Температура у дитини 35 градусів і нижче — що робити?

Всім батькам належить піклуватися про своїх дітей та їхнє здоров’я, тому дорослих однаково сильно хвилює як висока, так і низька температура у своїх чад. Останнє явище трохи менш часте і має наукову назву «гіпотермія». Воно вважається набутим, якщо температура у дитини 35 градусів і нижче тримається вже кілька днів, при цьому народні способи лікування не дають ефекту.

В цьому випадку організм сигналізує про серйозний збій, тому залишати дане явище без уваги не можна.

Симптоми гіпотермії у дитини

Момент, коли температура падає нижче гранично допустимої норми, складно вловити навіть дорослій людині. Багато хто не надають значення цієї проблеми через занадто поширених симптомів, що нагадують просте перевтома.

У дитини ознаки гіпотермії досить неоднозначні, так як притаманні і іншим захворюванням:

 • Дратівливість і поганий настрій. Можуть виражатися у надмірній примхливості і прояві агресії. Особливо цей симптом має насторожити в тому випадку, якщо раніше дитині було не властиво таку поведінку.
 • Апатія. Періоди, описані вище, можуть змінюватися повною байдужістю до подій, в такі моменти малюків не вдається захопити грою чи іншим заняттям.
 • Сонливість і низька активність. Знижена температура тіла дуже часто призводить до появи цього симптому, оскільки організм дитини намагається уникнути переохолодження шляхом економії енергії.
 • Втрата апетиту і головний біль. Як звичні супутники будь-якого нездужання, ці ознаки мають місце бути і в подібному випадку.

При виявленні даного комплексу симптомів у дитини, слід негайно поставити йому градусник. Якщо побоювання підтвердяться, то найбільш правильним рішенням буде консультація з лікарем, який призначить методи лікування.

Чому знижується температура?

Причини цього явища у малюків дуже різноманітні й багато в чому залежать від віку, а також строку їх виношування. Наприклад, для новонароджених передчасно знижені показники є нормою. Коли дитина пристосується до навколишнього середовища, температура тіла стабілізується.

В інших випадках причини виникнення гіпотермії такі:

 • звичайна застуда;
 • наслідки інтоксикації;
 • слабка імунна система + авітаміноз;
 • тривале захворювання або прогресування наявного;
 • анемія;
 • онкологія;
 • збій в роботі щитовидної залози.

Сама банальна ситуація, за якої температура тіла знижується до 35 градусів і нижче — переохолодження організму. Часто воно трапляється влітку і взимку, коли діти дуже легко одягнені або граються на вулиці в мокрому одязі.

Лікування гіпотермії у дитини

Оскільки тривале збереження низької температури тіла згубно для людини будь-якого віку, звертатися за медичною допомогою слід навіть при одиничному випадку виникнення цього явища. Ігнорування легкої гіпотермії може призвести до ускладнень: від збою ЦНС до летального результату.

Методи усунення проблеми зазвичай різняться в залежності від показників та стану хворого. Крім того, потрібно враховувати причину порушення розвитку, так як її усунення призведе до нормалізації роботи організму.

Медикаментозне втручання

Цей вид лікування безсумнівно найефективніший. Але низька температура у дитини — досить специфічний симптом різних серйозних захворювань, тому без консультації лікаря не обійтися.

Препарати, дозволені дорослим при гіпотермії (персен, нормоксан, пантокрин), не завжди підходять малюкам по різних показаннями, тому займатися самодіяльністю не варто. Крім того, дитині зазвичай виписують лікування у форматі крапельниць та ін’єкцій, зробити які здатен не кожен дорослий.

Все, що можуть батьки, — зігріти своє чадо, керуючись низкою дозволених заходів, суворо залежать від показників градусника.

Температура у дитини 35,3-32 градуси — що робити батькам?

Це перша стадія гіпотермії, тому дії для її усунення менш активні. Якщо причина невідома, але випадок поодинокий, можна обійтися без виклику лікаря додому.

Головне завдання батьків — зігріти своє чадо і підтримати рівень глюкози в крові. При низькій температурі (між 35 і 33 градусами) застосовувати штучні джерела тепла категорично заборонено. Достатньо накрити дитини ковдрою і йому заварити гарячого чаю з малиновим варенням.

Ці заходи дозволять підвищити концентрацію глюкози і артеріальний тиск, поліпшивши тим самим самопочуття хворого і нормалізувавши температуру тіла. А також дозволяється взяти ложку меду при відсутності алергії на нього, але не більше одного разу за день.

Якщо зниження температури триває, швидку допомогу потрібно викликати негайно. Самостійні заходи для поліпшення стану хворого залишаються колишніми, медикаментозне втручання без рішення лікаря заборонено.

Критичним для дитини показником вважається 32 градуси. Далі можуть спостерігатися втрата свідомості, порушення серцевого ритму, особливо слабких дітей — коматозний стан.

Що робити, якщо температура опустилася нижче 32 градусів

Якщо справа приймає настільки серйозний оборот, слід застосовувати активні заходи щодо зігрівання дитини.Допустимо використання сторонніх джерел тепла до приїзду швидкої допомоги.

Якщо вони не приносять належного ефекту, застосовують розтирання м’якою мочалкою або бавовняною тканиною без використання алкоголю. Подібні дії покликані активізувати роботу кровоносних судин і нервових закінчень, приводячи до підвищення температури.

При екстреній ситуації, коли немає можливості викликати швидку або відвезти дитину в лікарню, слід укласти його в гарячу воду (не більше 40 градусів) на півгодини. Однак, незалежно від віку, залишати хворого з низькою температурою одного у ванній не рекомендується. Це допоможе уникнути таких негативних наслідків, як перегрів або утоплення внаслідок втрати свідомості.

Що категорично заборонено робити при температурі нижче 35 градусів у дитини

Навіть знаючи методи лікування і надання допомоги при гіпотермії, розгублений чоловік здатний зробити помилку. Щоб уникнути цього, треба бути твердо впевненим у своїх діях.

Отже, якщо температура у дитини знижена, протипоказано наступне:

 • Застосування алкоголю усередину в зігріваючих цілях. Він пригнічує діяльність вищих відділів ЦНС, що негативно позначається на загальному перебігу хвороби.
 • Приміщення дитини в крижану воду. У медичній практиці цей спосіб визнається дієвим для підвищення температури, але тільки у дорослих людей. Незміцнілий організм така шокова терапія здатна привести до летального результату.

Ефективна профілактика низької температури у дитини

Щоб уникнути цієї неприємності, батькам слід приділяти належну увагу роботі імунної системи їх чад.

Для цього потрібно дотримуватися ряд стандартних рекомендацій:

 • привчити дитину до спортивного способу життя;
 • мінімум двічі на місяць проводити процедуру загартовування;
 • максимально розширити раціон;
 • не уникати важливих щеплень, які, всупереч думці деяких батьків, підтримують імунітет і не дозволяють розвинутися такого відхилення, як низька температура;
 • дозволяти дитині проводити достатньо часу на вулиці.

Всі ці заходи допоможуть не тільки впоратися з вищезазначеною проблемою, але і підтримає організм в тонусі, тому нехтувати ними небажано в будь-якому випадку.

Залишити коментар