Вагітність і море: як провести літо активно

Хто з нас не любить купатися і засмагати на пляжі?! Тільки завагітнівши, жінка починає замислюватися про те, а не чи небезпечні ці процедури для життя і здоров’я її дитини і чи можна вагітним купатися в морі.

Вченими вже давно доведено, що морська вода володіє цілющими властивостями і може істотно впливати на організм, шкіру людини, його волосся.

Вона сприятливо впливає на всі процеси життєдіяльності, тому для регулювання власної температури в спекотну погоду рекомендується вирушати до найближчого водоймища (необов’язково солоного).

Про користь водних процедур для майбутніх мам, про те, чи можна вагітним на море, говорив ще Себастьян Кнейпп в XIX столітті. Сьогодні цей метод широко застосовується для профілактики патологій і підготовки жіночого організму до пологів.

Яка позиція гінекологів з цього питання?

Досвідчені акушери-гінекологи неодноразово стверджували, що майбутні матусі, які в першому триместрі регулярно бували на морському березі, купалися, переносять пологи набагато краще. Вони менш схильні токсикозу, головного болю, підвищення артеріального тиску.

Такий ефект досягається за рахунок підвищення рівня білка в складі плазми вагітної, збільшення гемоглобіну і кальцію, поліпшення кровообігу в матці та її судинах, зниження рівня цукру у крові, зростання концентрації кисню в пуповинній крові. Це прекрасний «тренажер» для серцево-судинної системи майбутньої мами, її ніг, спини. Тому рекомендується їздити відпочивати під час вагітності.

Також в офіційній медицині існує думка лікарів-гінекологів, що регулярне купання вагітної жінки у водоймі позитивно позначається на процесі пологів, вони проходять набагато швидше, у майбутньої мами менш виявляються набряки, больові ефекти, розтяжки, такі пологи практично ніколи не вимагають хірургічного втручання.

Саме тому медики дають ствердну відповідь на запитання «чи можна вагітним жінкам їздити влітку на море?».

Крім цього, не слід нехтувати так званої геліотерапією, тобто лікуванням сонячними променями.

На майбутню маму вони впливають як антидепресант.

Вони прискорять ваш обмін речовин, підвищують імунітет, покращують роботу органів зовнішньої секреції, попередять розвиток остеопорозу у матусі і рахіту у плода. Сонячні ванни сприяють виробленню вітаміну D, який, в свою чергу, регулює обмін фосфору, магнію, кальцію в організмі вагітної жінки.

Особливо це важливо в першому триместрі вагітності, коли у дитини формуються всі органи і системи, скелет. Все це говорить про те, що вагітним можна відпочивати на море. Проте не перестарайтеся, надмірне загоряння може бути загрожує опіками, непритомністю, передчасними пологами.

Слід брати до уваги той факт, що, перш ніж приймати рішення відправитися на пляж, необхідно проконсультуватися зі своїм гінекологом, який може вказати на ризики такої процедури і розповісти про те, чи можна вагітним купатися в морі. Не існує єдиної уніфікованої формули, як правильно вагітній жінці приймати водні процедури і сонячні ванни, все це суто індивідуально.

Категорично заборонено купатися вагітним на пізніх термінах, а також якщо існує ризик ймовірного зараження якоюсь хворобою у воді: гепатит, черевний тиф, дизентерію, холеру. Безумовно, до двадцяти восьми тижнів слизова пробка не дасть різним інфекціям проникнути у ваш організм, проте краще застерегти себе від цього. Зверніть увагу на стан мікрофлори свого організму. Так, наприклад, вагітним жінкам, які страждають від молочниці, не можна купатися в стоячій воді.

Корисно впливає на майбутню маму і її малюка пірнання. Якщо ви вмієте правильно затримувати дихання, не відмовляйте собі в задоволенні зануритися у воду з головою.

По-перше, науково доведено, що у професійних нирців пологи проходять легше, малята народжуються здорові і міцні. А по-друге, ваша дитина так отримає ще більше задоволення від занять його матусі. Море вагітним дуже корисно!

На думку лікарів, вагітність і море можна поєднувати, але краще відмовитися від відвідування необладнаних пляжів. Зверніть увагу на прозорість води. Вас повинно насторожити, якщо не видно дна, а на поверхні з’являються сторонні предмети.

Бажано, щоб на пляжі був пункт надання першої медичної допомоги, де постійно чергує бригада лікарів.

Не варто запливати далеко і плавати довго. Крім цього, не намагайтеся змагатися з ким-то в швидкості плавання. Пам’ятайте, ніхто не застрахований від раптової судоми і знемоги. Також не заходьте у воду, якщо її температура нижче 22 — 25 градусів. Однозначно варто відмовитися від прийому водних процедур, якщо з вашого піхви виходять навіть невеликі кров’янисті виділення, болить і тягне низ живота, поперек, тобто, існує ризик переривання вагітності (в такому випадку не те що плавати, а може бути, і ходити не варто, і треба негайно проконсультуватися з лікарем).

Після двадцятого тижня вагітності не варто радикально міняти клімат. Виберіть прилеглий до вашого дому водойма або той, що знаходиться в такому кліматичному поясі.

Правила купання вагітних жінок у водоймі

Майбутнім матусям при купанні варто дотримуватися певних правил:

 1. Під час зборів подбайте про наявність легкої пляжного одягу, крислатого капелюха,
  сонцезахисних окулярів, гігієнічної помади і засобів захисту від засмаги;
 2. Не виходьте на вулицю, якщо температура повітря перевищує 30 градусів. Також не варто розміщуватися на піску, віддайте перевагу шезлонгу. Вам потрібно багато відпочивати;
 3. Не заходьте у воду відразу після прибуття на пляж. Дайте своєму тілу звикнути до нового місця. Роздягніться і посидьте на пісочку 15-20 хвилин;
 4. Не варто купатися в години зайвої активності сонця. Побережіть себе і свого малюка, приходьте на пляж до 10 годин ранку і після 16 годин вечора. Сонячні промені для вас можуть бути дуже небезпечні, так як у вагітних спостерігається більш інтенсивне утворення меланіну. До того ж лікарі рекомендують купатися кожен день в один і той же час;
 5. Пам’ятайте, максимальний час перебування вагітної жінки у воді – 30 хвилин. При виході на сушу зробіть невелику розминку для ніг, литкових м’язів;
 6. Купайтеся через дві години після прийому їжі, але тільки в тому випадку, якщо ваш артеріальний тиск в нормі;
 7. Не заходьте у воду під час шторму або коли існує ризик його початку;
 8. При найменших ознаках втоми рекомендується відразу ж вийти на берег, щоб уникнути виснаження і неочікуваних судом;
 9. По закінченні водних процедур оберніться рушником, зігрійтеся, відпочиньте в затінку. Дайте організму час для адаптації;
 10. Не занурюйтесь у воду кілька разів поспіль. Вам не слід перевантажувати свій організм і малюка, відповідно. Дайте морської солі пробути на шкірі протягом декількох годин, інакше вона не встигне надати свій цілющий вплив.

Пам’ятаєте, з шістнадцятій тижня малюк у вашій утробі відчуває тепло і світло, а тому перебування на сонечку, безумовно, йому сподобається. Так, можна вагітним на море? Вагітність і море не повинні виключати один одного.

Веселого, повного приємними враженнями вам літа і легкої вагітності!

Залишити коментар