Як прибрати шишку на долоні: варіанти лікування

Руки відкриті як влітку, так і взимку, тому вони дуже схильні до впливу негативних факторів. Різні проблеми зі шкірою в цій частині тіла не є рідкістю, і важко ховаються. При появі будь-яких дефектів і ознак захворювань необхідно вживати заходів, звертатися до лікаря або усунути їх, якщо це можливо, в домашніх умовах.

Крім знайомої багатьом сухості шкіри, лущення, почервоніння існує і більш делікатна проблема – шишка, локалізується на тильній стороні долоні.

Чому утворюються шишка на долоні, розташована під шкірою?

Такі дефекти можуть виникнути з різних причин. Наприклад, це може бути звичайний фурункул або ж меланома, в гіршому випадку має місце злоякісна пухлина. Іноді такі дефекти на тильній стороні кистей рук пов’язані з професійною діяльністю: суглоби постійно перебувають в неприродному положенні, відбувається скупчення солей в них, у результаті утворюються ущільнення. Зазвичай такий процес супроводжується больовим синдромом.

Шишка може виникнути із-за випадкових ушкоджень, ударів. Але найчастіше причиною ущільнення є гігрома. Зазвичай остання утворюється в області суглобів, якщо говорити про руки, на зап’ястках, фалангах пальців, рідше – на долонях.

Гігрома є доброякісним новоутворенням. Її виникнення обумовлене запальним процесом в сухожильях. Розвивається і росте вона досить повільно і зазвичай на початкових етапах не доставляє дискомфорту. Однак вона може істотно збільшуватися в розмірах, що, відповідно, тягне за собою больові відчуття.

Якщо шишка, яка виникла на долоні під шкірою (фото можна подивитися в інтернеті), болить і збільшується, необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

Ущільнення під шкірою можуть виникати на тлі стресів, нервового перенапруження, в результаті інфекції, запального процесу, внаслідок порушення обміну речовин. До лікаря необхідно звернутися для уточнення діагнозу, виявлення причини і призначення лікування, а також для виключення онкологічного характеру новоутворення.

Методи лікування

Якщо лікар підтвердив, що ущільнення не носить злоякісний характер, хірургічне втручання можна відкласти, або зовсім виключити залежно від причини, що його викликала.

Велику роль відіграє ступінь підготовленості імунної системи організму. В іншому випадку навіть доброякісні утворення можуть призводити до розвитку ускладнень і неприємних наслідків. Як правило, лікарі завжди призначають хірургічне втручання.

В ході операції роблять маленький надріз, через який відсмоктується рідина, потім шкіру зашивають спеціальним швом (фото). Останній дуже сильно стягує краї розрізу, що на місці віддаленого освіти не виникло нове.

Якщо шишка на руці локалізується глибоко в тканинах, призначають додатковий прийом антиоксидантів, вітамінних комплексів і гіалуронової кислоти.

Багато видаляють такі дефекти з тієї простої причини, що вони є неестетичними, а не з-за дискомфорту. Однак найчастіше тверда шишка заподіює масу незручностей, наприклад, при носінні рукавичок шкіра на шишках лущиться і запалюється з-за постійного тертя з одягом.

У багатьох людей на руках дуже тонка і чутлива шкіра. А якщо у них видалили шишку, то доглядати за таким типом шкіри треба ще ретельніше. Необхідно кілька разів на день наносити на них зволожуючий і живильний крем. Добре себе зарекомендували різні косметичні процедури, зокрема зволожуючі рукавички.

Лікування народними методами

Подібні рецепти в основному зводяться до ванночок для рук і примочкам. Однак такі будуть ефективні лише в тому випадку, коли тверда утворилася шишка на долоні в результаті відкладення солей.

Можна скористатися наступними рецептами:

  1. Корінь селери + шкірка картоплі. Окремо відварюють і наполягають обидва інгредієнта. Після охолодження відвар змішують і проціджують. Отримане ліки п’ють двічі на добу;
  2. Яєчний жовток + топлене масло + мед + яблучний оцет. Інгредієнти змішують і викладають на марлю, складену в декілька шарів. Компрес накладають на уражену сторону долоні на всю ніч. Такий захід дозволяє швидко відновити рухливість суглоба;
  3. Спиртові настоянки. У цих цілях можна використовувати настоянку золотого вуса, календули, лаванди. Примочку на тильній стороні роблять, як і в попередньому випадку, на ніч, а зверху обмотують руку поліетиленом, щоб рідина не випаровувалася. Такий метод лікування досить тривалий і процедури потрібно виконувати щодня. Якщо в настоянці високо вміст спирту, то можна обпалити їм шкіру, тому рекомендується в цілях безпеки додавати до ліків трохи води або ж залишати його на шкірі на нетривалий період;
  4. Ущільнення слід розпарювати над водяною банею, а потім розминати іншою рукою, якщо шишки сильно болять. Така міра не дозволить рідини всередині новоутворення застоюватися, відповідно, знижується ризик розвитку ускладнень;
  5. Мідна монета. Цей метод досить старий, але дієвий. Попередньо монету нагрівають і обробляють сольовим розчином. Потім її фіксують бинтом на місці дефекту і не знімають пов’язку протягом декількох днів, бажано 5-7 діб. Народні цілителі вважають, що мідь добре усуває гігроми.

Варто відзначити, що рецептів народної медицини досить багато, але їх не можна використовувати в якості основних, лише як допоміжні. Ними можна доповнити медикаментозне лікування, призначене фахівцем. Крім хірургічного втручання фахівець може вдатися до тугого бинтованию, грязетерапії, введення гормональних засобів, електрофорез та теплолікування.

Врахуйте, що сучасні методики лікування є безпечними і безболісними, тому краще не зволікати зі зверненням до поліклініки.

2 комментария
НадюшаАвгуст 24th, 2017 3:31 пп

У дитини хлопчика пять років виросла що робити

adminАвгуст 29th, 2017 8:25 дп

Надюша, зверніться до лікаря, тількі фахівець може поставити правильний діагноз і призначити лікування.

Залишити коментар