Як привчити дитину до соски: користь і шкода соски для новонародженого

Важливе питання, з якими стикаються молоді батьки, — чи потрібно привчати дитину до соски. Кожен вирішує його по-різному.

Одні вважають, що в ній немає нічого корисного для малюка, а процес відлучення навіть розглядають, як джерело для дитячого стресу. Інші стверджують, що це необхідний немовляті предмет, сприятливо впливає на його розвиток.

Корисні властивості

Розвинений смоктальний рефлекс у немовляти з перших секунд появи на світ. Для нормального психологічного стану новонародженого даний рефлекс необхідно задовольняти.

Це можливо зробити лише двома способами: або є, або смоктати пустушку. Зрозуміло, що якщо дитині потрібно смоктання постійно, одним годуванням не обійтися.

Виходячи з цього, наявність соски буде позитивним моментом. Крім того, є інші переваги її використання, пов’язані з зазначеним рефлексом:

 1. Пустушка – надійний спосіб швидко заспокоїти немовля, допомогти йому впоратися з емоціями самостійно без постійного гойдання на руках.
 2. Діти, чий сон супроводжується ссанням, сплять міцніше. Це важливо для психологічного здоров’я малюка, а також для відновлення сил матері, що отримує таким способом можливість відпочити.
 3. Дитина легше переживає розлуку з мамою, якій іноді доводиться ходити по різних справах.
 4. Гастроентерологи радять привчити дитину до пустушки, оскільки її використання покращує роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
 5. Полегшується етап хворобливого прорізування зубів у малюка.
 6. Якщо дитина привчена до пустушки, у нього не виникне бажання смоктати палець або тягнути до рота все, що попадеться, щоб задовольнити смоктальний рефлекс. Це захистить від попадання в дитячий організм різних інфекцій і паразитів, що буває особливо важливо при прогулянках на вулиці.
 7. Смоктання допомагає глитати слину. Завдяки цьому вона не ллється у дитини струмком, не викликає подразнення шкіри біля рота.
 8. Логопеди рекомендують використання пустушок як засіб тренування мовних м’язів: хлопці, привчені до них, заговорять швидше за інших, матимуть менше проблем з дикцією.

Говорячи про недоліки дитячого атрибута, відзначають виникнення залежності при тривалому його використанні. Багато батьків скаржаться, що швидко звикнувши до соски, дитя не поспішає відмовлятися від неї в подальшому. Мудрі матері починають відлучення до дворічного віку, щоб не виник ризик викривлення молочних зубів.

Як привчити дитину до соски

Перше, про що слід подумати батькам, – з якого віку можна давати пустушку. Фахівці рекомендують починати вже з народження, якщо планується годувати немовляти сумішами.

Інакше йдуть справи при грудному вигодовуванні: немовля, якому набагато легше і приємніше смоктати тонкий латекс або силікон, ніж тугу материнську груди, може не прийняти останню. Тому перш ніж використовувати соску і пляшечку, необхідно дати дитині звикнути до грудей. Зазвичай це відбувається швидко і вже через кілька днів можна знайомити новонародженого з пустушкою.

Існує кілька порад, як швидко привчити дитину до соски:

 1. Ефективним способом вважається попереднє використання пляшечки. Періодично підгодовуючи малюка з її допомогою, батьки роблять пустушку більш привабливою для нього. Добре, якщо її форма буде повторювати форму соски від пляшечки.
 2. Часто матері привчають малюка до соски, пропонуючи її відразу після годування, коли немовля ще лежить у тому положенні, в якому зазвичай отримує їжу. Важливо, щоб не відбулося такої заміни грудей, коли малюк дійсно голодний – це викличе у нього тільки негативні емоції.
 3. Можна вкласти дитину в ліжко і дати йому пустушку, притримуючи рукою деякий час, тим самим, виключаючи можливість швидко виплюнути її. Часто малюкові просто потрібно як слід розкуштувати предмет, щоб прийняти.
 4. Ще одним поширеним методом знайомства з пустушкою є попереднє змазування її чимось смачним і звичним, а значить викликає довіру у немовляти. Це може бути молоко матері, суміш для годування або солодка вода. Категорично заборонено користуватися в таких цілях медом або джемом. Вони можуть викликати алергічну реакцію.

Метод підійде і для відлучення щодо змужнілого дитини від пляшечки і грудей. Тоді на останні наносять речовина, неприємна на смак.

Запропоновані способи не універсальні: завжди повинен бути індивідуальний підхід. Часто буває, що дитина не бере пустушку. У цьому випадку батькам треба прослідити за його поведінкою: якщо малюк не тягне нічого в рот, значить, у нього немає потреби в задоволенні смоктального рефлексу, і він може легко обійтися без додаткових атрибутів. Головне – не квапити дитину, дратуючи своєю наполегливістю. Можливо, пройде декілька днів або місяць, і він сам візьме пустушку.

Дуже велике значення має форма сосательной частини, матеріал, з якого вона зроблена. З одного боку, потрібно підбирати їх відповідно смаку дитини – шляхом нескінченних проб. З іншого – враховувати якість і безпеку для здоров’я немовляти.

Як правильно вибрати пустушку

Перш ніж почати привчати новонародженого до пустушки, потрібно подбати про її правильному виборі.

Важливі параметри, на які батьки повинні звернути увагу при покупці:

 • Розмір. Він повинен відповідати віку малюка. На упаковці присутнє маркування за категоріями: А (від нуля до шести місяців), В (від півроку до вісімнадцяти місяців), З (понад півтора років). Чим молодша дитина, тим дрібніше соска. Іноді діти ростуть крупніше свого віку, тому дані умовні позначки.
 • Матеріал. Самим безпечним вважається силікон: він стійкий до різних температур, міцний і не викликає алергії. Недолік цього матеріалу — його жорсткість. Використання силіконової соски при прорізуванні молочних зубів приведе до їх деформації. В такий час найкраще підійде гумовий виріб. Для новонародженого ж вибирають латекс – м’який і гнучкий матеріал, що не вимагає великих зусиль при ссанні. Єдиний мінус латексу в тому, що він швидко псується і не терпить нагрівання.
 • Форма. Бувають пустушки закруглені або скошені до краю. Форму легко порадить лікар, враховуючи будову ротової порожнини дитини. Також можна покластися на уподобання самого малюка, запропонувавши йому обидва варіанти. Як правило, він швидко випльовує все, що доставляє дискомфорт.

Неправильний вибір соски веде до передчасного розвитку карієсу у дітей, вибудовування неправильного прикусу, викривлення молочних зубів. Тому перш ніж купувати її, слід вивчити як можна більше інформації, а якщо є можливість, проконсультуватися з фахівцем.

Якщо батьки вирішили привчити дитину до соски, вони повинні подбати про дотримання правил догляду за нею. Обов’язково кип’ятіння – це допоможе уникнути потрапляння в дитячий організм шкідливих мікробів. Не можна допускати, щоб малюк брав соску в рот після того, як вона впала на підлогу. Міняти пустушку потрібно через кожен місяць користування.

Привчати до соску чи ні – рішення, яке приймається батьками. При ретельному дотриманні правил експлуатації та вибору вона не несе ніякого негативного впливу на розвиток дитини, а навпаки, дозволяє новонародженому заспокоїтися, дає матері кілька годин тиші, необхідної для відпочинку.

Залишити коментар