Як вибрати смартфон для дитини 7 років: на що звернути увагу?

Деяким батькам здається, що їх малюки з’являються на світ вже досвідченими користувачами всіляких сучасних мобільних пристроїв. І справді, з самого раннього віку карапузи спритно справляються з застосуванням новомодних гаджетів, при цьому їх маніпуляції не можна назвати неусвідомленими – вони вибирають і використовують певні опції обдумано.

Не дивно, що діти бажають отримати такий пристрій в особисте користування. Нерідко таке бажання збігається з початком навчання в школі. Чи потрібен дитині 7 років смартфон і що необхідно врахувати батькам для правильного вибору пристрою?

Думка психологів

Фахівці в цій області не рекомендують поспішати здійснювати бажання свого чада терміново обзавестися модним гаджетом.

Які побоювання висловлюють психологи?

 • Маленький володар пристрою може стати жертвою крадіжки, адже смартфон – досить дорога «іграшка»;
 • Такий гаджет є настільки бажаним не марно – з його допомогою можна вийти в інтернет поспілкуватися з друзями в режимі онлайн, пограти в ігри і дозволити собі ще масу розваг, які, на думку психологів, можуть заважати навчальному процесу. Мова йде не тільки про те, що використання дітьми такого пристрою, як смартфон, відволікає їх від виконання уроків, але і про те, що воно може відволікати їх від класних занять та інших видів діяльності, необхідних для гармонійного розвитку;
 • Фахівці звертають увагу батьків на те, що сучасні гаджети можуть викликати звикання, залежність. Яким би нешкідливим не здавалося це батькам, дана проблема досить серйозна, а для її профілактики з дітьми потрібно частіше спілкуватися, здійснювати прогулянки, культурно розвивати чадо.

Кажуть психологи і про те, що покупка ця досить дорога, що може стати однією з причин того, що майбутній власник пристрою буде відчувати вседозволеність, виросте розпещеною. Хоча, звичайно, лише придбання гаджета для цього недостатньо.

Як вибрати?

Фахівці рекомендують купувати смартфони дітям старше 12 років, але багато батьків не можуть встояти перед проханнями свого чада і виконують його бажання набагато раніше цього віку.

Нерідко це відбувається, коли йому 7 років – вік, коли він є учнем початкової школи.

Ось на що потрібно звернути увагу при виборі мобільного пристрою:

 • Розмір дисплея. Він повинен бути великим, щоб юному користувачеві не доводилося напружувати зір, що веде до його погіршення. На великому дисплеї добре видно літери, сторінки інтернету, графічні зображення. У смартфонів дозвіл буває 320х240 – 854х480 пікселів, і чим воно більше, тим більш якісними будуть зображення. Це ж стосується і діагоналі екрану, яка може бути 2,4-5 дюймів;
 • Безпека. Слід вибрати смартфон, SAR якого становить менше 2 Вт/кг Дана величина позначає ступінь впливу електромагнітного випромінювання, яке є шкідливим у великих кількостях. Значення цієї величини вказується на корпусі самого пристрою, а також воно обов’язково повинно бути зазначено в документах. З точки зору цього показника, кращі смартфони виробляють такі фірми, як Apple, HTC, Samsung. З обережністю слід ставитися до виробників Китаю, особливо якщо гаджет купується для юних користувачів. Їх продукція приваблює перш за все тим, що це, як правило, недорогі смартфони, а ось їх якість і безпеку нерідко залишають бажати кращого, тому для дитини купувати такий пристрій не варто;
 • Камера. Бажано, щоб вона дозволяла робити якісні знімки, оскільки діти зможуть використовувати її для того, щоб фотографувати навчальні матеріали, різні записи і т. д.

Що стосується вартості смартфона для дитини, не завжди варто купувати найдорожчий, тому що він кращий серед інших гаджетів.

Нові моделі випускаються з блискавичною швидкістю, і не виключено, що пройде зовсім небагато часу і чадо попросить презентувати новий мобільний пристрій.

На ринку сьогодні є смартфони різної цінової категорії, тому подарувати дитині можна і не найдорожчий з них.

Переваги використання пристрою

Вони залежать від того, наскільки правильно воно експлуатується. Здавалося б, нічого складного в цьому немає. Проте коли мова йде про маленьких його власників, їх батькам варто провести з ними бесіду і навчити їх користуватися гаджет так, щоб він приносив користь, а не просто став іграшкою, яка потрібна лише для ігор незалежно від того, дорогою або недорогий апарат ви придбали.

Які позитивні сторони використання дітьми сучасних гаджетів?

 • Вони можуть використовувати його в якості органайзера, роблячи потрібні помітки, нагадування, що стосуються навчання, свого розкладу, режиму дня, відвідування важливих заходів, секцій і т. д.;
 • Важливо і використання інтернету. Правда, абсолютною перевагою цей аспект назвати не можна, адже юні користувачі можуть багато часу проводити в соцмережах. Тим не менше при необхідності вони можуть знаходити відповіді на багато питань на сторінках інтернету, що може виявитися дуже корисним для розвитку дитини. Батькам варто акцентувати увагу своїх чад на цьому переваги, викликати у них прагнення до пізнання чогось нового;
 • Юного володаря смартфона практично неможливо захистити від ігор та інших розваг, які він може в ньому знайти. Завдання батьків полягає в тому, щоб не дати дитині з головою зануритися у світ цих самих розваг та ігор. Необхідно суворо контролювати кількість часу, який маленький користувач присвячує їм. Також потрібно стежити за тим, щоб вони не заважали навчанню, не ставали причиною поганої успішності, відмови від відвідування додаткових занять, секцій, прогулянок і т. д. Від того, який режим у дитини, наскільки він активний, багато в чому залежить, не розвинеться у чада хворобливе звикання до гаджету. Не ігноруйте зауваження вчителя, якщо він побачить і повідомить вам про те, що юний володар смартфона навіть на уроках не готовий відвести від нього увагу;
 • Говорячи про те, якою смартфон варто подарувати дитині, зверніть увагу і на таку характеристику, як обсяг пам’яті гаджета. Чим він менше, тим краще. Звичайно, це не допоможе повністю відгородити чадо від ігор, але додатків розважального характеру при малому обсязі пам’яті в пристрої буде мінімальна кількість;
 • Навіть найкращий смартфон може постраждати від механічного пошкодження, тому не нехтуйте таким важливим аксесуаром, як чохол. За певних обставин навіть він не зможе захистити пристрій від поломки, але чохол значно знижує ризик механічних пошкоджень або фізичного його знищення.

Незалежно від того, скільки років юному власникові модного гаджета, намагайтеся контролювати, які ігри він закачує в пристрій. Сьогодні психологи все частіше піднімають питання про те, що ігри, які передбачають агресію з боку героїв, здатні формувати аналогічну якість у граючого. Це стосується як дітей молодшого шкільного віку, так і підлітків.

Перераховані вище рекомендації можна використовувати і при виборі смартфона для дитини 7-12 років, а також для підлітків.

Купувати такий пристрій своєму чаду чи ні, батькам вирішувати самим. Безумовно, дуже зручно мати можливість весь час бути на зв’язку з ним, але при виборі на користь придбання гаджета потрібно пам’ятати про те, що ви не повинні допустити залежності від нього.

Залишити коментар