Водянисті виділення у вагітної жінки – норма або привід для занепокоєння?

Вагітність – період особливого занепокоєння у жінки. Вона переживає за свій стан, за майбутні пологи, за здоров’я немовляти, тому не дивно, що вона засмучується при появі рясних водянистих виділень при вагітності.

Якість секрету в залежності від терміну вагітності

При вагітності статеві органи точно також продукують секрет, як і до неї – відокремлюване захищає матку від проникнення патогенної флори. Якість і кількість виділень залежить від терміну і стану організму.

Якщо жінка знає, які повинні бути водянисті виділення при вагітності на ранніх термінах, які в 3 триместрі, і як орієнтуватися за їх кольором і консистенцією, їй не доведеться постійно переживати.

Якщо виникають водянисті виділення при вагітності на ранніх термінах, потрібно звернути увагу на власні відчуття. Якщо ніякого дискомфорту – свербіння і печіння – не відчувається, слизова нормальна, рожева, трохи гіперемована з-за кровонаповнення, то немає причин підозрювати запальний процес. У першому триместрі зростає рівень прогестерону, тому статеві губи набрякають – кількість секрету до 10-12 тижня в нормі повинно бути помірним.

А рясні водянисті виділення починають доставляти деякі незручності з 12 тижня – на цьому терміні вже створилися сприятливі умови для майбутнього немовляти, відбулася закладка плацентарного забезпечення, і в гормональному фоні підвищився рівень естрогену. Завдяки йому і розріджується піхвовий секрет.

На цьому ж терміні можуть з’явитися мажучі кров’янисті виділення, які закінчуються протягом 48 годин. Вони не сигналізують про патологічному стані – з’являються при впровадженні зародка в стінку матки. Кровоносні судини матки при цьому іноді пошкоджуються, і з’являється тягне слабка біль у нижній частині живота. Стан лікування не вимагає.

У другому триместрі водянисті виділення при вагітності можуть залишатися прозорими, або набувають білястий відтінок. Якщо вони не доставляють ніякого дискомфорту – крім підвищеної вологості в промежині – хвилюватися не слід. Вони майже не мають запаху, і якщо дотримуватися гігієнічні вимоги – частіше обмивати статеві органи або користуватися гігієнічними прокладками – незручності будуть мінімальними.

У третьому триместрі – до його кінця, виділення можуть стати більш густими – починає відходити слизова пробка, попереджаючи про швидкий початок пологів. Іноді густі слизові виділення досить рясні – значить, пробка вийшла повністю. У цьому випадку пора збиратися в пологовий будинок – найближчим часом почнуться перейми, і розкриється плодовий міхур.

Коли необхідно звертатися до лікаря?

Прозорі білі водянисті виділення при вагітності, незалежно від строку – це
небезпечно, але якщо вони нависли, стали непрозорі молочно-білі, або мають інші відтінки, необхідно звертатися до гінеколога.

Білі густі виділення, які навіть трохи піняться, швидше за все є симптомом кандидозу – або, як прийнято говорити, молочниці. Оскільки імунітет у жінок при виношуванні малюка трохи знижений, то умовно-патогенна флора починає розмножуватися, провокуючи запальні процеси в гінекологічних органах.

Додаткові ознаки молочниці – свербіж і печіння слизової вульви, почервоніння слизової, запах, що нагадує аромат скисшего молока. Кандидоз обов’язково потрібно лікування – препарати, якими можна зупинити розвиток захворювання при вагітності, повинен призначати лікар.

Виділення насиченого жовтого кольору, мають неприємний запах, з’являються при запальних захворюваннях статевих органів, які загострюються при зниженні імунного статусу. Умовно патогенна мікрофлора бурхливо розмножується при зниженні імунітету, пригнічує діяльність лактобактерій, і хвороботворні мікроорганізми вільно проникають у піхву – реагувати на зміну секрету потрібно відразу ж при його появі.

Організм появою жовтих виділень реагує на контакт з алергеном місцевої дії. Роздратування може викликатися гігієнічним засобом, прокладками, носіння синтетичної білизни.

Навіть якщо до вагітності постійно користувалися одними і тими ж миючими засобами, або носили без проблем нижня білизна з синтетичних або змішаних тканин, потрібно знати – сприйнятливість організму в «особливий» стан може змінитися.

Тому обов’язково слід проаналізувати – чи не спричинена зміна якості виділень алергічною реакцією.

Яскраво-жовтий колір виділень вказує на запалення маткових труб або наявність бактеріальної інфекції. Зеленуватий відтінок секрету, неприємний запах, виражена набряклість статевих губ і болючість при сечовипусканні можуть бути симптомами венеричних захворювань. Іноді інфекція «дрімає», поки нормальний імунітет, а під час вагітності «прокидається».

Венеричні хвороби потребують термінового лікування. Якщо їх не усунути, у несформованого плоду можуть проявитися аномалії розвитку. Коричневі виділення після того як тест показав вагітність на ранніх термінах, з’являються при позаматкової вагітності. Обов’язково слід звернутися до лікаря, поки не стався розрив фаллопієвої труби.

Коли яйцеклітина потрапила ненадійно, і відшаровується, також з’являються виділення шоколадного кольору. При неповному викидні колір виділень стає темно-бордовим, у ньому виявляються кров’яні згустки.

Виділення шоколадного кольору у другому і третьому триместрах вагітності свідчать про серйозну патологію – про розшаруванні плаценти або про гострий запальний процес у шийці матки. Щоб зберегти вагітність, жінці потрібна термінова госпіталізація.

Рожеві водянисті виділення при вагітності можуть з’являтися як реакція організму на гінекологічний огляд на кріслі або УЗД-дослідження.

Причина цього явища – збільшена чутливість статевих органів при їх посиленому кровопостачанні. На початку першого триместру секрет подібного кольору може з’являтися в ті дні, коли починалася менструація. Якщо рожевий відтінок пропав через 24-48 годин, хвилюватися не варто. Якщо рожеві прозорі виділення з’являються після статевого акту, то краще дотримуватися статевий спокій або змінити позу. Це показує, що при енергійних рухах відбувається часткове відшарування плаценти. Не варто ризикувати власним здоров’ям і життям дитини – є багато способів доставити собі і партнерові задоволення без проникнення.

У другому-третьому триместрах жовтуваті рясні виділення виникають при відторгненні навколоплідних вод. Спочатку вони виділяються по краплі, потім кількість виділень збільшується. Консистенція і запах у них відрізняються від звичайних виділень, але щоб переконатися точніше, необхідно придбати в аптеці аминотест і точно дізнатися, що відбувається.

Якщо тест показав підтікання навколоплідних вод, необхідно терміново викликати швидку допомогу. Усунути загрозу викидня можливо тільки в умовах стаціонару.

Вагітна жінка повинна розуміти – тільки вона на цьому етапі відповідає за здоров’я майбутньої дитини. У цей дуже відповідальний період треба особливо уважно ставитися до власного здоров’я і при будь-яких змінах звертатися за консультацією до спостерігає її гінеколога.

Краще зайвий раз потурбувати лікаря і перестрахуватися, ніж упустити розвиток небезпечної симптоматики і втратити вагітність.

Залишити коментар