Як позбутися від фосфатів у сечі при вагітності?

Здавати сечу на аналіз необхідно перед кожним плановим відвідуванням гінеколога, а при необхідності – набагато частіше. Лікаря цікавлять такі показники, як білок, лейкоцити, еритроцити, а також солі, включаючи фосфати.

Причини появи фосфатів у сечі при вагітності

Відразу варто нагадати, що давати оцінку результатам аналізу може тільки лікар, так як самостійна розшифровка результатів може привести до зайвої нервозності, яка в період виношування зовсім ні до чого. А якщо ще й самостійно призначати собі яке-небудь лікування, то можна завдати непоправної шкоди не тільки собі, але і майбутньому малюкові.

Фосфати в сечі при вагітності виявляються завжди, так що їх поява – не привід для занепокоєння.

Інша справа – їх кількість. Збільшення рівня цих солей в медицині називається фосфатурія. Лікар в обов’язковому порядку повинен встановити причину підвищення.

Існує думка, що зростання їх концентрації свідчить помутніння сечі, помітне навіть неозброєним оком, проте це не зовсім вірно, так як причини такого можуть ховатися в різних інфекціях сечовидільної системи, а також потрапляння до урину сторонніх домішок, виділення разом з нею інших солей.

Тільки комплексне лабораторне дослідження сечі дозволить оцінити всі показники цієї біологічної рідини, а також виявити порушення, наприклад, фосфатурию.

Остання, варто відзначити, може бути як первинною, так і вторинною.

  1. Первинна форма порушення викликана вродженими патологіями обміну речовин. Вона становить небезпеку для жінки, так як високий ризик розвитку сечокам’яної хвороби. Даний стан підлягає, швидше, корекції, а не лікування, так як схильність усунути не можна. Необхідно підібрати спеціальну дієту і ряд медикаментозних препаратів. Перелічені методи корекції підбираються строго в індивідуальному порядку;
  2. Вторинна форма розвивається на тлі порушення дієти, при скороченні норми пиття, наявності деяких захворювань сечостатевої системи.

Аморфні фосфати, виявлені в сечі при вагітності

Сама жінка навряд чи визначить порушення за власними відчуттями. У ряді випадків порушення може проявитися нападом ниркової коліки, який провокує порушення нормального відтоку сечі через зміщення наявного каменю, але це тільки в запущених випадках.

Тому при кожному плановому відвідуванні лікаря необхідно складати розгорнутий (повний) клінічний аналіз, так як зміни в сечі можуть вказати на розвивається патологію. При цьому потрібно строго виконувати правила по її збору.

По-перше, посуд повинна бути чиста, добре вимита і просушена, що дозволить уникнути помилкових результатів аналізу.

По-друге, перед процедурою необхідно підмитися.

Проводять це дослідження лише в клінічних лабораторіях – існують якісні реакції, що демонструють підвищення їх рівня вище нормального, і кількісні реакції, що дозволяють оцінити, наскільки більше солей присутня в урині. Зазвичай в період виношування великої точності у визначенні їх кількості не вимагається.

Амфорні фосфати досить часто виявляються в сечі вагітної. Це не можна назвати нормою, але причиною їх надмірної кількості є те, що велика частина кальцію з жіночого організму йде на формування скелета плоду, відповідно, у його матері стає набагато менше.При цьому в сироватці крові кальцію досить багато, він просто засвоюється іншим методом, в результаті чого його частина виводиться з організму, змінюючи кислотно-лужну реакцію сечі, що призводить до утворення в ній солей.

Що робити, якщо виявлені фосфати в сечі у вагітної?

В першу чергу при виявленні цього показника у клінічному дослідженні не варто піддаватися паніці. Необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Насамперед рекомендується здати аналіз повторно, бажано, в іншій лабораторії, обов’язково дотримуючись правила збору урини.

Лікар повинен з’ясувати, скільки рідини за добу випиває жінка. При відсутності водного
дисбалансу рівень солей у нормі повинен бути мінімальним, тобто, як і будь-якого іншого людини. А при недостатній кількості жидкостиони будуть патогенно збільшуватися. При дефіциті води в організмі рекомендується змінити питний режим, якщо немає протипоказань – випивати не менше 1,5 л води в добу. Також показана дієта, але якщо вона малоефективна, як і корекція питного режиму, проводиться дослідження обміну речовин для того, щоб встановити причини фосфатурії.

Якщо одночасно з фосфатами в сечі виявлені камені в нирках, потрібно одночасне спостереження вагітної гінекологом та урологом. Необхідно провести ретельну діагностику органів системымочевыделения, а потім приступити до лікування виявлених патологій з урахуванням виявлення захворювання.

Яка дієта рекомендується, якщо виявлені фосфати в сечі при вагітності

Як правило, медикаментозне лікування в даному випадку потрібно досить рідко. У переважній більшості випадку можна исправитьситуацию з допомогою консервативних методів. В першу чергу відновлюють об’єм споживаної рідини, а потім змінюють раціон.

З меню жінки хоча б на певної час потрібно виключити солоне, гостре, пряне. Норма солі на добу знижується до 8 грам. Крім цього, під заборону потрапляють продукти, що містять багато кальцію – в першу чергу яйця, молочні та кисломолочні, какао. Дієта виключає зелень і зелені овочі (латук, пір’я цибулі, петрушка, селера тощо), а також картоплю і фруктові соки.

У щоденний раціон потрібно включити страви, від яких сеча вагітних буде закисляться.

До таких відносяться наступні продукти:

  1. Кислі морси – брусничний, смородиновий, журавлинний;
  2. Березовий сік (не більше 3 склянок на добу);
  3. Компоти з сухофруктів, наприклад, сушених яблук, кураги, родзинок;
  4. Рибні та м’ясні страви;
  5. Висівковий хліб, круп’яні і борошняні продукти;
  6. Вершкове масло;
  7. Гарбуз, спаржа, брюссельська капуста.

Щоб попередити утворення фосфатних солей, а також не допустити їх повторного появи, рекомендується вдаватися до профілактичних заходів, а конкретно – до процедур фітотерапії. У даному випадку ефективно себе зарекомендували два засоби: сік редьки, який п’ють вранці натщесерце (50 г), і порошок з висушеної шкірки яблук (тричі на добу, розводячи 1 ст. л. порошку в склянці гарячої води).

Вагітність – стан, що вимагає особливого ставлення, тому ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, адже навіть звичні безпечні продукти і засоби можуть у цей період завдати шкоди.

Жінка при фосфатурії повинна дотримуватися дієти, режиму пиття і виконувати рекомендації лікаря, наприклад, пити рослинні препарати і вітамінні добавки.

Залишити коментар