Холодний піт, різка слабкість, тремтіння в тілі – причини

«Я прокидаюся в холодному поту…» – напевно ви хоч раз в житті чули такі скарги або ж самі відчували це неприємне відчуття на собі. Холодний піт – патологічне явище, яке зустрічається у людей будь-якого віку. Поява поту найчастіше свідчить про наявність серйозних захворювань або зміні гормонального фону у людини. Найчастіше причина криється в інфекційних недугах, тому з першою появою холодного поту краще відразу ж звернутися до лікаря.

Причини появи холодної поту

Звичайно, сам процес потовиділення є природним, наприклад, у підлітків і немовлят часто з’являється піт, але в більшості випадків це пов’язано з віковою перебудовою організму, тому сильне потовиділення небезпеки в собі не таїть. Крім того, причиною виникнення гіпергідрозу можуть стати згубні звички людини, такі як наркоманія і зловживання алкоголем.

Причини появи крижаного поту досить різноманітні, тому їх ділять на декілька категорій:

 • алергічні хвороби;
 • вікові зміни в організмі – сильний жар, а також гіпергідроз часто говорять про наявність порушень у роботі систем, які викликані віковими перебудовами;
 • вагітність – піт часто з’являється у майбутніх мам, особливо перед пологами;
 • інфекційні захворювання;
 • цукровий діабет, збій в роботі ендокринної системи, порушений метаболізм;
 • виникнення холодного викликається стресами, неврозами, а також психічними відхиленнями;
 • алкогольне і наркотичне сп’яніння організму – в результаті появи в крові шкідливих речовин, відбувається сильна інтоксикація, яка супроводжується гіпергідрозом;
 • мігрень;
 • серцево-судинні захворювання;
 • генетичні відхилення, що викликають рясне хронічне потовиділення;
 • гіпоксія;
 • харчові отруєння.

Причин появи холодного поту дуже багато, деякі з них досить нешкідливі, як, наприклад, алергічна реакція на укус комара, інші – говорять про наявність серйозних проблем.

У яких ситуаціях звертатися до фахівця?

Більшість людей, прокидаючись вночі в холодному поту, можуть відчувати втому і навіть легку дрож в усьому тілі. Іноді це свідчить про нестачі кисню в організмі, що нерідко трапляється при поганому провітрюванні приміщення.

Крім того, неякісне харчування може викликати сильне потовиділення, а також слабкість і навіть апатію. Але з такими причинами боротися можна навіть у домашніх умовах.

Коли варто звернутися до фахівця?

Досвідчені лікарі рекомендують вдаватися до допомоги професіоналів у таких ситуаціях:

 • при підозрі виникнення імунних захворювань;
 • кожну ніч кидає в крижаний піт;
 • при появі неконтрольованого почуття тривоги, що часто викликає поява поту.

Гіпергідроз у жінок

Спровокувати пітливість, особливо в нічний час, можуть гормональні зміни в організмі.

Найчастіше ця проблема зачіпає саме жінок, оскільки зміни гормонального фону відбуваються і під час вагітності, і після пологів, а також після менопаузи. Здоров’я жінки у ці періоди нестабільно, тому нічна пітливість не є причиною для занепокоєння.

Крім усього іншого, емоційні жінки частіше піддаються гипергидрозу.

Надто бурхлива реакція на будь-які життєві події сприяє викиду в кров адреналіну, який, у свою чергу, впроваджує організм у стан стресу. Через це може виникнути пітливість, і навіть різкий головний біль.

Нерідко подібний стан можна викликати вживанням лікарських препаратів, до складу яких входять такі речовини:

 • ніацин;
 • тамоксифен;
 • нітрогліцерин.

Пітливість у новонароджених

Якщо малюка, якому всього кілька місяців, часто кидає в крижаний піт, це може говорити про якісь серйозні порушення в процесі розвитку організму. Гіпергідроз може бути викликаний вегетативними недугами, перепадами внутрішньочерепного тиску, рахіт і порушенням метаболізму. У подібних ситуаціях звертатися до фахівця потрібно терміново, тільки він зможе визначити точну причину появи крижаний поту у малюка і призначити щадний курс лікування.

Як лікуватися?

Різку слабкість, тремтіння в тілі, а також холодний піт можна побороти кількома методами, які дозволяють позбутися від пітливості, так і від неприємних наслідків:

 1. Дотримання правил гігієни. Даний варіант є самим безпечним варіантом вирішення проблеми;
 2. Хірургічне втручання. Радикальний, але дієвий метод, пов’язаний з кюретажем пахв. У такій ситуації хірургом проводиться операція з вискоблювання потових залоз, що дозволяє позбавитися від гіпергідрозу;
 3. Прийом медикаментів. Тут можна виділити дві групи медикаментозного лікування:
 • З застосуванням препаратів, які пригнічують роботу потових залоз, завдяки чому секреція поту істотно зменшується;
 • З вживанням заспокійливих засобів, які здебільшого впливають на нервову систему, заспокоюючи її;
 1. Іонофорез. Це фізіотерапевтичний метод, в результаті якого потові залози піддається впливу гальванічного струму. Це дозволяє подолати гіпергідроз у більшості випадків;
 2. Ін’єкції. Нерідко пацієнтам вводяться спеціальні речовини, наприклад, ботулотоксин, які блокують нервові зв’язки, відповідальні за роботу потових залоз.

Профілактика

Пітливість не вирок, вона лікується і вельми успішно. Однак це дуже неприємна і делікатна проблема, яку можна запобігти.

Кілька профілактичних способів дозволять вам назавжди забути про це явище:

 • Оскільки сильне потовиділення може спровокувати порушений метаболізм, лікарі не рекомендують вживати на ніч жирну і м’ясну їжу;
 • Краще всього перед сном зробити пішу прогулянку на повітрі, щоб збагатити організм киснем і заспокоїтись;
 • У зимову пору року бажано частіше провітрювати приміщення, особливо перед сном;
 • До вибору гігієнічних засобів захисту від потовиділення варто підійти серйозно. Якщо ви страждаєте від алергії, краще віддати перевагу гіпоалергенним дезодорантів і антиперспірантами;
 • Багато лікарські препарати можуть викликати поява холодного поту, тому перед прийомом медикаментів обов’язково радьтеся з лікарем.

Крижаний піт може стати першим дзвіночком, який попереджує про наявність серйозних проблем зі здоров’ям. Ігнорувати його не можна, оскільки це може призвести до вельми плачевних наслідків. Причини виникнення пітливості можуть бути як безневинними, так і дуже небезпечними, тому до вирішення питання потрібно поставитися з усією серйозністю.

Якщо ви помічаєте, що холодна піт з’являється кілька ночей поспіль, це привід звернутися до фахівця.

Залишити коментар