Від чого допомагає ацетиловая кислота?

Існують препарати, які не потребують особливого представлення. І трапляється так, що у звичного засобу сфера застосування виявляється куди більш широкої, ніж нам здається. Хороший приклад — знайома більшості людей з самого дитинства ацетиловая кислота. Від чого допомагає цей препарат і які можливості він в собі таїть?

Виправдана популярність

Ацетиловая кислота – це одне і те ж, що і аспірин. Речовина знають ще з часів Гіппократа, коли природне цілюща речовина добували з кори верби. У народі препарат за звичкою називають аспірином, хоча оригінальна назва звучить саме як «ацетилсаліцилова кислота».

Препарат широко відомий завдяки прийнятній вартості, а також високої ефективності в лікуванні багатьох хвороб. Підвищена температура і озноб при застуді, захворюваннях у багатьох людей асоціюються з прийомом саме цього ліки. Але від чого тільки не допомагає ацетиловая кислота! Крім боротьби з простудними захворюваннями, речовина активно використовується як засіб від утворення тромбів і головних болів. Цей диво-препарат набагато більш «багатозадачний», ніж здається багатьом.

Інструкція по застосуванню ацетиловой кислоти

Ацетилсаліцилову кислоту відносять до нестероїдних протизапальних препаратів, має аналгетичну ефектом. Приступаючи до її прийому, варто не тільки знати основні показання, але і бути в курсі можливих додаткових властивостей цього незвичайного речовини.

Коли застосовують препарат?

Як правило, ацетиловая кислота служить для зняття болю різної етіології, а також терапії ряду запальних захворювань. Серед показань до її застосування значаться наступні:

 • висока температура тіла, що супроводжує, зокрема, інфекції дихального тракту;
 • головні болі;
 • зубні болі;
 • виражені болі під час місячних;
 • болючість при остеоартрозі;
 • невралгія;
 • болі в м’язах і суглобах;
 • больові відчуття при остеохондрозі;
 • ревматична лихоманка;
 • ревматоїдний артрит.

Препарат рекомендують вживати після їжі, щоб знизити ступінь подразнення слизових травного тракту. Його можна запивати водою або молоком.

Протипоказання

Від допомоги цієї активної речовини необхідно відмовитися при таких недугах і станах:

 • вік до 15 років;
 • виразки шлунка і кишечника;
 • порушення згортання крові;
 • схильність до кровоточивості;
 • виношування дитини і годування груддю;
 • гострі і хронічні патології нирок і печінки;
 • гіперчутливість до компонентів ліки.

Ацетиловая кислота від застуди і температури

Використання ліки для зниження температури при застудних захворюваннях – це перше, що приходить на розум більшості людей. Дійсно, з цим завданням він справляється відмінно. Крім того, засіб дозволяє усунути біль у грудях через ураження дихального тракту. Тим не менш, для боротьби з гіпертермією частіше рекомендують застосовувати Парацетамол: препарат більш безпечний, його можна сміливіше давати дітям

Щоб збити високу температуру тіла, ацетиловую кислоту п’ють 3-4 рази на добу по 1-2 таблетки. Важливо стежити за тим, щоб добова доза речовини не перевищувала 4 р.

Лікування ревматизму і суглобових болів

Ацетиловая кислота відмінно зарекомендувала себе в якості ефективного засобу від різного роду артритів, ревматоїдних і суглобових болів. Для терапії таких захворювань таблетки приймають по 2-3 г на добу, розділяючи прийом на 3 рази. Особливістю лікування хвороб суглобів з їх допомогою є тривалість прийому, яку визначає лікар індивідуально.

Антитромботичні властивості

Використання ліків для лікування і профілактики хвороб серця і судин стало можливим завдяки відкриттю його антиагрегантных властивостей. Воно має настільки швидкий і потужний антитромботичний ефект, що його застосовують для екстреної допомоги при інфаркті, стенокардії, ішемічному інсульті, тромбозі судин. Своєчасний прийом допомагає уникнути летальних наслідків у ряді небезпечних ситуацій. Проте варто пам’ятати і про негативні сторони препарату: він сильно подразнює слизову кишечника. У зв’язку з цим застосування засобу для профілактики повинна бути обговорена з лікарем, він повинен підібрати підходящу дозування.

Догляд за шкірою

Застосування ацетиловой кислоти від прищів в домашній косметології може здатися дивним. Однак цей спосіб удосконалення шкіри обличчя знали ще наші бабусі.

Для боротьби з висипом вугрів і дрібними прищиками речовину використовують у вигляді розчину. Для створення засоби по самому простому рецептом досить таблетки препарату розвести в кип’яченій воді, після чого можна приступати до нанесення на шкіру. Маску тримають на обличчі 10-15 хвилин, після чого змивають.

Більш складний і швидкодіючий рецепт передбачає додавання до отриманого розчину меду і лимонного соку. Чайну ложку засобу наносять на проблемні ділянки шкіри на 10-15 хвилин. Ця маска досить агресивна, зате вона дуже допомагає швидко позбутися від вугрів.

Ацетиловая кислота від помелья

У народі широко відома користь ацетилсаліцилової кислоти при похмільному синдромі. Її п’ють після прийому їжі, запиваючи водою або молоком. За один раз можна спожити не більше двох таблеток. Засіб можна приймати протягом дня, дотримуючись максимальної добової дози.

Важливо пам’ятати, що поєднання алкоголю з ацетиловой кислотою може викликати внутрішню кровотечу, тому приймати ліки допустимо не раніше ніж через 6 годин після бурхливого застілля.

Розуміючи, від чого ацетиловая кислота допомагає найкраще, а в яких ситуаціях від неї краще відмовитися, ви зможете ефективно використовувати її у багатьох випадках. Звичне ліки володіє достатньо широким спектром можливостей і може надати не менш результативну допомогу, ніж його більш дорогі «колеги».

Залишити коментар