Як привчити дитину до пляшечки

Часто на перших етапах материнства однією із складних моментів, з якою стикаються багато молоді матері, стає відлучення дитини від грудей, щоб навчити його пити з пляшки. Неминуче постає питання, як привчити дитину до пляшечці? Так вже склалося, що більшість немовлят, далеко не відразу погоджуються пити з пляшечки. З метою полегшення цього процесу варто озброїтися терпінням і декількома корисними порадами.

Ситуації бувають різними, часом матері не завжди мають можливість годувати свою дитину грудьми. Кому-то в зв’язку з певними хворобами, комусь із-за неможливості перебувати з дитиною регулярно, а чиїмось малюкам грудне молоко просто-напросто не рекомендується до вживання. Всі ці ситуації змушують будь-яку адекватну мати, задуматися про те, чим же годувати своє чадо.

І в більшості випадків, очевидний відповідь бере і приходить в голову сам собою, адже що може бути комфортніше, ніж проста, дитяча пляшечка? Ось тільки дитини далеко не завжди влаштовує такий стан справ, на що, звичайно ж, можна вплинути, треба лише знати, яким чином це правильно зробити.

Як правильно годувати з пляшечки

Перед тим як навчити дитину пити з пляшечки, варто розібратися в тому, як це правильно робити.

У багатьох випадках перед початком годування пляшечку слід струсити, залежно від обраної вами суміші, це вплине на скупчення вершків у верхній частині ємності. Дитину слід тримати на руках, при цьому комфортно розташувавшись в кріслі, при сидячому положенні вам зручніше буде допомагати дитині пити.

Не забувайте допомагати дитині відригувати, щоб уникнути штучного насичення повітрям і ненароком не залишити дитину недостатньо ситим. До того ж попадання повітря з годуванням може загрожувати дитині здуттям і коліками боротьба з якими так само не легка.

Необхідна правильна поза і комфорт малюка при годуванні, а також правильний нахил самої пляшки.

Причини відмови від пляшечки

Для того щоб зуміти виробити правильну стратегію впливу на переваги дитини, слід зрозуміти причини, по яких він відмовляється від годування з пляшечки. А вони можуть бути наступними:

  • По-перше, ваша дитина відмовляється, тому що не голодний. Так, звучить дуже просто, але часом справи йдуть саме так. Головне розуміти, що чим старше дитина, тим вище його потреба в отриманні рідини. Вік бере своє тіло малюка стає міцнішою, а рухова діяльність активніше, що також позначається на цієї потреби. Так що не варто дивуватися тому, що з віком дітей простіше навчити пити з пляшечки. Само собою, чим молодша дитина, тим складніше це буде зробити.
  • По-друге, дитину не влаштовує вміст пляшечки. Саме так, прівередой виховують з пелюшок, що в принципі теж зрозуміло, адже кожна молочна суміш має смаковими якостями і дитина здатна реагувати на це. В такому разі варто спробувати годувати немовля різними варіантами сумішей, спостерігати за його реакцією, зрозуміти, який із запропонованих напоїв йому подобається пити більше всього.
  • По-третє, дитину не влаштовує температура рідини. У грудному віці, людина набагато більш чутливий, тому обдурити дитину і підсунути йому напій, з відмінною від грудного молока температурою буде ой як нелегко. Постарайтеся годувати сумішшю з температурою, близькою до материнського молока, зазвичай вона відповідає нормальній температурі тіла.
  • По-четверте, проблема бере свій початок в невдалий підбір інструменту годування. Як ви вже могли зрозуміти, діти вередливі. В пляшечці, яка здалася вам найбільш придатною, немовля може не влаштувати абсолютно все, починаючи від отвору, який впливає на швидкість подачі рідини, закінчуючи формою ємності. Також варто звернути увагу на можливі запахи, якими може володіти пляшечка при купівлі, так як неприємний аромат гуми напевно відштовхне немовляти.

Необхідно підібрати не тільки правильну суміш, яка сподобається дитині, витримати її в необхідній температурі, але і запропонувати дитині зручну тільки для нього пляшечку.

Необхідність в отучении від грудей

Перед тим як приймати рішення і приступати до кардинальних дій, слід ретельно розібратися в ситуації. У першу чергу, вам слід точно визначити, з якими цілями ви плануєте навчити дитину пити з пляшечки.

Скажімо, якщо просто для того, щоб надалі було простіше приймати з немовлям ліки, то настільки трудомісткий процес для такої задачі недоцільний. І ось чому. Для періодичного прийому ліків, придумали безліч більш ефективних інструментів, таких як мензурки, шприци без голок, в крайньому випадку, допустимо застосувати звичайну чайну ложечку.

Так, будь-який з цих варіантів, швидше за все, не віддасть дитину, і його реакція буде відповідною, однак, впоратися з таким набагато простіше, ніж повністю перевчити немовляти. Але якщо іншого вибору, крім як, відучення і повна відмова від грудей, ні, то будьте готові докласти багато зусиль, щоб почати годувати дитину з пляшечки.

Якщо можна відстрочити відлучення малюка від грудей і привчання його до пляшечки, краще зробити це пізніше. Адже чим старше дитина, тим швидше він звикне до пляшечки.

Правильний підхід

Щоб навчити ваше чадо не просто пити з пляшечки замість того, щоб годуватися від грудей, але і робити це правильно, спробуйте дотримуватися наступних правил:

  • По-перше, не поспішайте. Все потрібно робити з толком і розстановкою. Будь-яке знайомство з навколишнім світом слід проводити поступово, з пляшкою та ж ситуація. Дайте дитині можливість звикнути до цього дивного для нього предмета. Поступово покажіть, що його можливо використовувати як альтернативний інструмент годування, скажімо, раз або два в день, спробуйте навчити, як його правильно тримати. Покажіть, що вміст пляшечки вже знайоме дитині. Метод «кинути у воду і чекати поки попливе» тут недоречний.
  • По-друге, постарайтеся дотримуватися природної атмосфери при годуванні. Для дитини, груди матері на інстинктивному рівні є найбільш комфортним джерелом отримання їжі. Під час грудного вигодовування немовля відчуває себе максимально спокійно. Ваше завдання, при переході на пляшечку, зберегти цю атмосферу спокою і захищеності. Робіть це так, щоб дитина не відчув підміни.
  • По-третє, не впадайте у відчай і підключайте фантазію. Якщо раптом дитина рішуче відмовився від запропонованої вами пляшечки, не варто впадати у відчай і опускати руки. Спробуйте запропонувати йому інші варіанти сосок або пляшечок в цілому, благо їх різноманітність просто зашкалює. Поекспериментуйте з температурою пропонованої немовляті рідини і спробуйте нагодувати інший сумішшю. Постарайтеся знайти ключик до вподобань та смаків маленького прівереди.
  • По-четверте, намагайтеся правильно визначити підходяще для годування час. Не варто дивуватися, якщо запропонувавши пляшечку ситому дитині, ви отримаєте у відповідь рішуче «ні». Також не варто виснажувати дитини довгою відсутністю їжі, в надії, що сильно зголоднівши, він не помітить підміни. У цьому випадку можна наразитися на обурення з боку немовляти, від якого не убуде влаштувати вам істерику, зупинити яку вийде, тільки повернувшись до початкового методу годування, що пустить всі ваші старання нанівець.
  • По-п’яте, не варто соромитися звертатися за допомогою. При виході чого-то з-під контролю з вашої сторони буде правильно звернутися за допомогою до досвідченого покоління. Пам’ятайте, що немає нічого соромно, щоб визнати той момент, що вам не зрозуміло що-то, особливо якщо є бажання над усім цим працювати. Головне, ні в якому разі не помилитися у виборі помічника. Так, наприклад, не варто залучати до цього тонкому процесу чоловічу половину населення.
  • По-шосте, зберігайте терпіння і не втрачайте здатність тверезо мислити. Взявшись за таке серйозне і складне заняття, як відлучення дитини від грудного вигодовування, для успішного завершення цієї місії слід продемонструвати дитині всю свою теплоту і турботу. Будь-яке ваше дію, від першого дотик соскою до губ дитини, до перших незграбних ковтків, має бути просякнута ніжністю і любов’ю. Постарайтеся зіграти на інстинктах дитини, щоб він інтуїтивно зрозумів, як працює нове джерело їжі, а в разі невдачі, постарайтеся як можна природніше підштовхнути його до цього розуміння.

У привчанні до пляшечки важливо все: правильне знайомство дитини з пляшечкою, час годування, атмосфера, ваш настрій, терпіння і ваша фантазія, до того ж не завадить і допомогу з боку.

Слідуючи цим радам, рано чи пізно, приклавши максимум зусиль, ви досягнете успіху. При найкращому розкладі, плоди вашої праці, не змусять себе занадто довго чекати. Так, ви не встигнете озирнутися, а ваше чадо вже бере і п’є з пляшечки без вашого втручання.

Поради педіатра за годування з пляшечки:

Залишити коментар