Як сваритися з чоловіком правильно

Зустріти сім’ю, в якій жодного разу не виникало сварок і скандалів, практично неможливо. І це цілком звичайне явище, адже сімейні конфлікти, на думку багатьох, — ознака здорової сім’ї. Однак, дуже важливо знати, як правильно сваритися з чоловіком, щоб уникнути драматичного фіналу з’ясування відносин.

Причини сімейних сварок

Більшысть сварок починається через сущих дрібниць і поступово переростає в з’ясування відносин вселенського масштабу. В підсумку, вдома на день-два, а то й на кілька діб, оселяється похмуре мовчання дружини і чоловіка та стійке небажання навіть глянути один на одного. Така сварка з чоловіком, що виникла на порожньому місці, може призвести до розриву. І тільки через певний час подружжя розуміють, що важливої причини для конфлікту по суті не було.

Такого результату можна уникнути. Для цього сварка з чоловіком припиняється в самому початку. Зробити це непросто, потрібні певні вміння, але в результаті, вдасться навіть вдосконалити сімейні відносини, а не вбити їх.

На жаль, більшість подружжя конфліктувати не вміють. Розпалені, ображені і розлючені опоненти переходять всі межі, незаслужено звинувачуючи один одного у всіх смертних гріхах. Найчастіше таке з’ясування стосунків може закінчитися боями без правил, де кожен прагне зачепити іншого якнайдужче.

Щоб не допустити сумного результату сварки з чоловіком у вигляді розлучення, треба мати уявлення про основні правила домашніх сварок і про те, чого в таких ситуаціях категорично заборонено робити.

Що не можна робити під час сварок?

Щоб уникнути непоправних помилок, які можуть коштувати шлюбу, важливо мати чітке уявлення про табу, яких потрібно дотримуватися під час сварки з чоловіком.

 • Ні в якому разі не можна піддавати критиці свою другу половинку. В порівнянні з жіночою, чоловіча гордість більш вразлива. Якщо з мови вже готові злетіти фрази, типу «Та ти взагалі ні на що не здатний!» або «Вічно ти все псуєш!» потрібно зупинитися, дорахувати про себе до десяти і забути всі образливі фрази і слова, які так хотілося йому сказати.
 • Прід час сварки з чоловіком слід уникати застосування різних жіночих штучок, типу закочування очей, незадоволеного пирхання і т. п. Всі ці моменти діють на чоловічу половину як червона тканина на бика.
 • Крижане мовчання і ляскання дверима не призведуть до того результату, на який розраховує жінка, посварившись зі своїм чоловіком. Чоловіка такі дії не змусять задуматися.

 • Ні в якому разі не можна дозволяти собі сваритися з чоловіком в присутності сторонніх людей.
 • Ніяких образ, принижувати чоловіче достоїнство теж не можна. Цього не витримає навіть самий ідеальний чоловік.
 • Категорично забороняється під час сварок ставити в приклад чоловікові інших чоловіків. Про старі образи теж не варто згадувати.
 • Сваритися з чоловіком в стані алкогольного сп’яніння не можна!
 • Закінчувати сварку з чоловіком грюканням дверима і багатоденним мовчанням нерозумно.

Дотримання цих нескладних рекомендацій допоможе уникнути небажаних наслідків від сварки і зберегти відносини.

Чи є правила у сімейних сварок?

Існують певні правила, яких жінка повинна дотримуватися, якщо вона почала сварку з чоловіком.

 1. Скандал повинен стосуватися тільки тієї причини, яка його викликала. Не можна з чоловіком сваритися через розкиданих шкарпеток, а після перейти на події з минулого.
 2. Психологи рекомендують при сварці з чоловіком уникати таких висловлювань, як «Ти завжди…!» або «Ти ніколи…!». Вважається, що подібні фрази програмують людину на ті дії, в яких його звинувачують. Який би вчинок не вчинив чоловік, він повинен мати шанс на виправлення.
 3. Будь-яка сварка повинна відбуватися в межах певних емоційних кордонів. Людина в гніві здатний наговорити такого, чого йому в спокійному, нормальному стані і в голову б не прийшло. Потім довести своїй другій половинці, що це був тільки гнів, вкрай складно.

У такій ситуації краще всього піти в іншу кімнату, як тільки відчуєте, що точка кипіння досягла піку. Заспокоївшись, можна повернутися і продовжити з’ясування відносин на «тверезу» голову.

 1. Якщо чоловік сказав якийсь образливий репліку, не варто поспіхом на неї відповідати. Зробіть повільно вдих і видих 2-3 рази, після чого вже можете щось сказати у відповідь.
 2. Посварившись з чоловіком ображатися на нього за кілька днів не має сенсу. Часом, чоловіки готові підійти з вибаченнями практично відразу після скандалу, але неприступний вигляд дружини їх зупиняє. Краще всього через певний час після з’ясування стосунків зробити вигляд, ніби нічого не сталося.

Що важливо пам’ятати про сварки

Жінка завжди повинна пам’ятати декілька істин, які знадобляться їй у тому випадку, якщо з чоловіком виникне сварка.

Попередити сварку набагато легше, ніж потім боротися з її наслідками. Жінка завжди відрізняється мудрістю. Якщо ви відчуваєте, що бурі уникнути не вдасться, то дайте чоловікові можливість випустити пар. Спокійно вислухайте його претензії, а потім дайте відповідь, обов’язково аргументувавши свою позицію.

Якщо у подружжя є претензії до своєї другої половинки, то під час сварки не потрібно пред’являти їх. Проблеми повинні вирішуватися по мірі їх надходження. Вирішувати їх слід спокійно, уникаючи криків і презирливих нападок.

Важливо вміти вчасно зупинятися і визнавати свою провину.

Якщо ваша друга половинка вас не чує, потрібно поміняти тактику або закінчити розмову.

Чоловік повинен завжди відчувати, що ви його кохаєте, навіть коли ви сваритеся.

Подружжя знають всі слабкості і недоліки один одного. Ні в якому разі не можна використовувати ці відомості для того, щоб болючіше зачепити свою другу половинку, сильніше його образити чи принизити.

Якщо сварки не уникнути

Сімейне життя неможливо уявити без постійних компромісів. Без них можна забути про мирне існування. Рішення будь-яких питань має будуватися на аргументованої розмови. Слід вникати у точку зору чоловіка, пояснювати переваги своєї позиції.

Якщо сварки уникнути не вийде, то важливо пам’ятати про те, що не можна говорити слів і фраз, про які потім доводиться шкодувати. Стримуйте емоції, а для випліскування негативу намагайтеся використовувати інші методи — ручна праця, спорт і т. п.

Потрібно намагатися віддавати перевагу конструктивним формам діалогу — розглянути варіанти для зміни ситуації, але ні в якому разі не варто дорікати свою другу половинку в тому, що сталося.

Якщо ви відчуваєте, що сварка з чоловіком затягнулася, постарайтеся зробити перший крок назустріч, навіть у тому випадку, якщо свою провину ви все одно не визнаєте.

У деяких ситуаціях розумно скористатися методом «відкладеного старту». Він передбачає відкласти з’ясування стосунків на якийсь час: годину-дві або навіть день. За цей час обоє охолонуть, проаналізують ситуацію. Можливо, проблема відпаде сама собою і з’ясовувати вже буде нічого.

Не поспішайте валити всі гріхи на чоловіка, не виключено, що проблема у вас, спробуйте її знайти. Для цього потрібно постаратися зрозуміти, що саме не влаштовує дружина, чим він незадоволений. Хто знає, може бути це жінці варто щось у собі змінити?

Кращим помічником зняти напружену обстановку є гумор. Він здатний погасити будь-яку сварку чоловіком. При цьому важливо відрізняти гумор від іронії, сарказму, зубоскальства.

Збереження сім’ї — завдання не з простих. Наскільки успішно вона буде вирішена залежить, в першу чергу, від жінки. Маючи уявлення про те, як правильно сваритися з чоловіком, вдасться не лише зберегти хороші відносини, але і перевести їх на новий рівень.

Залишити коментар