Виділення під час овуляції і після

Виділення під час овуляції – це нормальний фізіологічний процес в організмі кожної жінки. Вони починаються з настанням першого менструального циклу і тривають аж до менопаузи. Головна їх мета – створити оптимальне середовище для життя сперматозоїдів і запліднення яйцеклітини.

Чому з’являються виділення під час овуляції?

Менструація – це не просто неприємні, а іноді і вкрай хворобливі відчуття, що відбуваються раз на місяць. Її поява в першу чергу, оповіщає жінку про те, що попередній цикл для зачаття закінчено і настає наступний. У перший день цього періоду в матці починає дозрівати і розвиватися нова яйцеклітина, і в цей момент у жінки немає абсолютно ніяких виділень.

До середини циклу фолікул досягає максимальних розмірів і лопається. Саме цей момент і називається овуляцією. Яйцеклітина виходить з своєї обителі і за допомогою піхвових виділень починає шлях назустріч сперматозоїдам. Якщо найближчим часом запліднення не відбувається, організм природним шляхом очищається, тобто починається менструація, і цикл повторюється заново.

Які виділення спостерігаються при овуляції? Найрізноманітніші. Так, в перші дні перед виходом яйцеклітини слиз згущується, стає липкою і каламутною. У момент розриву фолікула на деякий час в білях можуть з’явитися рожеві або червонуваті згустки.

Ви дізнаєтеся її з тисячі…

Якщо розглядати менструальний цикл з наукової точки зору, то його умовно можна розділити на кілька етапів. Кожна стадія відрізняється від попередньої наявністю белей різноманітного складу, консистенції та інтенсивності. Щоб зрозуміти, які повинні бути виділення під час овуляції, доведеться розглянути всі етапи докладно:

 • По завершенні попереднього менструального циклу виробляється слиз дуже густий консистенції. Її призначення — запечатати канал, таким чином захистивши слизову від потрапляння різного роду хвороботворних організмів і інфекцій. Відкрито такі виділення не виявляються, тому ці дні називаються сухими.
 • У середині циклу, буквально за кілька днів перед виходом яйцеклітини, з’являються перші виділення з піхви. За видом і складом вони нагадують практично прозору рідку і злегка клейку суміш.

 • Коли яйцеклітина покидає область свого ув’язнення, білі набувають жовтуватий відтінок, схожий чимось на яєчний білок.
 • Через 3-4 дні після овуляції обсяг виділень зменшується, а самі вони стають мутно-білими і легко розтягуються між двома пальцями.
 • Перед самим початком нового менструального циклу, виділення з піхви більше всього нагадують прозору рідину.

Весь цей цикл відбувається кожен місяць з урахуванням того, що в попередньому зачаття не відбулося.

Можуть бути виділення з кров’ю?

Як вже згадувалося трохи вище, кров’янисті виділення під час овуляції найчастіше пов’язані з розривом фолікула і звільненням жовтого тіла. Ще одним чинником такого неприродного забарвлення може стати великий прилив крові до яєчниках. Але в будь-якому з випадків подібне не повинно викликати у вас занепокоєння.

Варто хвилюватися лише тоді, коли кров’янисті виділення з’являються регулярно в середині циклу кожен місяць. Перш за все, це буде сигналом організму про те, що йому перестало вистачати природної вироблення статевого гормону прогестерону. А при наявності інших обставин бурі виділення можуть супроводжувати розвиток інфекції.

Якщо зібрати і об’єднати в загальну групу всі фактори, то на колір і консистенцію виділень під час овуляції можуть вплинути:

 • великий викид в кров гормону естрогену, на що матка реагує невеликою кровотечею;
 • звільнення жовтого тіла і його здатність до зачаття;
 • прийом гормональних оральних контрацептивів або наявність у піхві інших протизаплідних засобів, наприклад, внутрішньоматкової спіралі;
 • наявність великого обсягу бактерій і мікробів інфекційного характеру в мікрофлорі піхви;
 • різні новоутворення як доброякісної, так і злоякісної характеру;
 • порушення в роботі щитовидної залози.

Коли потрібно відвідати гінеколога?

Занепокоєння повинно викликати не те, що один раз під час овуляції з’явилися кров’янисті або рожеві згустки, а то, коли подібні білі мають ненормальний вигляд, характерний запах або відчувається свербіж у промежині.

Патологічні відхилення можуть бути наступного характеру:

 • Яскраво-жовті, практично оранжевого кольору виділення в момент виходу жовтого тіла.
 • Яскраво-червоні або насичено-бордового кольору виділення під час овуляції і після неї, з’являються регулярно з місяця в місяць.
 • Зеленуваті, синіх та інших кольорів виділення, що супроводжуються свербінням і палінням.
 • Рясні виділення під час овуляції, які зовні схожі на сирну масу, що супроводжуються характерним кислуватим запахом.

Якщо вас бентежить наявність кров’янистих виділень в середині менструального циклу, в такому випадку краще всього записатися на прийом до гінеколога. Консультація фахівця заспокоїть вас і допоможе уникнути розвитку ускладнених наслідків.

В цілому ж наявність білястих, тягучих, клейких або напівпрозорих, схожих на воду виділень під час всього менструального циклу – це норма, закладена природою. Але якщо консистенція, запах або склад виділень вас турбує, не потрібно грати в найрозумнішого доктора і ставити собі за особливо небезпечні діагнози, начитавшись жахів в Інтернеті. Для цих цілей є спеціально навчені люди – гінекологи. Будьте здорові!

Залишити коментар