Хвороби, що чекають за порогом 30-річчя

Сучасні жінки навчилися виглядати в 30 років так, як їх бабусі виглядали 18-20. Але, на жаль, відвойовуючи у віку зовнішність і красу, ми поигрываем вікових хвороб. Лікарі б’ють на сполох: сьогодні вже 30-річні скаржаться на порушення, з якими раніше стикалися після 50+.

Причини очевидні: стреси, екологія, харчування, перевантаження, шкідливі звички… Як не пропустити небезпечні симптоми?

Остеохондроз

Хребет для нашого тіла — як стеблинка для квітки. Поки він справно функціонує, ми цветем. Але як тільки він починає засихати і відчувати брак поживних речовин, дають про себе знати серйозні проблеми. Міжхребетні диски втрачають свою еластичність, а разом з нею і міцність. І ми починаємо майже в прямому сенсі слова скрипіти.

Група ризику

Хвороба, на жаль, частково носить спадковий характер, тому варто звернути увагу на старше покоління. Мама або тато давно тримаються за поперек, випростуючись із зігнутого положення, а в дверке холодильника грунтовно прописалися мазі і уколи на випадок «прострілу»? Один фактор ризику вже можна записати на свій рахунок. До них також відносяться робота, на якій доводиться постійно сидіти (особливо за кермом), або піднімати тяжкості, а також професійна гра на музичному інструменті. Нерідко сприяють цьому і діти, в загальній складності «проїжджають» на маминих руках не один десяток кілометрів.

Перші дзвіночки

Дискомфорт в області спини, попереку, що виникає після довгої нерухомості або різкого руху. Якщо це вже не дискомфорт, а біль — можна сказати, хвороба при дверях. Необов’язково саме остеохондроз — спина може хворіти з різних причин, але похід до лікаря відкладати не варто. Якщо ж болі стали різкими, а почали повторюватися часто, то бігти в медустанову (якщо, звичайно, спина дозволить), можна вже бігом.

Не хочу цього!

Профілактика порушень — чудова річ, якщо розпочата вчасно. Почати треба з аналізу положення тіла, в якому воно перебуває більшу частину часу. Якщо сидячий спосіб життя неминучий, в першу чергу слід подбати про ергономіку робочого місця. Стілець — справа серйозна. У нього неодмінно повинні бути підлокітники, а на форму спинки покладається місія забезпечувати підтримку попереку і загальний комфорт. Ноги — на зручній підставці, монітор (якщо він є) — на рівні очей.

Важливо, щоб хребет вальяжно і за всіма правилами відпочивав під час сну. Тому правильно підібраний ортопедичний матрац не розкіш, а необхідність. І, звичайно ж, голова! Носіть її високо піднятою, дивіться людям в очі, а не під ноги, як нещасний П’єро. Ортопеди стверджують, що це не тільки красиво, але і корисно!

Ревматоїдний артрит

Погодьтеся, зовсім не молодіжне назву. А між тим, середній вік початку цього запального захворювання, що вражає м’які тканини суглобів, — 30-35 років. І жінкам цей діагноз ставиться в три рази частіше, ніж чоловікам. Небезпека приходить з боку власної імунної системи, яка деформує суглоби, а потім і повністю руйнує їх. Жартувати з ревматоїдним артритом не можна, тому як він розвивається стрімко і в 70 % випадків призводить до інвалідності і навіть може мати зовсім сумний прогноз.

Група ризику

Дуже погано, якщо суглоби коли-небудь були серйозно травмовані. Має місце і спадкова схильність до хвороби. Більше інших ризикують ті, хто постійно піддається стресовим навантаженням або страждає від зайвої ваги. Причиною хвороби може послужити інфекція, переохолодження, грип. Однак повністю причини цього захворювання ще не вивчені.

Перші дзвіночки

Температура без очевидних причин, припухлості в області суглобів, відчуття скутості в них або, у більш запущених випадках, болю. Найбільш виражені ці симптоми бувають вночі і вранці.

Не хочу цього!

За своїм імунітетом потрібно стежити. Якщо довелося перехворіти важко протікає грип або ГРВІ, варто не полінуватися і здати імунологічний і біохімічний аналізи крові. Важливо стежити за харчуванням, обмеживши макаронні вироби, білий хліб, картоплю, торти-тістечка, крекери. Та й для фігури це буде корисно. Також в список небажаного потрапляють сигарети і кава. А ось насіння льону, гарбуза, рапсове масло і соєве молоко бажано бачити у своєму меню частіше. Зовсім не зайвими будуть заняття плаванням і тривалі прогулянки бадьорим кроком.

Ризиків для здоров’я, що чекають нас за порогом 30-річчя, на жаль, багато. Деякі з них обумовлені генетичною схильністю, інші є розплатою за шкідливі звички і спосіб життя. Знати б, де спіткнешся, кажуть у народі, соломки підстелив би. В даному випадку це не так вже й складно — досить не забувати про профілактику та уважно ставитися до сигналів, які посилає нам наше тіло.

Залишити коментар