Як почистити сумку з замші в домашніх умовах?

Вироби із замші у всі часи були затребувані і користувалися популярністю. У рідкісною модниці не знайдеться хоча б одного аксесуара, одягу або взуття, виготовлених з цього матеріалу. М’якість, тягучість і бархатистість – ось основні його переваги. З’ясуємо, як почистити картату сумку в домашніх умовах.

Чим і як почистити замшу в домашніх умовах?

Замша більш еластична і гнучка в порівнянні з шкірою, але вона швидше забруднюється і важче піддається чищенню. При цьому досить легко на улюблену картату сумку або іншу річ посадити пляму. На замші залишається пляма від краплі води, тому вироби з неї не підходять для надзвичайно вологого клімату. Немає ніякої гарантії, що навіть з урахуванням водонепроникності матеріалу не відбудеться небажана фарбування або пошкодження.

Якщо ж вам довелося тривалий час перебувати під дощем або улюблена замшева сумка було скинуто у воду, потрібно виконати такі дії:

  1. Спочатку необхідно як можна більше отримати рідини з матеріалу допомогою промочування. З цією метою можна використовувати тканинні і паперові рушники.
  2. Потім слід дати висохнути виробу при кімнатній температурі. Ні в якому разі не можна прискорювати процес збільшенням температури сушки.
  3. З метою запобігання втрати форми виробом його слід набити м’ятою папером.

Звичайно ж, якщо в якості забруднюючої речовини виступає не вода, найкраще відновлять колишній вигляд улюбленої речі в хімчистці. Однак бувають життєві ситуації, коли просто немає грошей і часу на неї або ж річ необхідна прямо зараз. У таких ситуаціях потрібно вміти привести в порядок замшеве виріб самостійно, причому так, щоб річ залишилася такою ж презентабельною і красивою. Отже, чистимо картату сумку будинку.

Гумова терка

Як почистити світлу картату сумку в домашніх умовах? Дуже просто: у боротьбі з забрудненими місцями досить ефективний звичайна гумка. Головне, щоб він мав м’яку структуру. А ще для цих цілей використовують хлібний м’якуш.

Шліфувальна шкурка з розміром абразивного зерна 3-5 мкм також здатна надати дієву допомогу в очищенні замші. Не треба тільки дуже старатися, щоб не пошкодити цілісність забарвлення.

Нашатирний спирт

Повернути втрачений блиск замшевої сумки і прибрати жирні лисини може суміш ? ст. нашатирного спирту і ? склянки чистої води. Очисні процедури потрібно проводити оперативно, щоб не дати замші насититися рідиною. Поряд з описаним методом за завершальних чистячих процедур можливе застосування слабкого розчину оцту.

Миючі засоби

Дуже забруднену сумочку можна почистити з використанням миючих рідин. Для цього у літрі води потрібно розчинити столову ложку рідкого мила, додати кілька крапель нашатирю і м’якою ганчіркою, змоченою в приготованому розчині, обробити забруднене місце. Але пам’ятайте: не можна допускати вбирання замшею рідини. Зайву вологу необхідно відразу видаляти сухою і м’якою тканиною.

Тальк

Плями на сумці, наприклад, від молока, можна присипати цим білим порошком. А через кілька годин потрібно очистити виріб з використанням щітки з гуми або силікону для замші.

Процедури пором

Звичайно ж, не у кожного вдома є парогенератор. Але можна використовувати чайник з киплячою водою, над носиком якого необхідно потримати забруднені місця сумки. Згодом ці ділянки потрібно обробити сухарем з білого хліба. Завершити справу слід вже згаданої спеціальною щіточкою для замші.

Очищений бензин

Використання різних розчинників-бензинів відносять до радикальних методів. Перш ніж їх застосовувати, необхідно нанести крапельку на малопомітний ділянку і зазначити реакцію матеріалу на засіб. Велика ймовірність зіпсувати виріб назавжди.

Правила догляду за замшею під час і після чищення

Одне з головних правил догляду за замшевими виробами — недопущення занадто сильного їх намокання. У разі потрапляння зайвої вологи її необхідно негайно видалити, при цьому потрібно використовувати суху тканину в якості просочення, а не віджимання. Під час сушіння очищеного вироби не допускайте наявності поблизу джерел тепла. І звичайно, не можна сушити замшу, наприклад, феном. Це зіпсує фактуру матеріалу. Для чистячих процедур заборонено також використовувати агресивні речовини.

Кольори на замші зникають швидко, що дає зрозуміти – зберігати її краще всього в темряві. Потрібно переконатися у відсутності зайвої вологи в місці зберігання, так як вона залучить грибок і цвіль. Ніколи не зберігайте замшеві вироби в пластикових пакетах або коробках. А для фарбування і відновлення кольору краще всього використовувати спеціальні спреї.

Купуючи річ або галантерейне виріб, необхідно відразу передбачити питання, наприклад, як почистити сумку з нубука або замші в домашніх умовах. А для цього слід заздалегідь обзавестися спеціальними гумовими щітками, очисними засобами, подкрашивающими спреями, причому їх бажано купувати у виробника. І ось тоді битва за кращий зовнішній вигляд вашої улюбленої замшевої сумки буде виграна!

Залишити коментар