Вітаміни для зачаття дитини: як вибирати та приймати?

Планування вагітності повинне бути повноцінним. Кожна жінка, яка бажає стати матір’ю найближчим часом, зобов’язана готуватися до цього, чітко дотримуючись всіх вказівок лікарів. Особливо якщо у неї є якісь проблеми по гінекології, і зачаття дитини поки не відбулося навіть при обліку активних тривалих спроб.

Якщо вам не пощастило увійти в цю категорію, ви все одно повинні готуватися до нової для вас ролі – займатися спортом чи гімнастикою, раціоналізувати харчування, нормалізувати свій режим, перевірити здоров’я (причому не тільки своє, але і партнера), і звичайно, приймати спеціальні вітаміни для зачаття.

Навіщо майбутній мамі потрібні додаткові «стимулятори»?

Прийом вітамінів перед зачаттям дитини сприяє не тільки активної підготовки материнського організму до подальшого виношування, але й накопичує живильний ресурс майбутнього малюка. Крім того, инфертильность (безпліддя) може бути пов’язана саме з дефіцитом певних цінних елементів в організмі.

Існує чимало вітамінів для вагітності і зачаття, які реалізуються в аптеках і мають відповідну назву.

Ви можете знайти їх, запитавши у фармацевта про пренатальних комплексах. І звичайно, різні елементи можна приймати окремо. Особливо актуальні для планують жінок такі мікронутрієнти, як фолієва кислота, токоферол, селен і ретинол. Давайте розглянемо, які вітаміни для жінок для якнайшвидшого зачаття дитини існують, і які базові правила їх прийому.

Фолієва кислота: «золотий компонент» вагітності

Відомо, що під час вагітності організм жінки несе подвійне навантаження. Саме тому зачаття дитини потрібно ретельно планувати, щоб не піддавати своє тіло такої струсу занадто різко і раптово. Більшість лікарів радять своїм пацієнткам такий елемент, як фолієва кислота.

Фолієва кислота, відома в офіційній медицині як вітамін В9, є найважливішим елементом для жінок при плануванні зачаття і виношування вже наступила вагітність. Цей компонент є дуже важливим для людського організму в принципі, адже без нього не може нормально функціонувати жодна система чи готельний орган. Її головними функціями є: нормалізація процесу кровотворення, регулювання і стабілізація роботи травної системи, підтримка імунітету, контроль над білковим обміном.

Також цей елемент сприяє стрімкої виробленню ендорфінів – гормонів радості. Тому майбутнім матусям він просто необхідний, рівно як і тим, хто тільки що породив і відчуває природну втому.

Однак зовсім не загальнозміцнюючі ролі фолієвої кислоти є основними при вагітності. В9 славиться ще більш важливою властивістю, а саме – активною участю в синтезі ДНК. А адже саме ДНК відповідає за спадкову, хромосомну інформацію. Щоб ваша дитина був здоровий незалежно від наявності так званих «генетичних» патологій у вас самої, а також вашого віку на момент планування, ви в обов’язковому порядку повинні приймати фолієву кислоту не тільки перед заплідненням, але і після нього.

Конкретна схема, кратність та дози прийому фолієвої кислоти призначається спостерігає фахівцем. Скажіть свого гінеколога про свої наміри, і він пропише вам фолієву кислоту, приймати яку ви будете повинні за певною схемою, в залежності від поточних обставин.

Вітаміни для чоловіків перед зачаттям також існують. І це також фолієва кислота. Справа в тому, що вона сприяє виробленню здорових і цілісних сперматозоїдів, покращує якість і кількість насінної рідини, оптимізує активність і рухливість статевих клітин.

Також В9 сприятливо впливає на сексуальні функції – продовжує статевий акт, посилює лібідо у обох партнерів, сприяє більш продуктивним спробам до запліднення. Фолієва кислота також сприяє дозріванню здорових яйцеклітин у жінок, і це теж робить її актуальною в процесі планування дитини.

Де шукати В9?

Треба сказати, що зовсім необов’язково пити певні препарати фолієвої кислоти, адже вона в достатній кількості концентрується в різноманітних продуктах харчування. Якщо ви тільки починаєте планувати вагітність, не варто одразу звертатися до синтетичних добавок і комплексів – досить раціоналізувати власне живлення, щоб заповнити природні запаси мікронутрієнта у своєму організмі.

Фолієву кислоту ви знайдете в наступних продуктах:

 • Зелені листові овочі (салат, шпинат тощо);
 • Білокачанна і кольорова капуста, брокколі, «амфора», брюссельська капуста;
 • Зелений горошок (свіжий);
 • Зелена цибуля;
 • Петрушка;
 • Спаржа;
 • Квасоля;
 • Волоські горіхи;
 • Цитрусові (лимон, апельсин, мандарин, грейпфрут, помело);
 • Персики;
 • Печінка тріски;
 • Печінка яловича або теляча;
 • Сир;
 • Сир;
 • Чорна і червона ікра.

Слід зазначити, що найбільша концентрація речовини припадає все ж на зелень і свіжі овочі, тому вам слід збагатити свій раціон саме такими продуктами.

До речі, чим більше ви будете споживати рослинної їжі в період вже наступила вагітність, тим легше пройдуть ваші пологи, і тим меншою стане ймовірність розривів. Саме овочі і фрукти сприяють зміцненню шкіри та м’яких тканин, що також забезпечує ефективну профілактику розтяжок і післяпологовий в’ялості.

Токоферолу ацетат

Токоферолу ацетат, або, простіше кажучи, вітамін Е, також важливий для зачаття здорового малюка. Причому важливо приймати не тільки жінкам, але і чоловікам.

Як правильно приймати вітамін Е для зачаття, якщо у вас спостерігається дефіцит такого в організмі, вам підкаже займається лікар. Важливо знати, що такі вітаміни, як А і Е не є водорозчинними, а тому накопичуються в нашому організмі на постійній основі. Той факт, що вам необхідний вітамін Е для зачаття, повинен виявити і констатувати фахівець. В іншому випадку, беручи концентровані масляні розчини з його змістом, ви ризикуєте спровокувати у себе гіпервітаміноз, який не менш, а то і більше шкідливий, ніж гіповітаміноз.

Вітамін Е, що приймається на етапі планування, допомагає виносити здорового і міцного дитини, перешкоджає різноманітних розладів репродуктивної системи, як звичне невиношування і завмирання вагітності. Токоферол виключно важливий для фертильності жінки. Чоловікам він також допомагає поліпшити якість сперми і кількість здорових рухливих сперматозоїдів.

Вітамін А

Ретинол також не можна не згадати, перераховуючи важливі для вагітності елементи. Вітамін А формує клітинний імунітет, що є дуже важливим фактором для майбутньої мами. Крім того, цей елемент нормалізує стан шкіри, волосся і нігтів, яке часто буває незадовільним при вагітності. Проте з цим елементом при вагітності потрібно бути особливо обережними.

Надлишок його в організмі призводить до страшних наслідків, аж до вроджених вад у дитини. Тому якщо ви вирішили поповнювати його кількість у власному організмі штучним шляхом, робіть це виключно під контролем фахівця.

Слід знати, що вживання продуктів, збагачених цим елементом, не веде до гипервитаминозу. Чого не скажеш про зарахування відповідних медикаментозних препаратів. Тому ми знову наголошуємо – щоб пити якісь вітаміни, важливо здати розгорнутий аналіз крові і упевнитися в тому, що ваш організм дійсно вимагає поповнення їх ресурсів

Інші поживні речовини

У цьому розділі ми коротко перерахуємо інші поживні речовини, які беруть безпосередню участь у сприятливому зачаття і здоровому виношуванні вагітності. Ваша мета – вивчити списки продуктів, збагачених ними, і раціоналізувати власне харчування. Якщо ви відчуваєте, що з вами щось не так, і у вас є які-небудь ознаки гіповітамінозу, зверніться до лікаря з проханням дослідити ваш організм і призначити полівітамінні комплекси, якщо це необхідно.

На етапі планування і виношування вам необхідні наступні мікронутрієнти:

 • Йод;
 • Селен;
 • Аскорбінова кислота;
 • Тіамін;
 • Ніацин;
 • Рибофлавін;
 • Магній;
 • Калій;
 • Кальцій;
 • Мідь;
 • Залізо;
 • Вітамін К.

Ставитеся до планування малюка гранично відповідально і свідомо. Пам’ятайте про те, що здоров’я вашої дитини повністю залежить від вас. І що вагітність – це не примха і не примха, а важливий крок, який ви повинні продумати від «А» до «Я».

Будьте здорові!

Залишити коментар