Як привчити кішку точити кігті у певному місці?

Серед особливо важливих для кота предметів, що знаходяться в будинку, професіонали перераховують не тільки миску, лоток і матрац або кошик, але і кігтеточила, про яку деякі власники тварин забувають.

В результаті, через деякий час можна спостерігати изодранные кути диванів і крісел, плешивые ділянки на килимах, стружку біля ніжок столів і стільців. Щоб цього не сталося, важливо подбати про когтеточке, а також пояснити котові, для чого вона потрібна. Як це зробити?

Як привчити кота до кігтьоточки?

Незалежно від способу дресирування, який Ви вибрали, проявляйте терпіння. Бачите, що тварина намагається прилаштуватися до вже випробуваного кутку або килиму? Терміново переносите до когтеточке і, акуратно натискаючи на подушечки, проводите лапами по ній. Не вгоняйте кігті в матеріал, щоб не пошкодити їх! Те ж саме робіть в момент пробудження домашнього улюбленця, адже в його ранковий «ритуал» входить не тільки розтягнення хребта, але і чесання кігтів.

  • Немає особливої різниці – привчати до когтеточке дорослого кота або маленького кошеня, але з останнім мучитися Ви будете значно менше, оскільки його звички ще не устоялися. Однак незалежно від віку тварини, як тільки воно з’являється в будинку, його відразу слід познайомити з усіма новими пристроями.
  • Щоб залучити кота до тієї чи іншої речі, фахівці радять обробити її настоєм валеріани. А ті зони, від яких, навпаки, потрібно відволікти увагу – ефірними оліями цитрусових. Враховуйте, що достатньо буквально 1-2 крапель, адже Вам потрібно лише змусити кота частіше підходити сюди, а не перебувати у когтеточки невідлучно.
  • Поставте це пристосування там же, де знаходиться спальне місце домашнього улюбленця: закладені на генетичному рівні звички будуть сприяти тому, що кіт в першу чергу зверне увагу на поруч розташовані об’єкти, коли почне «зарядку».
  • Якщо ніяк не вдається привчити кішку до когтеточке, можливо, варто замінити пристосування: наприклад, купити цілий ігровий будиночок, який частково обкладений спеціальним матеріалом. У процесі гри тварина буде так чи інакше чіплятися кігтями за цей матеріал і поступово зрозуміє, для чого він потрібен.

Що стосується покарань, то тут рада універсальний і для кошеняти, і для дорослої тварини – ні в якому разі не доходите до фізичного докору. Якщо кіт починає дряпати кути меблів замість покладеної когтеточки, відженіть від уподобаного кута, прикрикните, але не отвешивайте ударів. Професіонали в цілому сходяться на думці, що покарання на домашніх улюбленців не завжди діє правильно: безумовно, при повторенні помилок з разу в раз варто «пояснити» тварині, що воно надходить неправильно, але це рекомендовано висловлювати голосовим докором. А акцент у вихованні все ж таки робити на заохочення, особливо якщо мова йде про маленьке кошеня.

Як підібрати кігтьоточку?

Іноді тварина всіляко відмовляється використовувати куплений для нього пристосування тому, що… воно йому просто не подобається. Причина здається несуттєвою, але на ділі вона зустрічається дуже часто, тому не дивуйтеся, якщо Вам доведеться перебрати кілька варіантів, перш ніж домашній улюбленець схвалить покупку. Як підібрати максимально зручну і функціональну когтеточку?

  • Найпоширеніший матеріал – сизаль: бечева з натурального волокна, загорнута навколо осі. Крім того, що природний матеріал, він досить міцний, тому Вам не доведеться щомісяця купувати нову когтеточку, а також щоденно прибирати шматки, як тільки кіт почухає свої кігтики. До того ж, сизаль нешкідливий для тварини.
  • Форма виробу може бути будь, вибір найчастіше обумовлюється розмірами її власника і його звичками. Настінні (вертикальні) когтеточки відмінно підходять котам, обожнює подряпати всі існуючі в будинку кути. Вони можуть бути як у вигляді спеціальної кутовий накладки, так і у вигляді простої дощечки, обернутої сизалем. Найчастіше їх кріплять до стіни/меблів та не переміщують.
  • Горизонтальна або ж підлогова когтеточка – для тих, хто часто намагається роздерти килим: пристосування може лежати паралельно рівнем підлоги, а може бути розташована під невеликим кутом. Деякі різновиди когтеточек мають вигинами, практична користь яких все ще залишається під питанням.
  • Вертикальна когтеточка може бути і частиною цілого розважального комплексу або простим стовпчиком, який встановлюється в будь-якій зоні квартири і досить мобільний. Недолік «стовпчика» – кіт може його впустити, якщо стрибне вгору.

Розмір когтеточки підбирається з урахуванням розмірів самої тварини: маленькому кошеняті можна невелике пристосування, в його власну довжину, а ось великому дорослому коту бажано придбати широку настінну або навіть цілий високий стовп. Для затятих любителів чесати кігті на кожному кроці рекомендовано купити кілька когтеточек, щоб розташувати їх в різних кінцях квартири.

Залишити коментар