Від чого допомагає ністатинова мазь?

Раніше це був один з найпопулярніших протигрибкових препаратів. Сьогодні його місце зайняли більш сучасні засоби. Тим не менш, багато жінок до цих пір, не звертаючи уваги на відгуки, вдаються до допомоги нистатиновой мазі.

Від чого ж воно допомагає? Чи варто витрачати гроші і час на її застосування або відразу попросити в аптеці щось сильніше?

Не тільки свічки і таблетки: зовнішній засіб проти кандидозу

Ністатинова мазь – протигрибковий препарат, основний компонент якого — антибіотик з групи полиенов ністатин. В якості наповнювачів, що забезпечують рівномірне нанесення на шкіру, використовуються ланолін і вазелін. Вони ж надають їй жирну текстуру, з-за чого препарат має властивість бруднити білизна.

Його лікувальна дія полягає в тому, що він руйнує проникність клітинної оболонки дріжджоподібних грибів Candida. Для позбавлення від яких саме проблем призначена ністатинова мазь? Основні показання до її застосування – це молочниця на шкірі, нігтьової пластини, кандидоз вульви та області ануса. Її застосовують і як профілактичний засіб для попередження таких станів після зовнішнього використання антибіотиків (особливо актуально для хворих з ослабленим імунітетом). Їй знайшлося місце і в педіатрії.

Важливо! Ністатин не переносить сусідство з клотримазолом, так як пригнічує його дію.

Стандартна схема застосування мазі виглядає так: 2-4 р. на добу протягом 7-10 днів.

Як за допомогою мазі вивести грибок нігтя?

Від чого дійсно допомагає ністатинова мазь, так це від грибкового ураження нігтя, яке проявляється сверблячкою, зміною товщини, кольору нігтьової пластини. Лікування проводять наступним чином:

  • вимити руки і поверхня нігтя господарським милом;
  • відмерлі і уражені шари рогівки обрізати або підпиляти одноразової пилкою;
  • видавити невелику кількість мазі, розподілити тонким шаром за ураженої ділянки, захоплюючи здорові області;
  • щоб не порушити захисну оболонку, яку формує мазь, почекати 30-40 хвилин, поки вона повністю не вбереться;
  • ці маніпуляції проводити вранці і ввечері протягом 7-10 днів. Для попередження рецидивів наносити на нігті двічі на добу 2 тижні.

Багато хто вказують у відгуках, що недорога ністатинова мазь виявилася досить ефективною від грибка нігтів. Вона відразу ж зупинила його поширення і допомогла відновити здоровий вигляд нігтя. Але при важкому ступені ураження засіб діє не так добре — доводиться вдаватися і до інших антибіотиків, для внутрішнього застосування.

Пряме призначення: від попрілостей до грибкових уражень шкіри

Це якраз ті випадки, коли треба пустити в хід саме це засіб: воно і вилікує, і не втрутиться в роботу інших органів. Мазь допомагає як дітям, так і дорослим, у яких завівся грибок на слизових або шкірних покривах (включаючи «заїди» і затяжну пітницю). Використовувати її дуже просто — нанести на шкіру і просто почекати, поки вбереться. При цьому люди стверджують, що полегшення настає вже через 3 дні.

Важливо! Мазь не застосовують для лікування кандидозу порожнини рота. Для таких цілей лікарі радять використовувати таблетки (тримати їх за щокою або готувати розчин для зрошення). Деякі наносять її на соску і дають малюкові, але у неї дуже гіркий смак, до того ж у ній містяться наповнювачі.

Молочниця і ністатинова мазь: чи можна сподіватися на щасливий фінал?

Застосування нистатиновой мазі при молочниці у жінок дасть позитивний результат, тільки якщо паралельно з нею використовувати супозиторії, таблетки або спринцюватися. Адже ністатин при зовнішньому застосуванні практично не всмоктується в кров. Існує ще одна проблема: зовнішня обробка статевих органів звичайно не допомагає перемогти вагінальний кандидоз, а якщо ставити тампони, просочені маззю, то може виникнути подразнення.

Але навіть при комплексному лікуванні з використанням ністатину терапію доведеться продовжувати довго – до 3 тижнів. Гінекологи призначають мазь спільно з супозиторіями, щоб доставити активна речовина прямо у вогнище ураження. Її наносять 2 рази на день після введення свічки. Чоловіки (їм вона підходить більше всього) повинні наносити її двічі на добу на головку статевого члена. При рецидивуючій формі грибкової інфекції курси терапії повторюють кілька разів з інтервалом у 2-3 тижні.

Важливо! Мазь не можна застосовувати під час менструації. На час лікування необхідно відмовитися від статевих контактів. Обидва партнера повинні лікуватися одночасно.

Застосування мазі від молочниці отримала середню оцінку. Багато хто залишилися незадоволені отриманим ефектом: вона має дуже слабку дію на грибкову флору. Лікуватися доведеться довго, а результат іноді буває нульовим або хвороба повертається вже через тиждень.

Але можна зустріти й інші відгуки: деякі пишуть, що сучасні препарати виявилися неефективні, допоміг тільки ністатин. Особливо добре його лікувальні «здібності» проявляються при первинному виникненні кандидозу. Людям дуже подобається ціна препарату: мазь 100 тис. од. на 1 г у 15-грамової тубі коштує від 21 до 48 руб., в 30-грамової – 30-45 руб.

Обережність не завадить: протипоказання

Не рекомендується вдаватися до допомоги нистатиновой мазі тим, хто:

  • страждає виразкою шлунка або 12-палої кишки, тяжкими ураженнями печінки;
  • хворий панкреатитом;
  • має підвищену чутливість до нистатину;
  • виношує або годує немовля (проте не всі лікарі цим згодні. Ністатин в мазі іноді призначають при кандидозі сосків і при вагінальної молочниці).

Зовнішнє застосування вкрай рідко призводить до розвитку побічних реакцій. А якщо таке і трапляється, то проявляється висипом за типом кропив’янки, сверблячкою. Але при передозуванні можливий підйом температури, розлад шлунку, нудота. Втім, для цього треба сильно постаратися, щедро накладаючи мазь кожні пару годин.

Ністатин – не надто ефективний незалежно від лікарської форми антибактеріальний засіб, до якого гриби швидко пристосовуються. Саме тому він перестав бути препаратом номер один від кандидозу. Але у нього є і плюс: він більш «дружній» по відношенню до мікрофлори людини. Таким чином, препарат доцільно використовувати як частину комплексної терапії для зовнішніх форм молочниці, які не передбачають поширення грибка всередину організму.

Залишити коментар