Як обрізати орхідею після цвітіння: правила обрізки і подальшого догляду

Кімнатна рослина являє собою красивий і трепетна квітка, який при правильному догляді може цвісти досить довго. Тривалість процесу залежить від типу рослини. Один вид цвіте лише один тиждень, інший – до 6 місяців.

При покупці цього рослини флористи дають рекомендації по догляду та консультують з питань правильного обрізання. Якщо раптом так вийшло, що у продавця не вдалося запитати, то можна знайти корисну інформацію тут.

Як слід правильно обрізати орхідею після цвітіння

Рослина бажано обрізати під час відпочинку, коли повністю відцвіте, і на квітконосі не буде жодного бутончика. Найкращим часом для цього є осінь, з початку жовтня до кінця листопада. Але не варто допускати того, щоб рослина знову зацвітало.

Як правильно обробити орхідею, враховуючи її сорт? Кожен сорт квітки має свої індивідуальні характеристики в сфері росту, дозрівання і цвітіння. Рослина виду «Фаленопсис» повинно бути обрізане тоді, коли суцвіття починають в’янути. Інші сорти обрізаються, коли квітконоси хворіють.

Тому потрібно поцікавитися, який саме сорт знаходиться у господині.

Потрібно взагалі обрізати орхідею після цвітіння? Так, тоді при правильному догляді рослина буде розквітати кілька разів в році. Якщо його потрібно розмножувати, то можна відрізати цветоножку відразу ж після цвітіння. Але тоді орхідея буде довго відновлювати колишню форму. Якщо квітконіс дуже довгий і в ньому багато суцвіть, краще його зав’язати для запобігання ламкості.

Отже, орхідея розквітла, що ж робити з нею далі?

  • Для правильного обрізання рослини потрібно уважно розглянути квітконіс. Якщо він починає сохнути, то його потрібно підрізати, поки повністю не стане жовтим. І коли це станеться, від квітконосу необхідно позбутися, залишивши маленький пеньок біля основи;
  • Якщо вирізати суцвіття на зеленому рослині, воно буде дуже довго приходити у форму, і наступного разу почне цвісти тільки через 6 місяців;
  • Якщо на квітконосі виростають бутончики, то його рекомендується видаляти на 1-2 сантиметри вище них. Ймовірність того, що з них розпустяться красиві квіточки, підвищується в літній період. В цей час квітка потрібно ретельно поливати і сприскувати листя водою;
  • Ще у жінок виникає питання, чи можна у орхідеї обрізати листя? Не варто зрізати рослину після цвітіння, коли стеблинка залишається зеленим, так як квітка знову може розпуститися з нових бутончиків. Прибирати потрібно лише ту частину, яка висохла, тоді квітка не втратить своєї сили;
  • Коли квітковий стеблинка не має нирок, і навіть став чорним, рекомендується прибирати його прямо біля основи. І щоб рослина знову зацвіло, його краще пересадити в новий горщик.

Перш ніж починати процес, потрібно позначити місце, де буде здійснений обріз. Кращим місцем є стебла, де раніше росли квіти. З них потрібно повністю залишити десь 50 мм від кореня.

Коріння орхідеї можна обрізати? Здорові кореневі системи представляють собою зелені коріння з сіруватим нальотом. Якщо коріння коричневого кольору і швидко ламаються, їх потрібно обрізати дуже обережно, що сприяє розвитку нових кольорів.

Пересадка орхідей

Орхідея не прихильник зволоження, тому при пересадці його краще не поливати 2-3 дні. Якщо у квітки почали з’являтися нові паростки, їх слід пересадити в інше місце, після того, як вони зміцніють. Таким чином, виходить розмноження орхідеї.

Після пересадки квітка потребує такого ж догляду, як і до неї. Тільки підживлення і поливання краще зменшити, щоб уникнути загнивання коренів.

Слід пам’ятати, що після пересадки, обростання новими квітками може проявитися тільки через рік. Це цілком нормально, адже рослина має адаптуватися і набратися сил.

Догляд

Існує ряд суперечливих думок, що за орхідеєю в домашніх умовах доглядати дуже
складно. Але якщо слідувати простим правилам, догляд за рослиною буде не надто напружувати.

Грунт для орхідеї краще купувати в спеціалізованих квіткових магазинах і вибирати тільки той грунт, який рекомендується саме для цих видів. Ні в якому разі не можна брати грунт не за призначенням, інакше квітка не приживеться або зовсім загине.

Поливати рослину потрібно суворо 1 раз в тиждень. А ще краще просто давати йому регулярну вологість, обприскуючи листя квітки.

Крім того, висока вологість не викликає цвітіння, а сильний ріст зелені, чому вся краса йде на листочки і квітки або не розпускаються, або відбувається швидке закінчення нею цвітіння.

Залишити коментар