Від чого допомагає регідрон?

Деякі ліки дуже популярні, тому що без них важко обійтися в ситуаціях, які можуть трапитися з кожним. Вже кілька десятиліть високим попитом в аптеках користується порошок Регідрон.

Від чого допомагає цей засіб? Якщо говорити в загальному, використовують для того, щоб нормалізувати патологічні стани організму, викликані зневодненням.

Властивості старого знайомця

Медичний препарат під назвою «Регідрон» – це білий порошок, який не має запаху і швидко розчиняється у воді. Такий опис може здатися насторожує, але насправді ліки складається з дуже простих компонентів: цитрату натрію хлориду і калію хлориду і глюкози. Якщо організм втрачає рідину, формується дефіцит цих речовин, що провокує порушення роботи найважливіших органів і систем організму.

В показаннях до застосування Регідрону перераховані стани, які супроводжуються зневодненням:

 • діарея;
 • блювота при отруєннях;
 • алкогольна інтоксикація;
 • тепловий удар;
 • збільшення рівня кислотності крові;
 • пітливість, пов’язана з надмірними фізичними навантаженнями.

Щоб допомогти людині, яка страждає від нестачі води в організмі, уникнути негативних наслідків цієї проблеми, досить дати йому розчин лікувального порошку або ввести ліки через назальний зонд. Але перш ніж використовувати Регідрон, потрібно переконатися, що у хворого немає:

 • цукрового діабету (1 і 2 тип);
 • високих показників кров’яного тиску;
 • патологій нирок і печінки;
 • гіперкаліємії;
 • втрати свідомості;
 • індивідуальної непереносимості кошти.

Не можна приймати Регідрон в комплексі з препаратами, що володіють аналогічною дією. Інакше можливе передозування калію і натрію, що призводить до небезпечних наслідків.

Перевищення дози даного ліки теж загрожує серйозним погіршенням самопочуття: сонливістю, помутнінням свідомості, судомами, м’язовою збудливістю, гіпертермією і навіть зупинкою дихання.

Якщо після прийому засоби людина скаржиться на слабкість, задишку, аритмію, негайно викликайте лікаря.

Правила використання Регідрону для дорослих і дітей

Очевидно, що безконтрольне застосування лікувального розчину порошку перетворює його у вкрай шкідливий напій. Тому, розібравшись, від чого допомагає Регідрон, потрібно дізнатися, як розводити засіб і в яких кількостях вживати при різних проблемах.

Вміст одного пакетика препарату – це разова доза. Щоб приготувати розчин, потрібно висипати його в 1 л кип’яченої води кімнатної температури. Розведене ліки вважається придатним до використання протягом доби за умови зберігання в холодильнику. Не варто щось додавати в такий напій (наприклад, фруктовий сік для поліпшення смакових якостей). Перед вживанням рідину треба збовтати.

Протягом першої години прийому на 1 кг ваги хворого має припадати не більше 10 мл рідини. Наприклад, людині, весящему близько 80 кг, потрібно за годину випити 800 мл розчину.

Коли хворому стає легше, доза знижується до 1 ч. л. на 1 кг ваги. У разі поновлення блювоти доведеться повернуться до дозуванні першої години лікування. Ліки слід пити невеликими ковтками з короткими, але частими інтервалами, незалежно від прийому їжі.

Зазвичай лікарі рекомендують те чи інше кількість засобу, виходячи з причини «водного голодування»:

 • 50-100 мл кожні 5-6 хвилин при проносі і блювоті;
 • 100-150 мл з паузою в 40 хвилин протягом 5 годин при патологічній жадобі або тепловому ударі;
 • 80-100 мл з 10-хвилинною перервою в цілях підтримання водно-електролітного обміну.

Увага: скільки Регідрону знадобиться для відшкодування великих втрат рідини, краще всього розбереться лікуючий лікар. Буде правильно приймати цей препарат під його керівництвом.

Якщо в лікуванні зневоднення цим порошком потребує дитина, потрібно давати йому розчин з чайної ложки або піпетки з 5-хвилинним інтервалом.

Слідкуйте, щоб на 1 кг маси тіла малюка виходило від 25 до 60 мл готового засобу (час прийому – 10 годин) залежно від самопочуття маленького пацієнта. Помітивши, що дитина відчув полегшення, зменшуйте дозу до 10 мл на кг При важких станах без термінової медичної допомоги не обійтися.

Дорослі, які знають, від чого допомагає препарат Регідрон, найчастіше дають дітям при діареї або блюванні. Корисне пиття дитина повинен вжити через 10 хвилин після того, як припиниться напад блювоти. Лікування завершують, коли патологічні стани, що призводять до втрати води, зникнуть.

Незамінних немає: це і про Регидроне

Що робити, якщо у людини, наприклад, отруєння, а Регідрону в домашній аптечці немає?

Замість того, щоб панікувати або відправлятися в далеко розташовану аптеку, поспішіть на кухню – саме там можна знайти:

 • 1 л кип’яченої води;
 • 3 г кухонної солі;
 • 2 г харчової соди;
 • 25 г цукру.

Змішайте ці інгредієнти і використовуйте як Регідрон. Щоб спростити завдання і нічого не зважувати, можна просто всипати в 0,5 л води ¼ ч. л. соди і солі, 2 ст. л. цукру. Якщо в будинку є калію хлорид, можна отримати ліки, що майже не уступає аптечного порошку: в 1 л води додайте суміш з ½ ч. л. солі, такої ж кількості солі і калію хлориду, 4 ст. л. цукру.

Бувають ситуації, коли описуваного медикаменту в найближчих аптеках немає. Враховуючи, від чого допомагає Регідрон, можна просто купити порошок зі схожими властивостями:

 • Гидровит форте (містить менше діючих компонентів);
 • Тригидрон (у його складі більше солей і цукру);
 • Цитраглюкосолан (відрізняється за кількістю складових).

Перед вживанням будь-якого з цих препаратів уважно прочитайте інструкцію, а ще краще — порадьтеся з лікарем.

Зневоднення може спровокувати летальний результат, тому краще всього запастися Регидроном заздалегідь. Цей лікарський засіб не дозволить вашому організму позбутися великих об’ємів рідини через блювання, діареї, підвищеної пітливості та інших небезпечних станів. Використовуйте цілюще розчин згідно інструкції — і він стане надійним захистом від важких ускладнень.

Залишити коментар