Тюбаж жовчного міхура з мінеральною водою

Жовч потрібна нашому організму для травлення, тому вона постійно виробляється печінкою і зберігається в жовчному міхурі. У здорових людей жовчний міхур регулярно звільняється від вмісту. Якщо ця функція порушена, жовч застоюється, викликаючи різні патології. Розглянемо, що таке тюбаж жовчного міхура з мінеральною водою і як правильно його робити.

Навіщо потрібно промивати жовчний міхур?

Для того щоб уникнути застійних процесів, можна скористатися жовчогінними препаратами. Але іноді їх дія недостатньо ефективно, і тоді вдаються до інших методів очищення організму. Одним з них є промивання жовчного міхура — так званий тюбаж.

Це один з найбільш простих і м’яких методів, який застосовують з метою допоміжного лікування або профілактичного впливу на травний тракт, а також для зниження ризику виникнення таких патологій, як:

 • жовчнокам’яна хвороба;
 • хронічний холецистит;
 • дискінезія жовчних проток;
 • дуоденіт;
 • жовтяниця.

Для того щоб змусити жовч покинути місце свого зберігання, потрібно розібратися, чому вона застоюється. Цей процес відбувається, коли жовч занадто густа, вивідний канал вузький, а жовчний міхур скорочується недостатньо, щоб викидати її в товстий кишечник. Отже, щоб провести очистку, потрібно виконати такі дії:

 1. Зробити жовч більш рідкою, знизивши її в’язкість.
 2. Домогтися розширення вивідного жовчного каналу.
 3. Змусити жовчний міхур скорочуватися.

Для досягнення цих цілей необов’язково відправлятися в лікарню — тюбаж жовчного міхура легко проводиться в домашніх умовах.

Принципи, процедури та протипоказання

Тюбаж жовчного міхура у домашніх умовах можна виконати декількома способами:

 1. Для розрідження жовчі слід на голодний шлунок, бажано в ранковий час, прийняти будь гидрохолеретик. Наприклад, негазовану мінералку, рослинне масло, настій з жовчогінних лікарських трав, розчин сульфату магнію або сорбітолу.
 2. Максимально розширити вивідний канал міхура допоможе спазмолітичний засіб або грілка з гарячою водою.
 3. Трави-холекінетики, сорбіт або магнезія змусять жовчний скорочуватися.

Хоча ця процедура досить проста, важливо розуміти, що таким чином можна звільнити організм тільки від надлишків жовчі, але не від каменів. Більш того, тюбаж може спровокувати рух каменю. І якщо він перекриє жовчний проток, це може призвести до розриву міхура.

Процедура тюбажа протипоказана при таких патологіях, як:

 • жовчнокам’яна хвороба;
 • гострі захворювання нирок і печінки;
 • хронічний холецистит;
 • запалення підшлункової залози;
 • гіпертензія;
 • ішемічна хвороба;
 • дуоденіт;
 • захворювання органів сечовивідної системи;
 • грижа стінок черевної порожнини;
 • виразка шлунка або дванадцятипалої кишки.

Також протипоказано промивання жовчного міхура в період виношування малюка.

Як робити тюбаж, щоб не нашкодити собі?

Розглянемо кілька способів так званого сліпого зондування.

З мінеральною водою

При проведенні тюбажа в домашніх умовах з мінеральною водою необхідно правильно її вибрати. Для процедури слід використовувати воду з низьким або середнім вмістом мінеральних речовин без газу. Таким вимогам відповідають «Миргородська», «Боржомі», «Нарзан».

Вранці до прийому їжі підігрійте ? л мінералки на повільному вогні приблизно до 50°. Пити воду слід за такою схемою:

 1. Зробіть кілька маленьких ковтків — 2-3, але не більше.
 2. Потім потрібно полежати на спині або правому боці.
 3. З правого боку в підреберній області покладіть грілку з теплою водою.
 4. Полежіть близько п’яти хвилин, а потім зробіть ще кілька ковтків.
 5. Повторюйте всі дії до тих пір, поки не вип’єте 0,5 л води.

Навіть після першого сеансу тюбажа багато відзначають поліпшення стану. Зникають неприємні відрижки, гіркота в роті, відчуття тяжкості в правому підребер’ї. Але незважаючи на це, необхідна повторна процедура.

Вдруге з мінералкою рекомендують використовувати засіб з жовчогінним ефектом. Для цього необхідно розчинити ? ч. л. ксилітолу або одну гранулу сорбіту в склянці води. Спочатку слід випити жовчогінний розчин, а потім решту мінералку. Очищення проводиться за тією ж схемою, що і раніше.

У третій процедурою при відсутності побічних відчуттів, таких як біль у правому боці або неприємна відрижка, концентрацію жовчогінного збільшують до 1 ч. л. ксиліту або трьох гранул сорбіту.

З сульфатом магнію

Щоб приготувати розчин, знадобиться 1 ст. л. з гіркою порошку магнезії, який можна придбати в аптечній мережі. Магнезію слід розчинити в 250 мл теплої простої води.

Пийте засіб вранці на голодний шлунок. Оскільки смак розчину достатньо гіркий, постарайтеся випити його одним залпом і запити 250 мл теплої води. Потім покладіть грілку на праве підребер’я і полежіть не менше однієї години.

Трав’яний тюбаж

Для цієї процедури підійдуть лікарські трави з жовчогінним ефектом, наприклад, спориш, безсмертник, татарник звичайний або збір цих трав. Робимо тюбаж таким чином:

 1. Подрібнену рослинну сировину в кількості 4 ст. л. слід заварити в окропі, 500 мл буде достатньо, протягом 15-20 хвилин.
 2. Потім розчин треба профільтрувати через марлю і випити в теплому вигляді відразу.
 3. Далі схема вже відпрацьована — грілка на правому боці і лежимо протягом однієї години.

Що говорять користувачі про таку процедуру?

Пропонуємо ознайомитися з відгуками про тюбажах тих людей, які цю процедуру робили неодноразово в домашніх умовах:

 • Наталя: «Незважаючи на всю противність і тошнотворность порошку магнезії, тюбаж з цим засобом достатньо ефективний. Я вдаюся до нього з-за алергії за рекомендацією лікаря. Алергічні симптоми зникають надовго, до того ж усуваються болю в животі через гастродуоденіту. Побічних ніяких неприємностей».
 • Максим: «Тут деякі прихильники чисток стверджують, що чистити печінку обов’язково так само, як і зуби. А от я переконаний, що якщо печінка систематично не вбивати, то й чистити нічого не доведеться. Правильне харчування, здоровий спосіб життя — і ніяких нудотних магнезит».
 • Аліса: «А я чистили мінералкою: дуже навіть непогано і ніяких неприємних відчуттів. Рекомендую».

Не забувайте, що сліпе зондування жовчного міхура без попереднього узгодження з лікарем може отягчить стан і привести на операційний стіл. Бережіть себе і будьте здорові!

Залишити коментар