Светр для хлопчика спицями 3, 4, 5 років

Матуся-рукодільниця завжди балує свою дитину новими в’язаними нарядами. До літа у малюка з’являються кумедні шортики і маєчки, а от на зиму можна зв’язати светр для хлопчика спицями. З нашим описом і схемами робота буде йти легко і задоволення.

Як зв’язати теплий пуловер для хлопчика: поради початківцям

В’язаний джемпер – річ універсальна і дуже потрібна в гардеробі кожної дитини. Виконати роботу можна в різних стилях і техніках. Наприклад, спицями легко зв’язати светр для хлопчика 4 років, прикрасивши його візерунком з кіс, а на дітей старшого віку дуже красиво буде виглядати пуловер з жакардовим мотивом.

У роботі потрібно враховувати кілька нюансів:

 • Вибираючи пряжу для светри, подумайте про те, що тонкі нитки в’яжуться набагато повільніше. А ось робота з товстої пряжею піде швидше.
 • Крім того, від товщини пряжі буде залежати початкове кількість петельок, тому перед роботою зв’яжіть невеликий зразок і вважаєте його щільність.
 • Не варто сліпо слідувати інструкціям: враховуйте вік і розміри свою дитину щоразу, коли в’яжете нову річ.
 • Найзручніше в’язати светр на кругових спицях, але для роботи з рукавами краще використовувати 3 панчішних голки.

Ось і всі секрети успіху, освоївши які можна сміливо приступати до в’язання будь-яких светрів для хлопчиків спицями. Але для початку спробуйте зв’язати теплий пуловер разом з нами.

В’яжемо красивий светр разом: майстер-клас

Необхідні матеріали:

 • пряжа будь-якого кольору;
 • кругові спиці;
 • звичайні спиці 4 і 5 мм;
 • голка;
 • маркери.

Опис процесу:

 1. В’язання спицями светри для хлопчика віком від 3 років буде виконуватися зверху вниз. Для цього на тонкі панчішні спиці набираємо 74 петлі, поміщаємо маркер на початку ряду і в’яжемо гумку розміром 1 на 1 по колу. Дійшовши до останньої петельки, закріплюємо ряд, провязав два стібка разом.
 2. Продовжуємо роботу до тих пір, поки ширина коміра не досягне бажаного розміру. Для дітей майстри рекомендують в’язати воріт розміром в 2,5-3 сантиметри.
 3. Наступним кроком нам необхідно буде зробити надбавки. Візьміть загальна кількість петель і розділіть їх на величину надбавок. Для нашого розміру потрібно зв’язати 8 додаткових петельок.
 4. Виробляємо розрахунки петель, за якими необхідно буде вставити надбавки. Для цього початкову величину в 74 стібка ділимо на кількість надбавок і отримуємо в підсумку 9 петель. Їх і потрібно буде пров’язати звичайним способом, а потім зробити по 4 додаткові петлі в 1 стібок. Разом вийде 82 робочих петлі.
 5. Переходимо до розміщення маркерів. Ставимо один на початку ряду, потім пров’язуємо 13 виворітних петельок для прикраси рукави і фіксуємо всі іншим маркером. Це буде один рукав. Через 26 лицьових петель повторюємо розстановку маркерів для другого рукава.
 6. Кокетка светри створюється за рахунок провязывания одного і того ж стібка перед маркером лицьовій петлею за передню і задню стінку з повтором 4 рази. Схематично це виглядатиме таким чином.
 7. Після цього необхідно позначити панель платочної в’язки. Робимо це так: пров’язуємо кромочную петлю лицьовою за передню і задню стінку, потім робимо 13 стібків виворітними. Після цього знову виконуємо надбавку за обидві стінки і продовжуємо лицьовими петлями до наступного маркера.
 8. Таким способом потрібно провязать 7 рядів, а далі продовжити роботу без надбавок, дотримуючись платочної в’язки. Для хлопчика 3 років буде достатньо 15-18 см роботи. У підсумку в’язання має виглядати подібним чином.
 9. Тепер потрібно відокремити тіло светри від рукавів і зв’язати кожну деталь окремо. Ви повинні будете зняти петлі рукава на прядильну нитка контрастного кольору, набрати петлі пахв і приєднати їх до передньої і задньої частини виробу.
 10. Отже, приберіть петлі рукавів на непридатну нитка від маркера спинки до 1 маркера реглана. Потім скориставшись зворотним методом, набираємо на спиці під пахвами 6 петельок і пров’язуємо по колу 2 ряду.
 11. Після таких дій ви отримаєте рукава низькою нитки і тіло з відкритими петлями.
 12. Далі робота піде набагато простіше: потрібно пров’язати лицьовими петлями стільки рядів, щоб в результаті вийшла бажана довжина мінус 2,5-3 см на гумку.
 13. Дійшовши до гумки, перейдіть на спиці меншого розміру і продовжите роботу в’язкої 1 на 1 так само, як і на горловині вироби.
 14. Тепер переходимо до роботи з рукавами. Для цього вільні петлі з низькою нитки необхідно перезняти на спиці.
 15. Якщо ви користуєтеся шкарпетковими спицями, то розташуєте петлі таким чином: на першу – стібки від маркера до платочної в’язки, на другу – саму платочную в’язку, а на третю – залишилися петлі.
 16. Платочные петлі продовжуємо в’язати за тією ж схемою, а стібки на робочих спицях робимо лицьовими, але при цьому на початку і кінці ряду треба захопити в роботу кожну петельку з пахви. У результаті повинно вийти так.
 17. В’яжемо по малюнку по колу до тих пір, поки довжина рукава не складе близько 20 см, але при цьому не забуваємо починати робити збавляння від пахв.
 18. Роботу з убавками будуємо так: пров’язуємо кромочную петлю, потім 2 лицьові разом в’яжемо 3 петлями перед маркером і робимо убавку з нахилом вліво.
 19. Другий рукав в’яжеться аналогічним чином. А щоб не заплутатися в кількості рядів, випишіть на окремий листочок, скільки ви їх зробили для убавок, провязали після зменшення, число стібків з платочної в’язкою.
 20. Завершіть роботу над светром, закривши всі петлі, обрізавши кінчики і акуратно замаскувавши голкою з ниткою зайві отвори під пахвами.

Таблиця розмірів

Аналогічним чином можна пов’язати спицями светр для хлопчика 5 років або будь-якого іншого віку. А потрібну кількість петель, надбавок і розміри легко обчислити по таблиці.

Розмір ОГ Рукав Кромка до пахви Плече Кількість петель Надбавки
0-6 міс. 45 17 15 18 56 4
6-12 50 19 16,5 19 62 4
1-2 роки 52 22 18 19 68 4
2-4 55 27 20 20 74 4
4-6 61 31 25,5 21,5 74 8
6-8 66 33 33 23 76 18
8-10 71 36 38 25 78 16

Дитячий в’язаний светр – це не розкіш, а необхідний предмет гардероба. Він відмінно підійде для садочка і зігріє прохолодної осені. Балуйте улюбленого малюка нової одягом, зробленої своїми руками. Творчих успіхів!

Залишити коментар