глибокої осені;
  • Як правильно доглядати за ампельної петунією? Важливо дотримуватися температурного режиму. Для проростання насіння потрібна температура +23 градуси, після появи паростків її потрібно знизити до +18-20, а після пікірування – до +16 градусів;
  • Перший час до проростання насіння потрібно щоденне обприскування з пульверизатора водою з додаванням марганцівки, надалі – у міру висихання грунту.

Дотримуючись наведених вище інструкцій, ви обов’язково зможете виростити ампельну петунію на радість собі і на заздрість сусідам.

Залишити коментар