Як вибрати міксер або блендер для дому?

Сучасна кулінарія настільки розвинена, що приготування простого страви за звичайним рецептом не обійдеться без застосування кухонної техніки. Те, що не під силу рук, зробить відповідний прилад. За останні 10-15 років все настільки удосконалилася, що молодь іноді не здогадується, як користуватися ручної м’ясорубкою або соковижималкою. Адже багато старі прилади покращилися за рахунок можливості роботи від електрики, а це економить багато часу.

Все завжди було так добре?

Якщо у вас вдома є міксер, значить, створення самих складних страв не складе ніякої праці. Ця чудо-техніка збиває і змішує практично за лічені хвилини, що і робить її надійним помічником кожної господині.

Не так давно жінки навіть не задавалися питанням, який міксер повинен бути в них під рукою, щоб приготувати смачну вечерю до приходу чоловіка. Перший прототип з’явився ще в 1870 році, і став він у вигляді механічного віночка.

У 1908 році інженер з компанії «Хобарт» взявся за розробку стаціонарного електричного міксера. Кілька років тому він представив світу промисловий і домашній варіант. Не скажемо, що кухонне начиння була таких же розмірів, як сучасна. На той момент подібний прилад для кондитерських майстерень важив майже 30 кг, і був рівнозначний за вартістю останньої марці машини Форд. А ще майже через 20 років майже кожна родина могла придбати міні-варіант пристосування з беззвучним ефектом роботи. У 50-х рр. таке щастя було майже у всіх.

Види міксерів

Відповісти на питання, який міксер вибрати, ви зможете, тільки правильно визначивши для себе, в якому саме приладі ви потребуєте:

 • Ручний. Він добре насичує збиваємо масу киснем, і надає їй повітряну
  консистенцію. З допомогою нього добре збиваються вершки і яйця, а також коктейлі і креми. Але він не настільки потужний, щоб збивати цілі варені овочі в пюре. Щоб заздалегідь вирішити таку проблему, при покупці краще звернути увагу на кількість ват. Також пошукайте відповідну ємність для збивання, щоб рідина не вихлюпувалася;
 • Стаціонарний. Його великим плюсом є те, що не треба працювати руками. Він оснащений спеціальною чашею, яка не дає розлітатися інгредієнтів. Правда, на великій швидкості висота стінок ємності не грає особливої ролі, тому що вміст перемішується швидко, а, відповідно, розбризкується більше. Тому не наливайте рідина більше 2/3 від об’єму посудини. Зверніть увагу на гумові наклейки, розташовані знизу. Якщо їх немає, то прилад буде вібрувати і стрибати по столу.

Можливості

Перше, на що падає погляд при виборі міксера, це його потужність. За правилом, чим більша потужність, тим дорожче коштує прилад. Якщо ви плануєте збивати м’які і легкі продукти, то буде достатньо всього лише 150 – 250 Вт. Якщо передбачається часто обробляти щільне тісто і тверду їжу, то краще брати від 300 Вт і вище.

Також дізнайтеся про режими роботи:

 • Імпульсивний. Потрібен для подрібнення твердих компонентів, таких як лід або сир. Працює з
  короткими перервами;
 • Турборежим. В такому випадку обертання насадок прискорюється на недовгий час;
 • Обертання чаші. З допомогою спеціального автопрівода, чаша може обертатися таким чином, щоб рівномірно перемішувати інгредієнти.

Найцікавіше стосується насадок, яких цілком достатньо для того, щоб зробити багато кухонних операцій.

Тим не менше їх кількість швидше вплине на ціну, а не на те, як вибрати міксер.

Серед можливих варіантів присутні наступні:

 • Віночок. Його використовують для збивання рідин: яєць, кремів і т. д. В стандартному наборі йде мінімум, в сучасному – кілька різної форми;
 • Для тіста, що має вигляд двох спіралей, призначених для перемішування;
 • Для пюре, у формі диска. З допомогою нього готують всілякі пюре з овочів і фруктів;
 • Блендерная насадка. Продається разом з ковпаком, який запобігає розбризкуванню. Використовується для овочевих і дитячих смузі;
 • Подрібнювач – ємність з ножами, що допомагає отримати фарш, нарізати тверді продукти або маленька кількість дрібних інгредієнтів (горіхи, зелень і т. д.)

До міксери може додаватися й інше оснащення у вигляді для намотування шнура, кришки для чаші, лопатки, мірних стаканчиків та інше.

Призначення міксерного пристрої

Якщо ви прийшли в магазин і не можете визначитися, зверніться до продавця-консультанта. Він знає, як правильно, згідно вашим особистим запитам, вибрати підходящий міксер, виходячи з його технічних можливостей.

А все, тому що буває він універсальний, і спеціалізується на одній функції. Все це можна помітити по набору пропонуються насадок. Наприклад, для коктейлів і шейків ви можете придбати окремий спеціальний комплект. А ось для пюре, кремів та тіста підійдуть типові стаціонарні або ручні модифікації.

Щоб зрозуміти, який барний міксер можна купити краще спочатку вибрати його подальше функціональне призначення. Ось, наприклад, для виготовлення молочних напоїв потрібна віночок з високою швидкістю обертання.

А якщо вам треба виготовити два коктейлю одночасно, зверніть увагу на наявність двох ємностей. Також з допомогою різних насадок ви можете контролювати консистенцію маси, аж до виготовлення морозива.

Є ще професійні і планетарні миксерные прилади для кондитерських. Їх можливості дозволяють перемішувати або збивати їжу у величезних, виробничих обсягах. Існують ще спінювачі молока, які працюють на батарейках. За рахунок своїх маленьких розмірів ними легко зробити пінку або вершки для кави.

Який краще вибрати, міксер: ручний або той, який з чашею? Все залежить від ваших уподобань. За стандартом, ємність влазить до 2,5 літра. Але, зверніть увагу на матеріал, з якого вона виготовлена. Адже іноді це може вплинути на смакові якості їжі, і навіть на безпеку її подальшого вживання.

Чаша може бути:

 • найдешевшою, зробленого з пластику;
 • міцною металевою;
 • екологічною, відлитої з скла.
 • Різниця між міксером і блендером

Іноді у цих двох приладів функціональність дуже схожа. І питання того, що вибрати, міксер або блендер, може поставити господиню в ступор. В різниці нескладно розібратися.

І те, і інше пристрій призначений для збивання рідин та сумішей. Але блендер не так добре перемішує, як міксер. Перший працює на високій швидкості, і з допомогою відцентрової сили. Другий – на низькій, що і допомагає наситити їжу киснем.

Крім того, блендер виявляє можливість швидкого і сильного подрібнення. Основне завдання міксерного приладу – перемішати. Діапазон цін на таку техніку дуже великий, і на це впливає як репутація компанії і матеріал виготовлення, так само як і функціональність самого агрегату.

Дешеві бренди пропонують прилади з поганого пластику, які часто перегоряють від тривалих навантажень. Більш дорогі фірми можуть похвалитися хорошою складанням, високою міцністю матеріалу. А деякі показують відмінний рівень дизайну, але аж ніяк не якості.

Якщо ви хочете знати, як вибрати надійного виробника, щоб потім міксер служив довго для вашого будинку, почитайте відгуки, проведіть «тест-драйв» купується моделі, зрештою, замучте питаннями продавця-консультанта. Вдалого вибору!

Залишити коментар