Як починаються перейми у повторнонароджуючих: ознаки

Пологи – особливий і найбільш хвилюючий момент у житті кожної жінки. Якщо у вас вже був досвід народження дітей, то тут нема чого переживати, адже ви напевно знаєте, як починаються перейми у повторнородящих і що робити в таких ситуаціях. Ми ж просто вирішили нагадати вам деякі основні моменти.

Зміна гормонального балансу – перша ознака

Протягом всього життя в організмі жінки є два основних статевих гормон — прогестерон і естроген. Вони періодично змінюються лідируючими позиціями в залежності від віку, фази менструального циклу та інших змін в організмі.

У перші дні після зачаття лаври першості займає прогестерон, мета якого полягає у підтримці вагітності. За дев’ять місяців він проробляє чималу роботу:

  • допомагає матці зберігати необхідний тонус;
  • виробляє спеціальну цервикальную слиз для формування слизової пробки;
  • активує роботу молочних залоз жінок і готувати груди до годування малюка.

До речі, саме цей трудівник активно впливає і на нашу нервову систему. Це завдяки його роботі вагітні жінки страждають від різких перепадів настрою і смакових уподобань.

Звичайно, прогестерон дуже важливий для правильного розвитку вагітності. Але перед самими пологами на передній план виходить естроген. Така зміна гормонального фону вкрай необхідна хоча б тому, що саме від естрогену залежать багато факторів:

  • збільшення еластичності й прохідності родових шляхів;
  • розкриття шийки матки;
  • розслаблення внутрішніх м’язів і стимуляція пологів.

Всі ці зміни зможе побачити лише гінеколог при регулярної здачі вагітної аналізів. Але є й інші ознаки пологів у повторнородящих, які жінка може розпізнати самостійно.

Зовнішні провісники скорыхродов

Розумний організм не просто починає внутрішню підготовку до майбутніх сутичок, але і всіляко подає вагітної відповідні знаки. Помітили, що у вас пропала набряклість? А може бути, з’явився рідкий стілець? Якщо подібні зміни відбулися за тиждень до призначеної дати, панікувати не варто – це малюк готується до появи на світ.

За кілька тижнів, а іноді і днів, до початку активної пологової діяльності починає відходити слизова пробка. Зрозуміти, що почався цей процес, можна за характерним виділенням на білизну жовтого кольору. У цей момент важливо відмовитися від прийому ванни, відвідувань басейну або сауни, а всі гігієнічні процедури потрібно проводити в стоячому душі.

Такі відчуття, як помилкові перейми, у повторнородящих починаються разом зі всіма перерахованими змінами. І якщо первородки описують це як не дуже приємний процес, що супроводжується тягнуть і спазматичними болями внизу спини і живота, то жінки з досвідом переносять його набагато спокійніше. Вся справа в тому, що організм запам’ятав попередню вагітність і реагує на її симптоми не так гостро.

Хибнопозитивні або справжні перейми: як зрозуміти різницю

Як зрозуміти, що почалися реальныесхватки у повторнородящих? У більшості випадків справжні перейми під час другої, третьої або четвертої вагітності нічим не відрізняються від тих, які ви відчували, народжуючи малюка вперше. Хибнопозитивні провісники практично завжди проходять швидко, виникають нерегулярно, а болю не такі вже й сильні. В той час як справжні родові перейми завжди мають чіткий інтервал, а спазми внизу живота з часом стають тільки сильніше.

Однак не все так просто. Матусі з здриганням згадують свої перші пологи, де лікарі і акушерки старанно стимулювали родову діяльність. А ось при повторних пологах медпрацівники часто намагаються все зробити навпаки і якомога довше затягнути весь процес.

Для вже народжували жінки достатньо всього лише 5 годин інтенсивних потуг, щоб довгоочікуваний малюк з’явився на світ. У нормі вважається, якщо процес затримався на кілька годин. А ось значне скорочення даного проміжку загрожує серйозними наслідками. По-перше, малюк може отримати травму в результаті прискореного маневрування по родових шляхах матері. По-друге, дуже часто жінка отримує множинні розриви слизової.

Уникнути подібних травм дуже складно жінкам, які не зуміли вчасно відрізнити тренувальні потуги від початку реальної пологової діяльності і при цьому тривалий час залишалися вдома. Тому настійно рекомендується навіть при найменших і незначних підозри на те, що пологи ось-ось почнуться, негайно припинити всі домашні справи, лягти на бік і викликати Швидку допомогу. Звичайно, відправитися в пологовий будинок можна і з чоловіком на машині або в таксі, але при цьому важливо перебувати саме в лежачому положенні.

Навіть якщо ви вмієте чітко розрізняти хибнопозитивні перейми від справжніх, знайте, що відкладати поїздку в лікарню не варто. Точна медична статистика стверджує, що у повторнородящих жінок несподіване відходження вод, яке свідчить про початок інтенсивних переймів, відбувається набагато частіше, ніж у первородок.

Як би там не було, зборами в пологовий будинок варто зайнятися заздалегідь. Не чекайте початку переймів, а краще потихеньку збирати сумку: перевірте наявність всіх документів, покладіть зручні речі для себе і предмети першої необхідності для малюка. Не забудьте взяти з собою фотоапарат або відеокамеру, адже перші моменти життя дитини найдивовижніші. Налаштуйте себе тільки позитивні емоції — зовсім скоро на світ з’явиться новий крихітний чоловічок, який стане для вас улюбленим і рідним.

Залишити коментар