Вирощуємо кольорову капусту – як посадити її насінням, і коли садити розсаду у відкритий грунт

Багато дорослі і навіть деякі діти люблять цвітну капусту. Між тим цей овоч коштує досить дорого, та й купити його можна далеко не в кожному магазині. Набагато зручніше виростити гарну кольорову капусту на своїй дачній ділянці і деяке її кількість заморозити на зиму, щоб у вас вдома завжди був неймовірно смачний і корисний овоч.

У даній статті ми розповімо вам, як правильно садити кольорову капусту, і як за нею необхідно доглядати, щоб отримати багатий врожай.

Де найкраще садити цвітну капусту?

Якщо ви плануєте садити цей овоч у відкритий грунт, постарайтеся вибрати максимально тепле і сонячне місце.

Якщо грядка буде розташовуватися в тіні, весь зріст рослини піде в листя, а потрібний вам качан так і не сформується. У захищеному грунті теж дуже важливо підтримувати високу температуру повітря і хорошу освітленість.

Грядку для посадки цього овоча необхідно готувати заздалегідь. Ви можете вибрати землю, в якій зростали всі рослини, крім хрестоцвітих.

Восени внесіть на передбачуване місце компост або коров’ячий гній, а безпосередньо перед посадкою – комплексні мінеральні добрива, наприклад, азофоску або низофоску.

Як садити розсаду цвітної капусти?

Для висадки насіння на розсаду приготуйте грунт, змішавши в рівних пропорціях торф, звичайну городню землю і перегній, а також додайте до цієї суміші трохи перепрілого гною.

Щоб отримати ранній урожай, висівати насіння на розсаду необхідно в три етапи:

  • з 15 по 20 березня;
  • потім – з 30 березня по 10 квітня;
  • і, нарешті, останній етап – з 25 квітня по 10 травня.

Крім того, деякі садівники цікавляться, чи можна саджати цвітну капусту на розсаду в червні, щоб зібрати врожай восени. Такий варіант теж можливий, для цього слід висівати насіння з 5 по 15 червня і вирощувати розсаду до другої половини липня. Між тим у такій ситуації завжди залишається ймовірність втратити качани у разі ранніх осінніх заморозків. Для посіву необхідно вибрати найбільші насіння і помістити їх в гарячу воду, нагріту до температури близько 50 градусів за шкалою Цельсія на 20 хвилин.

Після цього їх слід трохи охолодити і на 8 годин замочити в розчині марганцівки. У ящику для розсади потрібно зробити борозенки глибиною 15 мм на відстані 2,5-3 див. Насіння цвітної капусти слід садити на такій же відстані один від одного, на якому розташовуються борозни.

Приблизно через 12-14 днів після перших сходів пагони необхідно розсадити по одному в невеликі горщики. Якщо рослини слабенькі, це можна робити по кілька штук. Нарешті, через 5-6 тижнів після посадки розсаду необхідно акуратно висадити у відкритий грунт на відстані не менше 5 см один від одного.

Як садити цвітну капусту насінням у відкритий грунт?

Для того щоб отримати максимально можливий урожай при висадці цієї рослини відразу ж у відкритий грунт, необхідно густо засіяти грядку насінням, а після появи перших паростків прорідити їх.

У цьому випадку посів краще всього здійснювати в червні або травні, якщо цей місяць видався теплим. При цьому слід вибирати скоростиглі сорти, інакше кольорова капуста не встигне вирости до настання осінніх заморозків.

Садити цвітну капусту насінням в теплицю, за великим рахунком, можна коли завгодно за умови підтримання необхідної температури повітря 15-18 градусів Цельсія і рівня освітленості. Між тим найкращий для цього час – друга половина березня — квітень.

Можна садити цвітну капусту разом з білокачанної?

Якщо на вашому дачній ділянці не занадто багато місця, ви можете посадити кілька рослин на одній грядці. Так, на початку травня або другій половині квітня можна висадити розсаду цвітної капусти на відстані 7 см одна від одної, а в середині травня – білокачанну капусту в рядах між нею.

У цьому випадку великі листя білокачанної капусти будуть трохи прикривати наше рослину від прямих сонячних променів, тим самим знижуючи температуру навколишнього повітря до необхідного рівня і забезпечуючи підвищену вологість. Саме при таких умовах головки цвітної капусти почнуть зав’язуватися і формуватися максимально швидко.

Як доглядати за рослинами?

Щоб правильно виростити цей овоч, за ним необхідно постійно і ретельно доглядати протягом усього часу, починаючи від посіву насіння і закінчуючи збиранням врожаю. Для цього рослини, висаджені в ґрунт, необхідно регулярно поливати і підживлювати органічними добривами. Мікроелементи теж важливі – особливо цього овочу потрібні молібден і бор.

Через 2-3 тижні після висадки пагони слід підгорнути, а ще через 15 днів – повторити процедуру. Крім того, в період росту рослини необхідно як можна частіше уважно оглядати на предмет різних хвороб і шкідників. При виявленні паразитів їх слід якомога швидше вивести за допомогою різноманітних спеціальних хімічних засобів боротьби з шкідниками, які легко придбати на ринках або в садівничих магазинах.

Як тільки ваші рослини почнуть формувати міцні головки середнього розміру, їх необхідно відразу ж зрізати.

Не варто чекати, коли качан буде більше, бо він дуже швидко розсиплеться і стане жорстким і несмачним. Багато садівники відмовляються саджати на своїй дачній ділянці цвітну капусту, оскільки вважають, що її дуже складно виростити. Дійсно, ця культура досить примхлива, але впоратися з її вимогами нескладно.

Витративши зовсім небагато часу і сил, ви отримаєте дивно смачний і корисний овоч, з якого можна приготувати безліч чудових страв для всіх членів вашої родини.

Залишити коментар