Втягнутий сосок на грудях: як впоратися з проблемою?

Груди з втягнутими сосками – не така вже й рідкісна патологія. За статистикою, з нею стикається одна з десяти жінок. І якщо деякі з них ця проблема хвилює лише як елемент естетичного недосконалості, інших втягнутий сосок починає турбувати в період вагітності або лактації.

Безсумнівно, подібна патологія ускладнює процес годування грудьми, але мамологи попереджають і про більш серйозні наслідки. Варто розібратися, вимагає лікування, проблема з сосками, і які заходи необхідно приймати жінкам, які вперше з цим зіткнулися.

Загальний опис проблеми та симптоматика

Існує кілька різновидів втягнутих сосків, серед яких основні – ховається і інвертована:

 • Ховається сосок висувається з ареоли при дії зовнішнього подразника – наприклад, при стимуляції пальцями або при захопленні грудей дитиною.
 • При інвертованій формі сосок ніколи не залишає межі ареоли. Патологія має серйозні причини та вимагає корекції.

Щоб говорити про тип аномалії більш впевнено, жінці достатньо провести невелике дослідження. Для цього слід обхопити двома пальцями підставу соска і злегка здавити його. У нормі сосок має податися вперед, при наявності відхилень – бути втягнутим всередину. Форма цієї вади може бути абсолютно будь-який, мати загальну втягнута, плоский і довгий вид, інші прояви.

Як зрозуміти, що сосок втягнутий всередину? У виявленні симптомів немає нічого складного, сосок або розташовується на одному рівні з ареолою, або повністю ховається всередині. Такі явища слід відносити до фізіологічних аномалій, що вимагає консультацію фахівця. Дані питання знаходяться в компетенції лікаря-мамолога.

Як вже зазначалося, такі соски тягнуть за собою труднощі під час вигодовування, дефект може спричинити за собою наступні ускладнення – це мацерація ареоли, наявність жиру в западині і так далі.

Причини проблеми

Слід перелічити фактори, що ведуть до такої делікатної проблеми, як втягнутий сосок. Причини клінічної картини можуть бути різноманітними, починаючи від неправильного харчування в підлітковому періоді і закінчуючи генетичними порушеннями.

 • Спадковість і вроджені патології.
 • Порушення статевого розвитку, спровоковані різноманітними чинниками і спричинили неправильне формування молочних залоз.
 • Використання неякісного або неправильно підібраного спідньої білизни. Жінок підводять моделі бюстгальтерів, які занадто здавлюють або тягнуть груди, не підходять під форми молочних залоз.
 • Інфекційні захворювання тканин молочних залоз або молочних проток.
 • Онкологічні захворювання.

У більшості жінок сосок втягнутий всередину саме із зазначених причин. Навіть якщо патологія передалася їм у спадок – вона небезпечна. За твердженнями мамологів, подібний недолік завжди несе в собі ризик розвитку небезпечного запального процесу, відомого, як мастит.

Методи лікування

Що робити з втягнутими сосками? З цього приводу існує декілька думок. Деякі фахівці радять не робити нічого до першої вагітності, так як після народження першої дитини у більшості жінок проблема зникає сама собою. Інші ж рекомендують провести спеціальну діагностику, що дозволяє визначити оптимальні методи корекції патології. У будь-якому випадку, жінці знадобиться консультація кваліфікованого фахівця.

Медицина передбачає два основних способи лікування вади – терапевтичний і хірургічний. Нехірургічне лікування налічує кілька простих методик, які включають спеціальні вправи і стимуляції. Оперативне втручання відбувається шляхом радикального зміна форми соска. Обговоримо методики виправлення аномалії.

Нехірургічні методи

Консервативне лікування налічує наступні способи боротьби з вадою:

 • Виконання комплексу вправ.
 • Використання спеціальних «помічників», в числі яких вакуумні насадки для втягнутих сосків, силіконові накладки на груди.

Вправи для корекції соска

Суть вправ зводиться до активної стимуляції сосків при допомоги фаланг пальців рук. Як показують спостереження, часто втягнення соска виявляється помилковою, тоді стимуляція спонукає сосок зайняти своє місце над ареолою так.

Якщо ж патологія справді присутній, комплексна стимуляція допомагає сформувати правильний рефлекс шкіри грудей у відповідь на зовнішні подразники, в результаті чого проблема з часом йде.

Основа вправи – ритмічні стиснення грудей у самих кінчиків двома пальцями, що тривають протягом кількох хвилин. Процедуру виконують не менше 3 разів на день протягом кількох місяців.

Подібна стимуляція визнана достатньо ефективною, але в період вагітності її застосовувати заборонено. Справа в тому, що стимуляція сосків провокує викид гормону окситоцину, який призводить матку в тонус і запускає механізм пологів. Таким чином, щоб уникнути ризику викидня або передчасних пологів, жінка змушена вдаватися до інших методів виправлення патології грудей.

«Помічники» для грудей

Що робити з втягнутими сосками, якщо вагітність вже наступила? Якщо жінка прийняла рішення годувати грудьми, при цьому не бажає вдаватися до хірургічних методів виправлення сосків, їй на допомогу прийдуть сучасні пристосування. Існують різні формувачі сосків, які не тільки допомагають виправити патологію, але також полегшують процес грудного вигодовування, допомагаючи малюку захопити груди.

Для молодих мам 21 століття існують два основних пристосування:

 • Силіконові накладки на груди. Вони допомагають швидше позбутися тріщин у перші дні годування, але також полегшує дитині процес захоплення грудей. Більш дорогі і просунуті моделі пропонують жінкам вентильовані «черепашки» для сосків з силіконовими мембранами для додаткової стимуляції.
 • Вакуумні насадки для втягнутих сосків. Використовуються для щоденних вправ, при цьому не тільки формують соски, але і масажують груди, відкриваючи молочні протоки повністю.

Хірургічні методи

Якщо фахівець прийняв рішення про необхідність хірургічного втручання, в цьому немає нічого страшного. Пластична операція по виправленню втягнутих сосків проводиться із застосуванням місцевого знеболювального засобу і займає небагато часу. Проводять її в більшості сучасних клінік, проте коштує вона недешево. З інших недоліків слід зазначити післяопераційні набряки і біль, а також ризик виникнення ускладнень.

Тим не менш, операційне втручання є найбільш ефективним методом корекції дефектів грудей. Проблема вирішується швидко і радикально, після цього жінка може спокійно годувати грудьми і відчувати себе комфортно в естетичному плані.

Заходи профілактики

Запобігти розвитку втягнутих сосків досить складно і специфічних заходів для цього не передбачено. Основні заходи зводяться до уважному ставленню до власного тіла, що гарантує раннє виявлення патології.

Регулярні візити до лікаря мамолога та проведення необхідної діагностики дозволяє своєчасно розпочати лікування та попередити будь-які ускладнення.

Залишити коментар