Стент у сечоводі при вагітності – складності, неприємні відчуття

Стент встановлюється в сечовід хірургічним шляхом для відновлення нормального режиму відтоку сечі, порушеного в процесі розвитку тієї чи іншої патології, а також після перенесеної операції або складної травми.

У зв’язку з рядом ускладнень, які можуть виникнути, іноді потрібно видалення елемента, тому багато пацієнтів цікавляться, яким чином це здійснюється.

Стент у сечоводі – що це таке?

У медичній термінології слово «стент» досить відомо. Воно позначає спеціальну конструкцію невеликого розміру, що представляє собою циліндр і здатну розкривати прохід рідини в місцях закупорки. Іншими словами, це пристрій – трубка з металу або пластику, що служить розширювачем для певної ділянки в каналі, який опиняється під впливом певних факторів.

Так як процедура стентування – нескладний спосіб полегшити життя пацієнта і прискорити процес реабілітації, лікарі нерідко рекомендують її як один з методів лікування. Однак у зв’язку з тим, що вона передбачає хірургічне втручання, не всі готові відразу ж і без сумнівів зважитися на такий крок. Потрібно відразу відзначити, що турбуватися немає сенсу, так як переважна кількість випадків пов’язані з успішними результатами установки і видалення.

Навіщо потрібен стент у сечоводі

Вищеописана процедура пов’язана з таким важливим людським органом, як нирки. Вони є нашим головним фільтром і існують для того, щоб очищати кров від домішок шкідливого якості.

Наш організм влаштований таким чином, що в результаті певних дій, що представляють собою нормальні процеси в нирках формується сеча. Далі вона відправляється у сечовий міхур за допомогою шляхів, які нагадують трубки, що досягають в довжину тридцяти п’яти сантиметрів, а в діаметрі – близько чотирьох, з трьома звужуються місцями.

Якщо ж має місце якась патологія, що надає вплив на ширину сечових шляхів, природний відтік сечі порушується, що призводить до сильних ускладнень і більш серйозних захворювань. Саме щоб убезпечити організм пацієнта від таких наслідків, і проводиться стентування.

Причинами порушення відтоку сечі служать різні фактори:

 • Камені, що утворилися в нирках і забили протоки;
 • Пухлини, здатні паралізувати відтік;
 • Спайки, порушення стриктурного характеру, а також запалення, пов’язані з підвищенням набряклості, які сприяють звуженню сечових шляхів.

Всі названі фактори – це вагомий привід до установки конструкції, і тут страхи і бажання пацієнта повинні відсунутися на другий план.

До речі, в числі протипоказань немає такого фактора, як вагітність. Природно, що при таких обставинах хірургічне втручання – крайня міра, однак іноді без неї просто не обійтися. Вагомою причиною для установки стента вагітній жінці є гострий пієлонефрит або патологія мочекаменного властивості, які можуть спричинити за собою серйозні наслідки як для матері, так і для плоду.

Процедура імплантації

Незважаючи на те, що більшість людей називають стентування процедурою, все ж більш грамотним вважається визначення «операція», так як тут у процесі хірургічного втручання в органи впроваджується стороння конструкція з чужорідного матеріалу.

Щоб здійснити імплантацію, пацієнта поміщають в умови стаціонару. Установка проводиться за допомогою спеціального приладу під назвою цистоскоп.

Опинившись впровадженим в організм, стент стає механізмом, що заважає протоках звузитися завдяки сітці, надеваемой на балон. Останній, у свою чергу, вводиться за допомогою провідника. Коли імплантат виявляється на потрібному місці, балон роздувається, за рахунок чого сітка розправляється і теж встає на свої позиції. Після успішної установки стента, який нагадує перешкоджає звуження стінок каркас, балон видаляють.

Операція проводиться під місцевим наркозом за винятком випадків, коли пацієнт – дитина. Перед імплантацією не можна деякий час їсти і пити.

Стент у сечоводі: ускладнення

На жаль, не завжди операція по установці стенту закінчується стовідсотковим успіхом. Бувають випадки ускладнень, коли виникають наступні проблеми:

 • Хворобливі відчуття, які виникають у процесі спорожнення;
 • Часті позиви до сечовипускання, які супроводжуються печінням, згустками крові вихідної рідини;
 • Набряклість внутрішніх стінок міхура;
 • Перфорації паренхіми;
 • Пошкодження мисок в області нирок,
 • Міхурово-мочеточниковой рефлюкс;
 • Гематоми, що виникають із-за надмірної жорсткості матеріалу імпланта;
 • Міграція стента з порожнини сечоводу (щоб запобігти цьому, використовують спеціальний завиток).

В числі причин, які провокують названі ускладнення, в першу чергу слід назвати вибір конструкції, виготовленої з неякісного матеріалу.

Щоб максимально убезпечити пацієнта від таких неприємних наслідків, проводяться заходи щодо обстеження, які дозволяють визначити, яка довжина трубки необхідна для нормальної роботи внутрішніх органів.

Однак навіть при гострій необхідності хірургічного втручання лікар може відмовити в проведенні операції. Це зазвичай пов’язано з такими стоп-фаторами, як травми або запалення в області сечівника.

Як видаляють стент із сечоводу?

Після закінчення терміну (від трьох до шести місяців), який залежить від терміну придатності самого стента, а також таких факторів, як вік і стан здоров’я його носія, що відслужила конструкція вимагає видалення. Якщо зробити це вчасно, то не доведеться зіткнутися з іншими неприємними наслідками, якими є пролежні і висхідні інфекції.

На питання, чи відчуває людина хворобливі відчуття в процесі видалення імпланта, практично всі клініки, де можна видалити стент із сечоводу, відповідають, що невелика біль можлива, але вона незначна і безперечно варто того. Це дійсно так. Після процедури може навіть якийсь час триматися підвищена температура, але якщо це і відбувається, то триває зовсім недовго.

Анестезії для видалення не потрібно. Питання про те, є чи видалення обов’язковою процедурою, рідко встає перед пацієнтами, адже відповідь на нього очевидна. Будь-яка імплантація – це впровадження в живий організм чужорідного штучного тіла, яке не може адаптуватися до постійно мінливих умов і, відповідно, співіснувати у них довічно. Це лише тимчасове рішення для певного ряду проблем зі здоров’ям.

Перші дні після визволення від чужорідного тіла пацієнт може відчувати певний дискомфорт при сечовипусканні, адже система повинна знову адаптуватися до нових умов, а для цього потрібен якийсь час. У зв’язку з цим в цей період доведеться стежити за зовнішнім виглядом сечі, щоб у разі змін вчасно вжити заходів.

В процесі носіння конструкції пацієнт під контролем лікаря проходить терапію першоджерела проблеми, тому після закінчення строку дії повторна установка не вимагається тільки в дуже рідкісних, складних випадках.

Залишити коментар