Тростинний цукор: користь і шкода

Всі спортсмени знають, що для поповнення сил і витраченої енергії під час тренування, потрібно випити трохи солодкої води або з’їсти кубик цукру. А чи помічали Ви, що після всього лише однієї цукерки поліпшується мозкова активність, і можна знову повертатися до роботи, навчання?

На кухні гарної господині точно є як мінімум три різновиди підсолоджувачів: буряковий, тростинний цукор і мед. Ще буває цукрова пудра, ванільний цукор, сиропи, штучні цукрозамінники. У цьому матеріалі ми поговорить про користь і шкоду для здоров’я тростинного цукру. А також у чому різниця між звичайним цукром і тростинним.

Корисні і шкідливі якості цукру тростинного

Кожен лікар Вам скаже, що надмірне вживання будь-якого сорту цукру, в тому числі і тростинного, шкідливо для здоров’я.

Це може спровокувати діабет, викликати ожиріння, гіпертонію, атеросклероз, порушення роботи підшлункової залози, як і погіршити стан людей, які страждають цими розладами. Тому з дієтичного раціону найчастіше цукрові продукти взагалі виключаються. У нормі ж будь цукор варто вживати не більше, ніж 60 г на добу.

Про користь тростинного цукру сказано досить багато. Головна перевага цукру з тростини – наявність патоки, що і надає продукту настільки характерний коричневий відтінок. У ній містяться корисні для організму речовини: мінерали, вітаміни, органічні кислоти. Вчені довели, що цей продукт не так активно впливає на утворення карієсу, менш шкідливий для обміну речовин, покращує працездатність та адаптаційні можливості організму.

Тростинний цукор – відмінний джерело глюкози, необхідної для стимулювання функцій головного мозку, а також вироблення енергії. Встановлено, що в помірних кількостях продукт покращує працездатність печінки і селезінки. Знижує ймовірність утворення бляшок у кровоносних судинах, тим самим запобігаючи появі тромбів. Надає профілактичний вплив на склеротичні зміни.

Тростинний цукор і звичайний: у чому різниця?

На прилавку магазину можна зустріти цукор-пісок і рафінад. Колір продукту: від прозорих білих кристаликів до коричневих відтінків.

Чому такі розбіжності? Виробництво конкретного виду цукру залежить від сировинних ресурсів. Так, у нас вирощують спеціальний сорт буряків, з яких потім виробляється цукор. Тростинний цукор одержують після переробки особливого сорту тростини. До речі, найбільша культивація цукрової тростини на планеті – острів Маврикій. Продукт також характерний для тропічних країн.

Купити у нас тростинний цукор можна. Правда, не у всіх магазинах його знайдеш. До того ж вартість продукту на порядок вище звичайного. А ще мало хто їх споживачів знає, як правильно вибрати тростинний цукор, щоб не натрапити на підробку.

Деякі стверджують, що коричневий цукор корисніше, менш солодкий, тому менше шкодить здоров’ю. Фахівці розвінчують цей міф, стверджуючи, що за складом і властивостями тростинний цукор ні чим не відрізняється від звичайного. Але деякі відмінності все ж є:

  1. Сировина. Цукрова тростина та цукровий буряк.
  2. Колір. Тростинний цукор ще називають коричневим, так як навіть після очищення і переробки відтінок зберігається. Буряковий цукор білий.
  3. Ціна. Продукція з цукрових буряків загальнодоступна, на відміну від тростинного побратима. Звичайний коштує близько 40-60 руб. за кг, тростинний – мінімум 190 руб.
  4. Смакові якості. Тростинний ароматніше і смачніше.
  5. Калорійність приблизно однакова, в межах 378-400 ккал.

Хочете відрізнити підробку тростинного цукру? Ось головні особливості якісного продукту:

  • чим темніше, тим краще (більше патоки);
  • у натурального продукту яскравіше аромат;
  • менше ризик підробки, якщо купувати імпортований продукт з Латинської Америки, Куби, Маврикія, Британської Гвіани.

Після численних досліджень вчені дійшли висновку, що повністю позбавлений цукру людський організм просто не виживе. Так що цукор вживати можна. А тростинний, до того ж, робить смак страв оригінальніше.

Залишити коментар