Від чого допомагає ринонорм і як його застосовувати?

Чи відомо Вам, які ліки є найбільш продаваними? Це судинозвужувальні на основі ксилометазоліну. Не здивовані? Ще б! Адже всі знають, як важко жити з нежиттю, а вони усувають його швидко і надовго.

У їх число входить Ринонорм. Від чого він допомагає, чому користується попитом у покупців і чим може бути небезпечний?

Якщо нежить не входить у Ваші плани, то Ринонорм!

Ми звикли, що імпортні ліки коштують дорого. Але в цьому ряду бувають приємні винятки. Один з недорогих і якісних препаратів виробляє німецька фармацевтична компанія «Меркле ГмбХ». Це Ринонорм. Від чого він допомагає?

Це краплі для носа, що випускаються у формі спрею. Вони належать до судинозвужувальних препаратів для місцевого застосування, які широко використовуються в лікуванні лор-захворювань. «По-науковому» це альфа-адреноміметик. А це означає, що його активний компонент при попаданні на слизові носа викликає звуження судин, зменшує набряклість, знижує відокремлюваний секрет (простіше кажучи, соплі). Діє він дуже оперативно: ніс починає дихати вже через 15-20 хвилин, а ефект зберігається від 6 до 8 годин, що робить доцільним використання спрею на ніч.

Відновлюючи прохідність носоглотки, ліки не тільки покращує самопочуття хворого, але ще і попереджає ускладнення, пов’язані з застоєм слизових виділень. Основний компонент у складі ліки – ксилометазолин в кількості 5 мг в препараті для дітей і 10 мг – для дорослих.

Відпускається без рецепта. Реєстрацію це засіб пройшов ще в 2004 році. За 13 років воно встигло заробити у практикуючих лікарів і пацієнтів хорошу репутацію.

Коли його застосовувати?

Це симптоматичне ліки, тобто воно підходить для лікування гострих станів, але не годиться для позбавлення від хронічних лор-патологій. Ось головні показання до застосування Ринонорма:

  • риніти алергічної, вірусної або бактеріальної природи;
  • синусити;
  • середній отит (для зменшення набряку євстахієвої труби);
  • поліноз.

Препарат також використовується на стадії підготовки до проведення діагностичних процедур в носовій порожнині.

Кому він може нашкодити?

Протипоказання до застосування Ринонорма пов’язані з тим, що він надає сильну судинозвужувальну дію і пересушує слизову, а при тривалому використанні навіть може викликати її опік.

З урахуванням цих особливостей засіб заборонено при таких патологіях і станах:

  • дитячий вік до 2 років;
  • вагітність, грудне вигодовування;
  • лікування антидепресантами або інгібіторами МАО;
  • риніт з атрофією слизової;
  • закритокутова глаукома;
  • діабет;
  • реабілітація після операції на гіпофізі.

Важливо! З великою обережністю (тільки з дозволу лікаря) спрей можна використовувати при гіпертонії, захворюваннях нирок і ССС, запаленні передміхурової залози.

Наскільки він безпечний?

Ринонорм виробляє швидкий ефект, але він, як і інші засоби на основі адреноміметиків, здатний провокувати побічні реакції. Найчастіше це:

  • ознаки подразнення слизової – поколювання, печіння, сухість, посилення секреції слизу, чхання;
  • висипання на шкірних покривах;
  • головний біль, почастішання пульсу, підвищення артеріального тиску, проблеми зі сном, надмірна збудливість.

Як використовувати спрей?

Ринонорм спрей дуже зручний у використанні. Згідно інструкції по застосуванню, робити це слід так:

  • пацієнтам з 10 років і дорослим підходить 0,01% розчин. Його треба впорскувати по 1 дозі в кожний носовий прохід не більше 3 р. на добу з 6-годинним інтервалом між процедурами. Максимальна кількість застосувань – 7 разів. При одному натисканні на поршень в ніс потрапляє 0,14 мл складу;
  • дітям з 2 до 10 років слід використовувати 0,05 % назальний спрей таким чином: по 1 впорскуванню до 3 р. в день з проміжком в 6 годин.

Важливо! Щоб уникнути ускладнень, звикання і залежності, терапію можна проводити довше 7 діб.

Перед маніпуляціями рекомендується висякати ніс, видалити кірки, а в момент зрошення слизової зробити легкий вдих через ніс.

Ксилометазолиновые «родичі» препарату

Спрей має доступну ціну – від 50 до 60 руб., причому дитяча форма препарату коштує трохи дорожче дорослого – близько 80 руб. Безліч аналогів Ринонорма з точно таким же складом коштують набагато дорожче. Якщо вони випущені в краплях, то протипоказані дітям до 6 років, а описуване засіб можна застосовувати з 2-річного віку. Тому шукати аналоги навряд чи доцільно. Єдине зауваження, яке висувають деякі пацієнти до цих ліків,– короткий термін зберігання. Але це пояснюється тим, що в ньому не міститься консервантів. Беручи до уваги невисоку вартість, його можна купувати при кожній новій хвороби.

Ось найбільш відомі аналоги цього назального спрею:

  • більш дешеві – Галазолін;
  • у тієї ж цінової категорії – Ксилен, Ксилометазолин, Ринорус;
  • трохи дорожче – Риностоп, Гриппостад Рино, Длянос, Тизин Кисло;
  • дорогі – Снуп; Отривин; Ксимелин;

Та діюча речовина, і його концентрація в цих ліках однакова. Мінус незалежно від виробника теж у всіх один і той же: все судинозвужувальні при тривалому застосуванні викликають зворотний ефект – гіпертрофію слизової і хронічну закладеність носа. Популярний Отривин Комплекс діє швидше, так як містить ще й іпратропію бромід, але він дозволений тільки з 18 років.

Ринонорм – засіб від західноєвропейського виробника, тому можна розраховувати на його високу якість. До того ж він не відрізняється захмарною ціною і гарантовано допоможе носі задихати. Але треба пам’ятати, що усунення слизу при риніті – це не самоціль. Головне – вилікувати хворобу, а не прибрати неприємний симптом. Крім того, застосовувати Ринонорм можна тільки обмежений період.

Залишити коментар