Як крохмалити речі в домашніх умовах?

Коли вийти з дому без старанно накрохмаленого комірця вважалося моветоном, а сьогодні далеко не кожна людина розуміє, що являє собою ця процедура і для чого її взагалі робили. В основному такі дії здійснювали щодо скатертин і серветок, або ж інших речей, які повинні були добре тримати форму. А ось прилеглі тіло тканини не крахмалили, оскільки вони перестають дихати, що доставляє дискомфорт при носінні. Як крохмалити речі в домашніх умовах правильно, завжди це роблять вручну?

Які речі можна крохмалити і навіщо?

Якщо згадувати всі ті ж комірці, то асоціативний ряд відразу пропонує нашій увазі ідеальні білі стійки, які присутні і в жіночому, і в чоловічому костюмі. Відповідно, напрошується питання: чи можна крохмалити кольорові речі або ця процедура орієнтована тільки на біле?

  • Професіонали запевняють — цей процес виконують не тільки на білому, але для кольорового потрібно дотримуватися ряду правил, оскільки робочий склад залишає розводи, які згодом складно звести.

Процедура являє собою тривалу просочення тканини розчином, який утворює на ній плівку, що створює жорсткість. Але тут є ще один важливий і цінний нюанс: накрохмалена річ менше схильна до забруднень, які не проникають у волокна тканини і, відповідно, простіше видаляються.

  • Кожен матеріал висуває особливі умови роботи з ним: зокрема, фатин крохмалять дуже слабким розчином, особливо якщо йдеться про м’якою його різновиди, і згодом отглаживают ще вологим. Марлю, пущену на під’юпник, навпаки, потрібно обробляти жорстким розчином, і теж отглаживать вологою. А ось для мережива професіонали радять готувати рідина середньої жорсткості, причому, його не можна замочувати, а просто обробити змоченою в засобі тканиною.

Загалом, рекомендовано м’яким складом обробляти штори, постільна білизна та будь-які тонкі тканини, середнім — чоловічі сорочки, мереживо, будь-які декоративні елементи, а жорстким працювати тільки з подъюбниками, комірами і іншими речами, які повинні бути надійно і добре зафіксовані.

Як правильно накрохмалити тканина?

Самий старий і перевірений спосіб, звичайно ж, ручний, причому, з використанням самостійно приготовленого розчину на основі крохмалю і води. Особливої різниці в тому, чи буде це кукурудзяний, картопляний чи рисовий продукт, немає, але треба враховувати, що кукурудзяний гірше густіє, а картопляний дає блакитний відтінок, тому краще підходить для білих речей.

  • М’який домашній розчин вимагає з’єднати 1 ч. л. крохмалю на 1 л води, для середнього беруть 2 ч. л. на той же об’єм, а для жорсткого — 2-2,5 ст. л.
  • Процес приготування не залежить від пропорцій: крохмаль потрібно залити холодною водою (200 мл), дочекатися, поки він розійдеться, після чого довести до кипіння 1 л чистої води і акуратно влити в неї крохмальний розчин, постійно помішуючи, щоб перешкодити утворенню грудок.
  • Речі в отриманій рідини виполіскують, або замочують на 2-3 хв, після чого віджимають, але не скручуючи, а проходячи по всьому полотну руками. Сушити треба в горизонтальному вигляді, розклавши на рівній поверхні, щоб не з’явилися складки і заломи. Причому, сушать так, щоб річ залишилася трохи вологою.
  • Якщо Ви працюєте зі слабким розчином, в ньому можна не замочувати тканину (внаслідок чого не потрібно довго її сушити): перелийте його в будь-яку ємність, куди можна поставити пульверизатор, і розпиліть на матеріал.
  • Полегшити процес прасування можна, вливши в розчин 4-5 крапель скипидару. А додана синька дозволить повернути речей первісну білизну.

У випадку якщо у Вас немає бажання займатися цим вручну, Ви можете крохмалити білизну в машині-автомат, попередньо купивши спеціальний розчин. Їм рекомендовано працювати з кольоровими речами. Його заливають у відсік для кондиціонера перед завершальним полосканням, обсяг вказується виробником. В центрифузі речі не прокручують. Але тут потрібно врахувати, що крохмаль і кондиціонер повинні використовуватися в різних циклах, а після процедури потрібно очистити барабан машинки, скло і захисну гуму вологою тканиною.

Залишити коментар