Як самостійно зшити літній жіночий комбінезон без викрійки?

Мало хто з сучасних модниць знає, що улюблений ними літній комбінезон походить від чоловічого робочого одягу. Зазнавши значні метаморфози і тимчасові випробування, цей предмет гардероба став улюбленцем сучасної жінки, яка цінує комфорт, зручність і має почуття стилю. Залежно від моделі, комбінезон може бути доречний на діловій зустрічі, пляжній вечірці, романтичному побаченні і просто на прогулянці.

Радує і той факт, що викрійки подібного шати можуть бути зовсім різними, і з їх допомогою можна зробити комбінезон з вузькими або, навпаки, нарочито широкими штанинами, з шортами, топом або футболкою в ролі верхній частині, з бретельками, на гумках та інше. Який би варіант не був обраний, шиється він швидко і без особливих проблем, по єдиній схемі, в яку вносяться необхідні зміни та доповнення.

Перед тим як зшити комбінезон своїми руками, запасіться легкої, але не прозорою тканиною потрібного кольору. Вам буде потрібно десь 1,5 метра атласу, сатину, шовку, льону чи котону. Не забудьте про нитками в тон, гудзиках, декоративних гумках-бретельках і широких гумках для грудей і лінії талії.

Остаточний набір витратних матеріалів повністю залежить від того, яка обрана модель виробу, що буде служити у ролі декоративного оздоблення, і якими параметрами володіє людина, якій призначена обновка.

Побудова базового варіанту викрійки

Приготуйтеся до того, що самостійно вирішити питання того, як зшити літній жіночий комбінезон, не вийде без викрійки, зробленої своїми ж руками. Благо, що створювати її доведеться не з нуля, а користуючись вже готовими кресленнями, згідно з яким розкроюються деталі сукні та вузьких штанів. Від сукні нам потрібно викрійка спини і переду, а від штанів – абсолютно всі виміри.

З усіма цими напрацюваннями необхідно поступити наступним чином:

 • Лінії сідничного шва і поглиблення потрібно збільшити на пару сантиметрів, що зробить
  подальшу експлуатацію більш комфортною;
 • До значення крокової ширини задньої і передньої половини теж додасть 0,7-1 см;
 • Скласти разом викрійку спинки плаття і задньої половини штанин, домагаючись єдиної викрійки комбеза з чітко позначеною лінією талії;
 • Обриси майбутньої обновки потрібно доповнити додатковими смугами бічних зрізів;
 • Виточки не передбачати, оскільки дане керівництво стосується вирішення проблеми того, як зшити будь-жіночий комбінезон з прямим силуетом.

Напівкомбінезон з бретельками

Використовуючи базову викрійку, можна створити макет ще однієї речі, а саме легкого напівкомбінезона зі штанинами, довжиною до середини литки.

Робиться він так:

 • Висота сидіння поглиблюється на пару сантиметрів, а ширина кроку задніх і передніх половинок збільшується на 0,5-1 см;
 • Смуга заутюжки або згин зміщується у напрямку до кроковим зрізах. Значення зміщення дорівнює половині доданої ширини кроку обох половин штанин;
 • Знову утворився згину відміряється обрана ширина низу штанин. Остання ділиться на 4, а потім від значення, прийнятного для першої половинки, віднімають 1 см, а до значення, актуального для задньої половинки, навпаки, додають все той же 1 см;
 • Оформляється новий кроковий зріз для зміненої передньої половинки полукомбеза;
 • Коригується бічний зріз на задніх половинках штанин, переносяться виїмки з колінним лініях;
 • Оформляється новий кроковий зріз для зміненої задньої половинки полукомбеза;
 • Лінія талії чертится на фасаді штанів, під нею, на відстані 3,5 см, проводиться ще одна така ж смужка. Вона буде служити місцем з’єднання переду речі і передньої половини вкорочених колош. Верхня лінія залишається імітацією шва або реальним швом (за бажанням);
 • Кресляться порізи кишень (якщо такі потрібні);
 • На спинці вирівнюється смуга середнього зрізу;
 • Чертится верхня частина речі, яка являє собою верх викрійки сукні;
 • Робляться припуски на застібки і фурнітуру, малюються бретелі, ширина яких не повинна бути більше 3 см, а довжина – більше 55 див.

Розкрій і пошиття

Переходимо до того, як саме краще розкроїти і пошити літній комбінезон для жінки або дівчата. Викрійки розкладаються на шматку тканини, беручи до уваги розташування пайових ниток. По всіх краях робляться сантиметрові припуски на шви, а шорти або низ штанів збільшуються на два сантиметри, для підгину.

Загальний алгоритм того, як зшити своїми руками комбінезон, будь у нього внизу шорти, повноцінні або укорочені брючины, виглядає наступним чином:

 • Краї всіх окремих складових обробляються за допомогою оверлока;
 • Лицем до лиця складаються обидві лицьові частині штанин. Лінія сидіння спочатку сточується, і тільки потім зшивається назовсім. Аналогічні дії робляться і з задніми частинами штанів, після чого всі прасується;
 • Лицем до лиця складаються вже зшиті передні і задні частині штанин, боки сточуються і зшиваються, після них настає черга крокових зрізів;
 • Низ шорт або штанин підвертається, наметывается і прострачивается машинкою;
 • Верх сметывается, зшивається, прасується і декорується рюшами, нашивками, гудзичками і іншими елементами. До нього пришиваються оброблені бретелі (якщо модель передбачає їх присутність);
 • Низ топа сточується з верхом штанин, прострачивается і одяг вивертається на обличчя. Оздоблювальна строчка робиться на 0,5 см нижче основної, а між ними протягується вузька або широка гумка.

З чим носити?

Як тільки жіночий комбінезон буде готовий, настає час подумати, з чим його можна комбінувати. З короткими моделями все дуже просто: вони є самодостатньою річчю, красивою без будь-яких доповнень. А ось максимальної довжини виробу слід поєднувати з широким ременем, шийною хусткою, піджаком і класичними човниками. На подію неформального формату можна одягнути комбез з довгими штанинами в компанії з ботильйонами, масивним шийною прикрасою і яскравим ремінцем будь-якого кольору.

Діловий варіант укороченого комбінезона або шкільну модельку для дівчинки доречно обігравати з допомогою блузки, жакети, щільних колготок і взуття на платформі (стійкому каблуці).

В іншому ж, комбінезон – це універсальний предмет гардероба, доречний в будь-якій життєвій ситуації, і лояльно ставиться буквально до всієї решти одязі. Обов’язково обзаведіться такою дрібницею, причому не тільки літнім, але і теплим варіантом.

Яскравих вам образів і вдалих фасонів!

Залишити коментар