Як садити моркву на стрічці і отримати хороший урожай цього коренеплоду?

Морква і цибуля – дві культури, з вирощуванням яких знайомі всі садівники-городники. І в цьому немає нічого дивного, адже вони є складовими більшості страв російської кухні, зокрема, всіма улюбленого борщу. Морква у вирощуванні досить невибаглива, але способів отримати хороший урожай існує безліч. Деякі з них покликані спростити працю городника і це стосується способу посадки моркви на стрічці.

Як слід садити моркву на стрічці

Сьогодні у продажу можна знайти готові стрічки із прикріпленими на них насінням через однакові проміжки. Але не завжди городникам вдається їх знайти, та й сорт моркви може виявитися невідповідним для даного клімату та грунту.

Адже ця культура відноситься до теплолюбних, так і грунт вона любить особливу – некислую і не сильно удобрений. Особливо не виносить морква гній. Посадка на стрічці – самий простий і зручний спосіб для городника, так як відпадає необхідність проріджування сходів і прополці.

Під шаром паперу трава росте погано.

  • Все, що потрібно зробити городникові – це підготувати неглибокі борозенки, викласти туди стрічку з насінням і полити;
  • Присипати шаром грунту і знову зволожити її;
  • Замість стрічки можна використати звичайний туалетний папір, але тільки тонку;
  • У прокопанную борозенку викласти туалетний папір, розсипати по ній насіння і рівномірно розподілити їх;
  • Зверху розташувати ще один шар паперу і добре пролити борозенки. Закопавши, знову зволожити грунт.

Садити дану культуру на стрічці можна і за допомогою клейстеру. Тобто мається на увазі, що туалетну або будь-яку тонку папір необхідно попередньо промазати цим складом, а вже потім тонкою смужкою просипати насіння.

Подальші дії ті ж, що і в попередньому випадку.

Щоб не хвилюватися і не думати, чому не сходить морква, посіяна на стрічці, необхідно використовувати одну маленьку хитрість: накрити мокру землю зволоженою тканиною, яка дозволить зберегти воду в землі як можна довше. Морква буде почувати себе прекрасно і комфортно, тільки частіше поливайте місця висадки насіння.

Посадка і догляд за соковитою морквою на стрічці

Якщо ви вибрали для посадки ранні сорти моркви, то можете поглибити їх у землю в кінці квітня і вже в липні ласувати соковитими і корисним коренеплодом. Пізні сорти здатні чудово пережити зиму за умови правильної посадки. Необхідно пам’ятати, що морква – культура теплолюбна, а значить, грядки з нею повинні розташовуватися в достатньо освітленому місці.

Краще, якщо попередниками цього коренеплоду будуть томати, цибулю, огірки, картопля, часник або капуста, після них вона прекрасно сходить. Багатьох городників цікавить питання: Чому довго з’являються паростки і через скільки в загальній складності днів сходить моркву на стрічці?

Це залежить від сорту і температури повітря. У середньому на це йде від тижня до трьох. За тиждень морква зійде лише за умови, що температура повітря прогріється до +22-24 ?С. Як довго сходить морква, висаджена на стрічці, якщо на вулиці всього +8 ?С?

Може пройти 25, а то і всі 30 днів. В землю необхідно поміщати тільки якісне насіння, заздалегідь вибраковувала неліквід. Не варто робити занадто дрібні борозенки, але і занадто глибокими вони бути не повинні, інакше сходів можна і не побачити. Оптимальна глибина загортання варіюється в межах 2-3 див. Між сусідніми лініями повинна бути відстань в 15 див.

Як вже було сказано, цей спосіб посадки хороший тим, що спрощує догляд за культурою і в першу чергу це стосується прополки. Однак земля на грядці завжди повинна відрізнятися рихлістю. Якщо на стрічці насінням вгору було витримано певну відстань між ними, то необхідності в першому проріджуванні немає. Надалі потрібно домогтися того, щоб проміжок між сусідніми коренеплодами становив 3 див.

Через скільки днів повторити полив? Це необхідно робити регулярно на всіх стадіях розвитку рослини, зволожуючи шар грунту глибиною до 30 див.

Протягом сезону слід два рази підживити культуру: перший раз через 3-4 тижні після виникнення перших сходів, а другий – через пару місяців. Ну і ще один важливий момент – коренеплоди необхідно захищати від морквяної мухи. А ось захворювань морква схильна слабо.

Ось і всі рекомендації. Чітко слідуючи їм, можна отримати хороший урожай солодкого, великої моркви на заздрість сусідам і на радість дітлахам. Удачі!

Залишити коментар